powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

e-Gospodarka, 30 października 2000
e-Gospodarka Computerworld nr e-Gospodarka
Raport Computerworld

Akcje aukcji

W Polsce istnieje już ponad 20 internetowych serwisów aukcyjnych, choć liczących się graczy jest na razie niewielu. Wszyscy skupili się na aukcjach prowadzonych na rynku konsumenckim. Czytaj więcej »

Aukcje, czyli handel inaczej

Elektroniczne aukcje prowadzone na dużą skalę mogą zmienić sposób, w jaki firmy dokonują zakupów i sprzedają swoje produkty. Czytaj więcej »

Badania nie bez bólu

Polski Internet doczekał się poważnych badań. Obserwatorzy tego rynku w naszym kraju nie uważają jednak, by były to już badania w pełni profesjonalne. Czytaj więcej »

Kuj żelazo, póki gorące

W epoce przemysłowej stal odgrywała podstawową rolę. Odgrywa ją także w epoce Nowej Gospodarki. Jednak dzisiaj technologie informatyczne i internetowe prowadzą do rewolucyjnych zmian w przemyśle stalowym. Ponad 40 konsorcjów na świecie zamierza stworzyć internetowe giełdy towarowe, zajmujące się handlem metalami i produktami hutniczymi. Trzy z nich powstają w Polsce. Czytaj więcej »

Polski dotcom

Polscy przedsiębiorcy internetowi narzekają na niewielką możliwość wyboru źródeł finansowania swoich projektów. Jednak sytuacja ta się zmienia wraz z wkraczaniem do Polski zachodnich funduszy typu venture capital. Czytaj więcej »

Praca w firmie z kropką

Mimo atrakcyjnych warunków pracy, trudno mówić o wyjątkowej popularności spółek internetowych wśród informatyków. Na pewno nie można porównać sytuacji polskiej z amerykańską modą na pracę w firmach z kropką w nazwie. Czytaj więcej »

Tam, gdzie się spotyka biznes

W rozwoju elektronicznej gospodarki naczelne miejsce zaczynają zajmować elektroniczne giełdy towarowe. Czytaj więcej »

Więcej pomysłów i wyobraźni

Biznes internetowy jest obszarem, który w stopniu nieporównywalnym do innych dziedzin wyzwala ogromne pokłady ludzkiej inicjatywy i przedsiębiorczości. Czytaj więcej »

Zmiany bez odwrotu

Wśród zwycięzców Nowej Gospodarki znajdzie się również stara gospodarka. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...