powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1999

Oprogramowanie CAD/CAM/GIS, 17 maja 1999
Oprogramowanie CAD/CAM/GIS Computerworld nr Oprogramowanie CAD/CAM/GIS
Raport Computerworld

Biblioteki dla inżyniera

Dodatkowym, lecz ważnym elementem oprogramowania inżynierskiego są biblioteki i bazy danych, zawierające informacje o standardowych elementach wykorzystywanych w projektach, ich parametrach i cenach. Tego typu produkty mogą znacznie ułatwić i przyspieszyć projektowanie i tworzenie dokumentacji oraz kosztorysów. Praktycznie każdemu pakietowi oprogramowania i każdej jego specjalizowanej... Czytaj więcej »

Kłopoty ze szczegółami

Większość ośrodków edukacyjnych prowadzących szkolenia z zakresu systemów CAD/CAM skupia się na szkoleniach podstawowych. Czytaj więcej »

Ołówkiem i myszą

Gdy staniemy przed nowo wybudowanym domem, nie ma dla nas znaczenia czy przy jego projektowaniu wykorzystano sprzęt i oprogramowanie komputerowe. Liczą się wyłącznie odczucia estetyczne: podoba się lub nie. Czytaj więcej »

Orientacja w mieście

Opóźnienie technologiczne Polski w zastosowaniu nowoczesnych systemów informatycznych czasami działa na korzyść użytkowników, ponieważ mogą oni wykorzystać doświadczenia innych. Czytaj więcej »

Stagnacja

Wprowadzane przez rząd Jerzego Buzka reformy odsunęły na dalszy plan zainteresowanie podatkiem katastralnym, który jeszcze do niedawna jawił się jako koło zamachowe rynku GIS w Polsce. Także powiaty i nowe województwa są ciągle w organizacji, brakuje im pieniędzy na rozwiązanie podstawowych problemów (np. jak dowieźć uczniów do gimnazjów), aby mogły rozpocząć prace nad... Czytaj więcej »

Zwierciadło gospodarki

Sukces producentów oprogramowania inżynierskiego jest sukcesem nas wszystkich, oznacza bowiem wzrost gospodarczy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...