powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Technologie Internetu, 20 listopada 2000
Technologie Internetu Computerworld nr Technologie Internetu
Raport Computerworld

Aplikacje w rozproszeniu

Serwery aplikacyjne są siłą napędową Internetu. Mają wiele do zaoferowania zarówno powstającym firmom korzystającym z najnowszych technologii, jak i przedsiębiorstwom, które muszą integrować stare i nowe aplikacje. Czytaj więcej »

Aż serwer padnie

WAST służy do symulacji obciążenia aplikacji w środowisku WWW. Czytaj więcej »

Cenzor

Czytaj więcej »

Czytanie w myślach

Słowo ''personalizacja'' budzi emocje wśród internautów. Dla programistów dostosowanie zawartości stron WWW do indywidualnych upodobań użytkowników stanowi nie lada wyzwanie. Specjaliści od marketingu natomiast muszą uważać, by personalizacja ułatwiła przeglądanie serwisów, a nie zniechęciła użytkowników. Czytaj więcej »

Dane w formacie XML

Tamino to pierwsza baza, w której wykorzystano XML jako wewnętrzny format przechowywania danych. Czytaj więcej »

Dyspozytor ruchu w sieci

Cisco LocalDirector umożliwia dystrybucję zapytań internautów do najmniej obciążonych serwerów WWW. Czytaj więcej »

Fuzja na zimno

Polskie wdrożenia ColdFusion można policzyć na palcach jednej ręki, jednakże produkt ten z pewnością zasługuje na większą popularność. Czytaj więcej »

Korekta aplikacji

Testowanie aplikacji internetowych jest dużym wyzwaniem dla zespołu programistów pracujących przy serwisach WWW. Czytaj więcej »

Na swoim

Onet.pl powstał wcześniej niż rynek oprogramowania dla portali. Od początku firma musiała więc korzystać z własnych rozwiązań. W dużej mierze tak zostało do dzisiaj. Czytaj więcej »

Nie ma niezastąpionych

Portal Arena.pl projektowano tak, by każdy element systemu mógł być w dowolnym momencie wymieniony. Czytaj więcej »

Ogień za ścianą

Firewall to często pierwszy i ostatni sposób zabezpieczania sieci. Czytaj więcej »

Oko na trendy

Rozwiązania firmy WebTrends stały się w Polsce standardem w zakresie analizy wykorzystania serwisów internetowych. Czytaj więcej »

Popkultura od zaplecza

Tworząc rozwiązania internetowe, informatycy firmy Eastbridge, prowadzącej m.in. serwis Empik.com, nie myśleli o jednolitości systemów operacyjnych czy baz danych. Czytaj więcej »

Rozpoznany użytkownik

Usługi katalogowe umożliwiają identyfikację użytkownika odwiedzającego serwis internetowy. Czytaj więcej »

Sieć pod nadzorem

Ciągła kontrola pracy sieci ma na celu weryfikację, czy wszystkie stosowane zabezpieczenia są wystarczająco skuteczne. Czytaj więcej »

Sieć zmienia bazy

Lepsze bezpieczeństwo, skalowalność i wsparcie dla XML to najważniejsze elementy baz danych dla Internetu. Czytaj więcej »

Sięgnąć do konsoli

Do niedawna podstawowym sposobem zdalnego zarządzania serwerami internetowymi było łączenie się z nimi za pośrednictwem sesji komunikacyjnych Telnet. Rozwiązanie to przestało się sprawdzać w przypadku serwerów Windows NT. Popularność zaczęły zdobywać narzędzia umożliwiające zdalną pracę z wykorzystaniem interfejsu graficznego. Czytaj więcej »

Skrypty pod kontrolą

Interpretery języków skryptowych są niezbędne, by serwery pełniły więcej funkcji niż tylko udostępnianie statycznych stron. Czytaj więcej »

Święty spokój

Z Leszkiem Bogdanowiczem, wiceprezesem Arena.pl, odpowiedzialnym za technologie, wcześniej założycielem portalu Wirtualna Polska, rozmawia Krzysztof Frydrychowicz. Czytaj więcej »

Szybki serwis

Hub internetowy, jak nazywają swój serwis przedstawiciele Poland.com, powstał błyskawicznie. Czas budowy platformy informatycznej trwał półtora miesiąca. Czytaj więcej »

Trzy warstwy Sieci

Wraz z Internetem pojawiły się nowe technologie, narzędzia i kanały wymiany informacji. Wielość dostępnych rozwiązań utrwala pluralistyczny charakter sieci. Nie ma jednego sposobu tworzenia aplikacji dla Internetu. Trudno nawet wymienić jedną technologię, która wyraźnie dominuje nad pozostałymi. Czytaj więcej »

Tysiące stron w pamięci

Wykorzystanie serwerów w trybie reverse proxy to coraz częściej stosowana metoda skalowania wydajności. Czytaj więcej »

Według potrzeb

Net Perceptions oferuje systemy do personalizacji serwisów. Czytaj więcej »

Wirtualny weteran

5 lat to w przypadku Internetu wieczność. Wirtualna Polska ''przeżyła'' już kilka generacji sprzętu i oprogramowania. I nadal ma się dobrze. Czytaj więcej »

XML Jest OK

Technologia XML zyskała już uznanie w świecie informatyki. Wpłynęło na to kilka powodów, wśród których najważniejszy to ten, że XML po prostu podoba się programistom. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...