powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1998

Hurtownie danych, 14 września 1998
Hurtownie danych Computerworld nr Hurtownie danych
Raport Computerworld

Element integracyjny

Historia hurtowni danych jest stosunkowo niedługa. Przedsiębiorstwa i instytucje, które zdecydowały się na ich budowę, mają ograniczone możliwości zdobycia wiedzy o tym procesie. Przecierają niejako szlaki swoim następcom, choć warto pamiętać, że projekt budowy hurtowni danych naznaczony jest - jak rzadko który - silnym indywidualizmem. Jednak mimo to wiele elementów jest... Czytaj więcej »

Odkrywanie elektronicznej wiedzy

Firma dysponująca już hurtownią, może eksplorować zgromadzone w niej dane. Oznacza to, że może dotrzeć do niedostępnej jej dotychczas wiedzy. Czytaj więcej »

Odsunąć informayuków

Co to takiego hurtownia danych? Czym się wyróżnia w porównaniu z innymi systemami informatycznymi? Jakie problemy napotykają dostawcy narzędzi i usług do budowy hurtowni danych? Czytaj więcej »

Pionierzy hurtowni

Prezentujemy zestawienie wybranych przez nas najważniejszych projektów wdrożeń hurtowni danych, prowadzonych w polskich firmach i instytucjach. Czytaj więcej »

Siedem mitów

Hurtownie danych to dziś modny temat, a gdy coś jest modne, każdy chciałby to mieć. Być może z tego właśnie powodu coraz częściej chęć wdrożenia hurtowni danych zgłaszają ci, którzy jej tak naprawdę nie potrzebują lub nie bardzo wiedzą, do czego ona służy. Czytaj więcej »

W morzu rozmów

Rynek telefonii komórkowej w Polsce, podzielony między trzy duże firmy, jest bardzo konkurencyjny. Podobne możliwości działania sprawiają, że współzawodnictwo toczy się na identycznych polach. Do sprawniejszego podejmowania decyzji wszyscy operatorzy zdecydowali się na wdrażanie rozwiązań informatycznych bazujących na hurtowni danych. W Polskiej Telefonii Cyfrowej Era GSM hurtownia... Czytaj więcej »

W poszukiwaniu traconych informacji

Czasem nawet do końca nie wiadomo, jakie dane są do dyspozycji Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...