powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1998

Najlepsze miejsca pracy, 19 października 1998
Najlepsze miejsca pracy Computerworld nr Najlepsze miejsca pracy
Raport Computerworld

A może za granicą

Podstawowym problemem, jaki napotykają informatycy wyjeżdżający za granicę, jest uzyskanie pozwolenia na pracę. Najlepszym sposobem na pokonanie tej przeszkody jest wcześniejsze znalezienie pracodawcy, który mógłby pomóc w dopełnieniu wszelkich formalności. Czytaj więcej »

Indeks branżowy

Wynagrodzenie specjalistów zatrudnionych w firmach informatycznych nie różni się zasadniczo od płac oferowanych w firmach innych branż, położonych w tym samym regionie kraju. Rozbieżności występują przede wszystkim w przypadku stanowisk kierowniczych. Czytaj więcej »

Informatyka ze smaczkiem

Zawód informatyka można wykonywać według konwencji narzucanych przez szkołę lub uczelnię, czyli jako specjalista taki lub owaki, od takich lub innych narzędzi czy procesów. Można w tym być perfekcyjnym i zrobić prawdziwą karierę. Ale można też popróbować inaczej wykorzystać podstawy zdobyte na studiach. Dodawać do nich ciągle nową wiedzę i doświadczenia, nieustannie... Czytaj więcej »

Jak uwieść specjalistę

Zdobycie wykwalifikowanego informatyka to połowa sukcesu. Jednak najtrudniejszym zadaniem jest utrzymanie go w przedsiębiorstwie. Czytaj więcej »

Po ścieżkach kariery

Dziś o wiele większym problemem niż samo zrobienie kariery jest dopilnowanie, aby jak najmniej odbiegała ona od tego, co nam zapisano w genach albo... w gwiazdach. Czytaj więcej »

U Pana Boga za piecem

Za najlepsze miejsca pracy dla specjalistów IT uznano przede wszystkim firmy z branży informatycznej, telekomunikacyjnej i sektora finansowego. Wśród wyróżnionych przez szefów działów informatyki przedsiębiorstw, banków i urzędów znalazło się także 6 zakładów przemysłowych, sieć sklepów hurtowych i jedna firma doradcza. Czytaj więcej »

W co się bawić

Prawie 17% polskich przedsiębiorstw i instytucji użyteczności publicznej poszukuje specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii, a nie obsadzonych pozostaje ok. 6% etatów dla informatyków. W najbliższych trzech latach popularne obecnie specjalności zastąpią specjalizacje jeszcze młodsze. Warto poznać je już dziś. Czytaj więcej »

W portfelach informatyków

Sytuacja na polskim rynku pracy dla informatyków zaczyna przypominać to, co dzieje się w krajach wysoko rozwiniętych. Jednym z podstawowych następstw zwiększającego się zapotrzebowania na pracowników tej profesji będzie wzrost ich mobilności zawodowej. Specjaliści od nowoczesnej technologii będą znacznie częściej zmieniać nie tylko pracę, ale także miejsce zamieszkania. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...