powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Najlepsze miejsca pracy, 18 grudnia 2000
Najlepsze miejsca pracy Computerworld nr Najlepsze miejsca pracy
Raport Computerworld

Gdzie pracować najlepiej

Na ryku pracy nie ma zbyt wielu atrakcyjnych ofert dla informatyków z kilkuletnim doświadczeniem. Wyjątek stanowi kilka dużych miast. Czytaj więcej »

Informatyk na urzędzie

Czy w dobie firm internetowych urząd może być interesującym miejscem pracy dla informatyka? Praca w urzędzie kojarzy się większości informatyków z archaicznym sprzętem, marnymi płacami i kiepskimi perspektywami rozwoju. Czy informatycy Kancelarii Sejmu RP mają powody, by uważać się za "przegranych''? Czytaj więcej »

Komfort skali

Informatycy zatrudnieni w polskich zakładach Philipsa zyskują możliwość pracy w międzynarodowej korporacji, dla której nasz kraj stanowi jeden z najważniejszych kierunków ekspansji w Europie. Czytaj więcej »

Koniec świata szczebli

Już wkrótce dotychczasowy ''wertykalny'' model rozwoju zawodowego zostanie zastąpiony modelem przypominającym raczej karierę pracowników wolnych zawodów. Grupą zawodową, która jako pierwsza dokona wyłomu w tej konstrukcji, będą właśnie informatycy. Czytaj więcej »

Na pierwszym froncie technologii

Bydgoskie zakłady Lucent Technologies Poland to prawdziwa wieża Babel. Pracują tu Polacy, Amerykanie, Rosjanie, Azjaci. Czytaj więcej »

Nie masz cwaniaka nad warszawiaka

Jednym z najważniejszych problemów menedżerów informatyki stołecznych firm są coraz wyższe wymagania płacowe kandydatów do pracy. Jednak i menedżerowie myśląc o zmianie miejsca zatrudnienia, mają równie duże oczekiwania finansowe. Czytaj więcej »

Nowe oblicze

Atrakcyjne zarobki, akcje jednej z najbardziej dochodowych amerykańskich firm, a przy tym rodzinna atmosfera - oto czynniki, które przyciągają informatyków do pracy w gdańskim Intel Technology Poland. Czytaj więcej »

Pod wysokim napięciem

Na obszarze byłych województw toruńskiego i włocławskiego Zakład Energetyczny Toruń SA jest prawdziwą oazą technologiczną. Realizowane tam projekty mogą stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej ambitnych informatyków. Czytaj więcej »

Pracownik na ścieżce

Krakowski ComArch SA ma na lokalnym rynku pracy opinię szkoły dla informatyków. I zapewne zyskał ją nie bez powodu. Czytaj więcej »

Śmiało do przodu

Mijający rok nie przyniósł znaczących zmian sytuacji materialnej informatyków. Podobnie jak w latach ubiegłych ich zarobki wzrosły średnio o kilkanaście procent, czyli mniej więcej tyle ile wyniosła inflacja w roku 1999. Zostały także utrzymane dotychczasowe dysproporcje w wynagrodzeniach między poszczególnymi regionami kraju. Czytaj więcej »

Tylko dla orłów

Do pracy w PKN Orlen przyciąga informatyków przede wszystkim warsztat informatyczny. Wiele z realizowanych w ówczesnej Petrochemii Płock SA projektów miało pionierski charakter w skali kraju. Czytaj więcej »

W centrum uwagi

Komfort pracy informatyków Fortis Banku polega na tym, że nie muszą codziennie udowadniać znaczenia ich pracy dla biznesu, którym zajmuje się ich instytucja. Czytaj więcej »

W poszukiwaniu stabilizacji

Problemy kadrowe i organizacyjne nie absorbują szefów działów informatyki w równym stopniu. Im dalej od Warszawy firma się mieści, tym spokojniejszy mają sen. Sen ten jest jednak bardziej niespokojny niż kilka lat temu. Czytaj więcej »

We własnym tempie

Firmy informatyczne postrzegane są jako miejsca, w których praca nigdy się nie kończy. Branża rośnie przecież szybko - zawsze jest coś do zrobienia. Na szczęście, zdarzają się wyjątki. Czytaj więcej »

Wszystko w normie

W poznańskiej firmie Projekty Bankowe Polsoft od kilku lat funkcjonuje system kontroli jakości ISO 9001. Procedury składające się na ten system określają również większość zagadnień związanych z regulaminem pracy. Czytaj więcej »

Zarobki miesięczne oferowane na poszczególnych stanowiskach w firmach i jednostkach administracji w poszczególnych regionach Polski (w zł brutto)

Czytaj więcej »

Zarobki miesięczne (w zł brutto) oferowane w firmach branży informatycznej w wybranych miastach Polski

Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...