powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 1998

Systemy informatyczne MRP II/ERP, 1 czerwca 1998
Systemy informatyczne MRP II/ERP Computerworld nr Systemy informatyczne MRP II/ERP
Raport Computerworld

Kilka wskazówek

W MRP II upatrywano szansę nie tylko na usprawnienie zarządzania, ale także na odmrożenie zasobów finansowych, niezbędnych do realizacji innych celów, na przykład ekologicznych. Czytaj więcej »

Klasówka z MRP II

Najlepszą miarą prawidłowego wdrożenia systemu zarządzania MRP II jest aktywne korzystanie z niego przez zarząd. Czytaj więcej »

Nieznośny ból wyboru

Specjaliści z różnych sfer przedsiębiorstwa stoją przed poważnym problemem, gdy - wybierając system informatyczny dla swojej firmy - muszą ocenić jego funkcjonalność. Czytaj więcej »

Potęga standardu

Przez prawie trzy lata, które upłynęły od uruchomienia produkcji gumy do żucia Wrigley w fabryce w Poznaniu, ani razu nie odnotowano problemów z brakiem materiałów i surowców, nadmiernymi stanami magazynowymi czy nieterminową realizacją zamówień. Czytaj więcej »

Procesy pod lupą

Wydaje się, że wielu menedżerów rozumie już po co wdrażać zintegrowane systemy informatyczne, jednak wciąż mają wątpliwości, czy powinni przejmować się modelowaniem procesów. Czytaj więcej »

Widzieć majątek trwały

W rafinerii , dużej elektrowni czy sieci przesyłowej utrzymanie w ruchu urządzeń i ich remonty stanowią - poza surowcami - lwią część kosztów i decydują o funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...