powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Lider Informatyki 2000, 4 grudnia 2000
Lider Informatyki 2000 Computerworld nr Lider Informatyki 2000
Raport Computerworld

Alkohol online

Lubuska Wytwórnia Wódek Gatunkowych Polmos SA w Zielonej Górze była jedną z pierwszych firm w Polsce, która zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy MRP II. Dziś firma inwestuje w system handlu elektronicznego. Czytaj więcej »

Myślenie w kategoriach usług

Z Wiktorem Wysockim, kierownikiem działu informatyki w Schenker-BTL sp. z o.o., rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Pigwowcówka malinówka, silp

Z Jerzym Zielińskim, naczelnikiem Wydziału Zarządzania Bazą Danych Lasów Państwowych, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Pionier w regionie

Polska była pierwszym państwem wśród dawnych krajów demokracji ludowej (istniał taki dziwny twór), w którym zastosowano komputery do obliczeń na potrzeby administracji rządowej. Do realizacji tego celu powołano Centrum Obliczeniowe Narodowego Banku Polskiego. Takie były początki drogi do tytułu Lidera Informatyki 2000. Czytaj więcej »

Przed 100 laty i za 100 lat

... był las i będzie las. Jednak sto lat temu leśniczemu wystarczał ołówek i notes, by doglądać przyrody, dzisiaj nie może doczekać się chwili, kiedy będzie zdalnie przekazywał dane o stanie lasu ze swojego komputerowego rejestratora do serwera w nadleśnictwie, a co będzie jutro? Tego nikt nie wie, dlatego lepiej mówić o teraźniejszości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy... Czytaj więcej »

Są laury, nie ma spoczynku

O sukcesie informatyzacji świadczy stopień, w jakim udało się pobudzić ludzką odpowiedzialność i przedsiębiorczość. Czytaj więcej »

Silna ręka dyrektora

Z Markiem Klocem, koordynatorem ds. informatyki w Lubuskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych Polmos SA w Zielonej Górze, rozmawia Adam Jadczak. Czytaj więcej »

System pisany na miarę

Z Lechem Szuksztą, dyrektorem Departamentu Informatyki i Telekomunikacji w Narodowym Banku Polskim, rozmawia Adam Jadczak. Czytaj więcej »

Szczupak po gdańsku

Z Wiesławem Patrzkiem, pełnomocnikiem prezydenta miasta Gdańska ds. informatyki, rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Urząd tu i wszędzie

''Chcemy, żeby mieszkaniec był obsługiwany w urzędzie tak jak w dobrym banku, najlepiej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu'' - mówi Jerzy Gwizdała, wiceprezydent miasta Gdańska. Czytaj więcej »

W sieci standardów

Historia polskiego oddziału firmy Schenker-BTL jest doskonałym przykładem na to, że nawet będąc niewielką częścią międzynarodowego koncernu można mieć stosunkowo szeroki zakres autonomii, przynajmniej jeśli chodzi o systemy informatyczne. A samodzielne poszukiwanie rozwiązań podstawowych problemów może być docenione przez centralę firmy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...