powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1999

Okablowanie strukturalne, 22 marca 1999
Okablowanie strukturalne Computerworld nr Okablowanie strukturalne
Raport Computerworld

Inteligencja w pracy i w domu

Inteligentne biurowce wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu. Na przeniesienie tej "inteligencji" do prywatnych mieszkań nie można jednak liczyć w ciągu najbliższych lat. Oferta spółdzielni i firm, budujących mieszkania pod wynajem, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, lecz sytuacja ta nie wymusza walki o klienta np. przez budowę okablowania strukturalnego w lokalach... Czytaj więcej »

Jak sobie pościelisz...

Zakup okablowania sieciowego to inwestycja długofalowa. Prawidłowo zbudowana sieć służy swoim użytkownikom przez wiele lat. Przy coraz większym wykorzystywaniu sieci komputerowych i dynamicznie rosnącym zapotrzebowaniu na ich przepustowość decyzja o wyborze okablowania nabiera znaczenia strategicznego. Czytaj więcej »

Kable specjalnej troski

Problemy z utrzymaniem fizycznego bezpieczeństwa istniejących sieci coraz częściej skłaniają inwestorów do zakupu bardziej wyrafinowanych pod względem wytrzymałości kabli i innych elementów systemu okablowania strukturalnego. Czytaj więcej »

Poplątane z pomieszanym, czyli jak proste staje się skomplikowane

Nie zawsze instalacja okablowania strukturalnego przebiega po myśli inwestora lub w sposób wcześniej zamierzony. Czasami, ze względu na ograniczenia konstrukcyjne, prawne lub związane z innymi przepisami, projekt instalacji musi być poddany znacznym modyfikacjom. Czytaj więcej »

Powietrze zamiast kabla

Alternatywą dla inwestycji w okablowanie strukturalne jest wdrożenie lokalnej sieci bezprzewodowej, opartej na promieniowaniu w paśmie podczerwieni lub mikrofalowym. Budowa i rekonfigurowanie takiej sieci jest znacznie łatwiejsze. Jej ograniczeniem jednak jest wysoki koszt początkowy i mała przepustowość w porównaniu z rozwiązaniami kablowymi. Czytaj więcej »

Szczęśliwa starość w sieci

Pierwszym kontaktem wielu Polaków z reformą systemu emerytalnego był niefortunny Program Płatnika. Wbrew pozorom, od strony informatycznej reforma nie przedstawia się tak źle, jakby mogło się wydawać. Pozostałe, niewidoczne dla opinii publicznej, etapy prac udaje się zakończyć sukcesem, mimo krótkich terminów, jakie pozostają na ich realizację. Przykładem jest instalacja... Czytaj więcej »

Sztuka kupowania prostych kabli

Raport "Okablowanie strukturalne" nie jest przewodnikiem o układaniu kabli. Z pewnością nie odpowie on też na wszystkie pytania dotyczące tak złożonej problematyki, jaką jest wybór medium komunikacyjnego przeznaczonego do budowy nowoczesnych sieci komputerowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...