powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2000

Hurtownie danych, 20 marca 2000
Hurtownie danych Computerworld nr Hurtownie danych
Raport Computerworld

Controlling wspomagany komputerowo

Budowanie obrazu działającego przedsiębiorstwa za pomocą liczb, które ukazują jego aktualny stan, nosi miano controllingu. Ze względu na olbrzymie ilości danych przetwarzanych w przedsiębiorstwie, jak też konieczność podejmowania szybkich decyzji, współczesny controlling nie jest możliwy bez wspomagania komputerowego. Czytaj więcej »

Dane o plastiku

Stworzenie tematycznej hurtowni danych w firmie Wavin Metalplast-Buk sp. z o.o., produkującej wyroby z tworzyw sztucznych , poprzedzono szczegółową analizą i projektem pilotażowym. Czytaj więcej »

Dotrzeć do użytkownika

W systemach wspomagania decyzji coraz bardziej istotnym elementem będą rozwiązania zdalnej dystrybucji informacji analitycznych i raportów. Czytaj więcej »

Hurtownia dla początkujących

Systemy wspomagające podejmowanie decyzji i stanowiące ich fundament - hurtownie danych - można znaleźć w coraz większej liczbie firm. Czytaj więcej »

Informatyka w "kurniku"

Cechą charakterystyczną minihurtowni danych o sprzedaży w siedleckim Drosedzie jest to, że nie została oparta na znanych narzędziach wspomagania decyzji. Czytaj więcej »

Metodyka projektowania systemów wspomagania podejmowania decyzji

Z projektem budowy systemu wspomagania decyzji zazwyczaj wiążą się bardzo wysokie oczekiwania i nadzieje na niemal natychmiastowe dostosowanie się do zmienionych warunków rynkowych lub organizacyjnych. Tymczasem tworzenie takiego systemu jest projektem ryzykownym i zwykle długotrwałym. Czytaj więcej »

Odciążyć dział informatyki

W Pekaes Multi-spedytor bezpośrednim impulsem do budowy hurtowni danych były rosnące potrzeby informacyjne zarządu pzedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Słownik ważniejszych pojęć

Czytaj więcej »

System koniecznie potrzebny

Do hurtowni danych w Polkomtel SA, operatora sieci Plus GSM, każdego dnia trafia kilka milionów nowych rekordów z danymi. Po przetworzeniu i dołączeniu do danych archiwalnych tworzą one repozytorium o pojemności kilkuset gigabajtów. Realizacja projektu do tej pory kosztowała ponad 10 mln zł. Czytaj więcej »

Wszystko o przekąskach

Od niedawna we Frito Lay Poland działa nowa minihurtownia danych, służąca do raportowania sprzedaży. Przygotowywane są też plany budowy hurtowni danych dla całego regionu Europy Wschodniej, w którym Frito Lay Poland jest centralą. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...