powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Voice over IP, 12 czerwca 2000
Voice over IP Computerworld nr Voice over IP
Raport Computerworld

Szybko i bez trzasków

Realizacja telefonii w sieciach IP wymaga należytego zaprojektowania - w szczególności uwzględnienia sposobu, w jaki kodowany będzie dźwięk i jak radzić sobie z opóźnieniami transmisji. Czytaj więcej »

Tanie gadanie

Technologia transmisji głosu w sieciach pakietowych i zastosowanie telefonów IP zamiast tradycyjnych analogowych bądź cyfrowych aparatów telefonicznych mogą być bardzo opłacalne. To, czy "może" przerodzi się w pewność, wymaga przeprowadzenia dokładnej kalkulacji ekonomicznej, która pokaże, w jakim czasie niemała inwestycja ma szansę się zwrócić i zacząć przynosić realne... Czytaj więcej »

Telefon z inną wtyczką

Howell SA, dystrybutor wyrobów hutniczych, pierwotnie planował budowę nowej międzyoddziałowej sieci telefonicznej, opartej na tradycyjnych centralach telefonicznych, przesyłając rozmowy przez pakietową sieć rozległą. Ostatecznie firma zdecydowała się na realizację nowoczesnego systemu Voice over IP, opartego w całości na programowych centralach elefonicznych, udostępniających... Czytaj więcej »

Telefonia w opakowaniu

S.D. Pack Plast International sp. z o.o. z Piaseczna, przy okazji wdrożenia scentralizowanego systemu zarządzania, połączyła swoje oddziały siecią rozległą, umożliwiającą transmisję głosu. Wstępne założenia dotyczące docelowej przepustowości sieci nie umożliwiły jednak w praktyce równoczesnej transmisji głosu i danych na zadowalającym poziomie. Firma zamierza więc... Czytaj więcej »

Telekomunikacja u informatyka

Kluczowe dla powodzenia realizacji transmisji głosu w sieciach opartych na protokole IP jest właściwe zaplanowanie konstrukcji sieci lokalnych i rozległych, które będą służyły jako transport dla głosu. Muszą one spełniać podstawowe wymagania co do maksymalnego opóźnienia transmisji tak, by użytkownik nie odczuł różnicy powodowanej tym, że zamiast w tradycyjnej sieci... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...