powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1998

Zarządzanie projektami, 21 grudnia 1998
Zarządzanie projektami Computerworld nr Zarządzanie projektami
Raport Computerworld

Improwizacja z elementami zarządzania

Czarno na białym można udowodnić, że inwestycje w informatykę są opłacalne. Szkoda, że zarówno dostawcy, jak i klienci stronią od ich przeprowadzania. Czytaj więcej »

Łączenie światów

Szczęście w projekcie polega na udanych negocjacjach, które owocują kompromisem. Czytaj więcej »

O informatyzację miast i wsi

Proponuję, by każdy menedżer odpowiedzialny za wdrażanie technologii informatycznych, zastanowił się chwilę nad niepokojącym podobieństwem słów 'elektryfikacja' i 'informatyzacja'. Czytaj więcej »

Okiem budowniczego

Caspars Jones w książce 'Applied Software Measurements' napisał, że gdyby domy budowano, tak jak systemy informatyczne, to połowa budynków dwudziestopiętrowych byłaby zagrożona katastrofą. Miał na myśli przede wszystkim jakość produktów informatycznych. Czytaj więcej »

Przejrzystość nie zawsze pożądana

Etap formułowania wymagań dla Systemu Informowania Kierownictwa w banku jest najtrudniejszym okresem w projekcie budowy i wdrażania takiego rozwiązania. Czytaj więcej »

System na wiarę

Prędzej można namówić diabła do kąpieli w święconej wodzie niż dostawcę do sporządzenia studium wykonalności wdrożenia oferowanego systemu i zyskowności projektu. Czytaj więcej »

Według życzenia

Ludzie wymyślili modele danych, modele procesów, diagramy zdarzeniowe i inne notacje po to, by móc się komunikować. My, projektanci, często tak się zachowujemy, jakbyśmy o tym nie pamiętali. Czytaj więcej »

Wszyscy do jednej bramki

Styl zarządzania projektem musi być dostosowany do charakteru przedsięwzięcia. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...