powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Zarządzanie sieciami, 3 kwietnia 2000
Zarządzanie sieciami Computerworld nr Zarządzanie sieciami
Raport Computerworld

Plus dla sieci

Decyzja o wdrożeniu systemu zarządzania siecią komputerową zapadła w Polkomtel SA wcześnie - już na etapie wstępnym budowy sieci rozległej i sieci lokalnych w 1996 r., gdy firma przygotowywała się do rozpoczęcia swojej działalności. Dziś cała sieć monitorowana jest z wykorzystaniem narzędzia HP OpenView Network Node Manager i aplikacji NetMetrix. Pracuje w niej około 900... Czytaj więcej »

Poszukiwania systemu Ery

Polska Telefonia Cyfrowa sp. z o.o. (Era GSM) uporała się już z zarządzaniem infrastrukturą sieciową. Obecnie podstawowym wyzwaniem jest wdrożenie systemu wspomagającego zarządzanie procesami biznesowymi i integrującego zarządzanie infrastrukturą informatyczną jako całością, łączącego tak zróżnicowane systemy zarządzania, jak HP OpenView, Microsoft Systems Management Server,... Czytaj więcej »

Problem pozornie sieciowy

Wdrożenie systemu zarządzania infrastrukturą sieciową wymaga wielu zmian organizacyjnych, których rozmiar często skakuje nawet uczestników projektu. Zmiany te nie ograniczają się do sfery związanej z technologią sieciową. Sięgają znacznie głębiej i wpływają na modyfikację procedur dotyczących kluczowych dziedzin działalności przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Systemy wyboistych dróg

Liczących się producentów, rozwijających kompleksowe systemy zarządzania środowiskiem informatycznym, można policzyć na palcach jednej ręki. Nie oznacza to jednak, że wybór rozwiązania umożliwiającego zarządzanie sieciami, serwerami, stacjami roboczymi, aplikacjami i procesami biznesowymi jest łatwy. Wręcz przeciwnie. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...