powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1999

Zarządzanie sieciami komputerowymi, 4 maja 1999
Zarządzanie sieciami komputerowymi Computerworld nr Zarządzanie sieciami komputerowymi
Raport Computerworld

Administrator - król komputerów

Optymalizacja wykorzystania komputerów pracujących w firmie i minimalizacja kosztów związanych z ich utrzymaniem i świadczeniem wsparcia technicznego dla użytkowników to najważniejsze zagadnienia dla administratorów, odpowiadających za poprawne funkcjonowanie infrastruktury informatycznej. Czytaj więcej »

Niełatwe komputerów liczenie

Podstawą do efektywnego zarządzania zasobami informatycznymi jest wiedza o tym, jakie stacje robocze, serwery, systemy operacyjne i aplikacje pracują w firmie. Dokładna ich inwentaryzacja, a także monitorowanie ich stanu nie są jednak łatwe. Dlatego istotne jest wdrożenie odpowiednich procedur, które pozwolą działom informatyki na bieżące monitorowanie aktualnego stanu zasobów... Czytaj więcej »

Potrzeba zmian

Przekonanie polskich firm do wdrożenia rozwiązań umożliwiających kompleksowe zarządzanie infrastrukturą informatyczną jest w opinii dostawców procesem trudnym i długotrwałym. Problemem jest nie tylko wysoki koszt inwestycji, lecz także częsty brak jasno zdefiniowanych procedur biznesowych, które podczas wdrożenia muszą być przetłumaczone na język technologii informatycznych. Czytaj więcej »

System zarządzania pieniędzmi

Nad ponad tysiącem komputerów pracujących w Centrali Narodowego Banku Polskiego w Warszawie pieczę sprawuje dziewięciu informatyków z Wydziału Systemów Operacyjnych i Narzędziowych. Nie byłoby to możliwe bez wdrożenia rozwiązania, umożliwiającego scentralizowane zarządzanie komputerami osobistymi i serwerami. Dla NBP, w którym jedną z platform serwerowych jest Windows NT,... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...