powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Komunikacja bezprzewodowa, 29 maja 2000
Komunikacja bezprzewodowa Computerworld nr Komunikacja bezprzewodowa
Raport Computerworld

Komputery bez kabli

Zastosowanie lokalnej sieci bezprzewodowej pozwala uwolnić użytkowników komputerów przenośnych od konieczności pracy w określonym miejscu biura. Czytaj więcej »

Podniebny Internet

Unilever Polska, producent artykułów spożywczych i środków higieny osobistej, wykorzystuje satelitarną sieć transmisji danych do połączenia z Internetem. W przypadku trwałego uszkodzenia naziemnych łączy transmisji danych komunikacja w ciągu kilku minut może być skierowana na łącza satelitarne. Czytaj więcej »

Prawo do nadawania

Technologia transmisji bezprzewodowej jest coraz częściej wybieraną alternatywą w stosunku do tradycyjnych mediów transmisyjnych, takich jak okablowanie miedziane i światłowodowe. Zanim jednak powietrzem poszybują dane, konieczne są zarówno wybranie docelowej technologii transmisji, jak i uzyskanie zezwolenia na wykorzystanie określonych częstotliwości radiowych, w których będzie... Czytaj więcej »

Problem ostatniej mili

Zapewnienie szybkiej komunikacji między firmowymi sieciami LAN a publicznymi sieciami rozległymi i Internetem jest nadal nie lada problemem. Istniejąca w Polsce infrastruktura kablowa nie wszędzie jest dostępna i często nie spełnia parametrów wymaganych do zapewnienia komunikacji z dużą przepustowością. Rozwiązaniem tych problemów może być technologia bezprzewodowej komunikacji... Czytaj więcej »

Przeszkodą jest każda przeszkoda

Krakowski Komercyjny Internet jest jednym z największych w podwawelskim grodzie użytkowników technologii radiowej. Firma zestawiła już kilkanaście łączy radiowych pracujących w paśmie 2,4 GHz z wykorzystaniem technologii FHSS. Czytaj więcej »

spis raportu

Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...