powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

MSP 2/2007, 24 grudnia 2007
MSP 2/2007 Computerworld nr MSP 2/2007
MSP Administracja

Przyjazny urząd

Budowanie przyjaznej relacji między urzędem a przedsiębiorcą opiera się m.in. na wykorzystywaniu technologii informacyjnych w celu maksymalnego uproszczenia procedur urzędowych i ograniczenia osobistego udziału petenta. Czytaj więcej »

MSP Bezpieczeństwo
Komunikator: przyjaciel, czy wróg

Komunikator: przyjaciel, czy wróg

Komunikatory internetowe, postrzegane niegdyś jako narzędzia dla użytkowników domowych, mają coraz więcej zalet przydatnych w komunikacji w firmie. Niestety kryją też wiele wad i zagrożeń. Czytaj więcej »

Jak nie zgubić danych

Coraz częściej słyszymy o tym, że pracownik zgubił komputer czy dysk przenośny - co spowodowało ujawnienie danych klientów. Tymczasem zabezpieczenie danych na urządzeniach przenośnych nie jest trudne. Przedstawiamy cztery proste rady. Czytaj więcej »

MSP Biznes
Wartość w wiedzy i kompetencjach

Wartość w wiedzy i kompetencjach

Małe i średnie firmy mają większe niż spółki giełdowe problemy z dostępem do kapitału. Powinny więc poszukiwać dróg wykorzystujących bardziej efektywnie - inne niż on - czynniki rozwoju i tworzenia wartości. Czytaj więcej »

Praca zdalna równa tej w firmie

Nowelizacja kodeksu pracy związana z telepracą otwiera dla pracodawców i pracowników nowe możliwości zatrudnienia. To także szansa na poprawę konkurencyjności przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

MSP Finanse

Kredyt uzupełniający

Dotacje unijne są wypłacane w formie refundacji poniesionych kosztów, a więc po zakończeniu inwestycji. Aby ją wcześniej sfinansować, można ubiegać się o wsparcie w postaci kredytów bankowych. Czytaj więcej »

Jak zdobyć kredyt unijny

W PKO BP kredyty uzupełniające na inwestycje IT, współfinansowane ze środków UE, oferowane są w ramach tzw. Programu Europejskiego. Czytaj więcej »

MSP Fundusze UE
Już za chwileczkę, już za momencik!

Już za chwileczkę, już za momencik!

Jest szansa na to, że ostateczne wersje wniosków o dofinansowanie projektów oraz innych dokumentów regulujących zasady wdrażania Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 pojawią się w styczniu 2008 r. Czytaj więcej »

MSP Najlepsze Praktyki
Na każdego przyjdzie kolej

Na każdego przyjdzie kolej

Niemal wszystkie firmy prędzej czy później będą potrzebować systemu do zarządzania i zmierzą się z jego wdrożeniem, tego wymaga powodzenie na konkurencyjnym rynku. Prezentujemy opinie i doświadczenia spółek, które mają ten etap za sobą. Czytaj więcej »

MSP Oprogramowanie

Odszukać informacje

Przemyślane inwestycje w Business Intelligence zwracają się stosunkowo szybko. Coraz więcej tego typu rozwiązań jest tworzonych z uwzględnieniem sektora MSP. Czytaj więcej »

MSP Pamięci Masowe

Storage 2.0: interesująca alternatywa

Dla firm, dla których inwestycja w napęd taśmowy jest zbyt dużym wydatkiem, a danych do zabezpieczenia mają niewiele, powstał nowy rodzaj usług - backup online. Czytaj więcej »

MSP Porady

Przygoda z informatyką

Co kilka lat systemy ERP są unowocześniane lub wymieniane na nowe. Obecnie fala wzrostu zastosowań IT ogarnia małe i średnie przedsiębiorstwa. Co zrobić, aby wdrażanie informatyki było jak najmniej bolesne i kosztowne. Czytaj więcej »

MSP Prawo

Pułapki w umowach z dostawcami

Zakup systemu komputerowego jest specyficzną operacją biznesową i w szczególny sposób warto ją analizować. Na ów niecodzienny charakter składa się w pierwszym rzędzie wartość oprogramowania dla przedsiębiorstwa, z reguły nieporównywalnie większa od waloru jego licencji i wdrożenia. Czytaj więcej »

MSP Sprzęt
Wszystko w jednej szafie

Wszystko w jednej szafie

Nowe generacje serwerów kasetowych mogą wzbudzić zainteresowanie nie tylko użytkowników dużych, korporacyjnych centrów danych, ale również firm małych i średnich dzięki coraz niższym kosztom ich zakupu i łatwości zarządzania. Czytaj więcej »

MSP Telekomunikacja
Komunikacja w sieci IP

Komunikacja w sieci IP

Potencjał dla rozwoju telefonii internetowej stwarza fakt, że jedynym w tym przypadku wyzwaniem jest uzyskanie łącza szerokopasmowego, a ogromną korzyścią niskie ceny połączeń. Czytaj więcej »

Zapanować nad flotą... Komórek

W przypadku floty złożonej z kilkudziesięciu telefonów zdalna aktualizacja, synchronizacja i dbanie o bezpieczeństwo bez odpowiedniego systemu IT są praktycznie niemożliwe. Czytaj więcej »

MSP Usługi

Hosting usługi aplikacji

W celu obniżenia kosztów małe i średnie firmy mogą skorzystać z usług pozwalających m.in. na dostęp do serwerów Windows i Exchange. Przybywa tego typu dostawców. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...