powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1999

Rok 2000, 8 marca 1999
Rok 2000 Computerworld nr Rok 2000
Raport Computerworld

Dwa zera z filtrem

Znany producent papierosów, firma Philip Morris Polska, kończy wewnętrzne przygotowania do nadejścia roku 2000. Obecnie koncentruje się na planach kontynuacji działania na wypadek, gdy zawiedzie coś na zewnątrz. Czytaj więcej »

Kwestia odpowiedzialności

Problem roku 2000 dotyczy podstawowych kwestii zarządzania firmą i nie jest, jak się często mylnie uważa, problemem informatycznym. Tym samym przedsięwzięcie zapewnienia odporności firmy na ten problem musi być podjęte przez kierownictwo firmy, na którego zlecenie powstawały i były wdrażane systemy informatyczne. Pojawia się więc bolesny problem odpowiedzialności. Czytaj więcej »

Prawo daty

Firmy prowadzące przygotowania do nadejścia roku 2000 muszą już teraz dołożyć starań, by nie wpaść na rafę prawnej odpowiedzialności, jeśli pomimo podjętych działań pojawią się kłopoty. Czytaj więcej »

Szanowny Panie Premierze

Byłoby mi żal, gdyby popularność Pana rządu miała być jeszcze mniejsza od obecnej. Wiem, że rząd prowadzi ważkie reformy i to trzy jednocześnie. We wrześniu dojdzie czwarta. Trudno mieć w takiej sytuacji głowę do innych spraw. Zwłaszcza tak dziwnych i egzotycznych, jak problem roku 2000. Zresztą, jaki tam problem? Właściwi fachowcy nad tym pracują - mógłby Pan, Panie... Czytaj więcej »

Testy milenijne

Mamy jeszcze trochę czasu, by przed nowym rokiem sprawdzić pracę komputerów PC. Dysponujemy wieloma ogólnodostępnymi, prostymi w obsłudze i popularnymi programami sprawdzającymi sprzęt i aplikacje pod kątem ich zgodności z rokiem 2000. Czytaj więcej »

Ubezpieczyć datę

Mimo intensywnych prac związanych z przygotowaniem systemów informatycznych do nadejścia roku 2000, chętnie ubezpieczylibyśmy się od ewentualnych skutków tego problemu. Czytaj więcej »

W oczekiwaniu nieuchronnego

1 stycznia bieżącego roku nagle przestało działać blisko dwa tysiące punktów sprzedaży biletów kolejowych. Kasy fiskalne starszego typu, wykorzystywane przez Polskie Koleje Państwowe, zablokowały się, gdy ich zegar przestawił się na pierwszą z dat podwyższonego ryzyka. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...