powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 47-2007, 18 grudnia 2007
47-2007 Computerworld nr 47-2007
Prezentacje firmowe

Profile pracodawców: ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe

ATENA Usługi Informatyczne i FinansoweW przyszłym roku ATENA zamierza zwiększyć zatrudnienie o kilkadziesiąt osób! Firma poszukuje specjalistów znających się na technologiach producentów, takich jak: SAP, IBM, Oracle, Microsoft, HP. Wśród jej pracowników są konsultanci, projektanci, programiści, administratorzy baz danych i systemów, analitycy biznesowi, project managerowie i wielu innych ekspertów. ATENA specjalizuje...

Wiadomości

Radcomp numer 1 w sektorze służby zdrowia

Rok temu Radcomp wszedł do Grupy ABG Ster-Projekt, który przed połączeniem z firmą SPIN nie miał rozwiązań IT dla służby zdrowia... Czytaj więcej »

EDS ma outsourcing w TP

Umowa pomiędzy Telekomunikacją Polską a EDS Poland została podpisana na pięć lat... Czytaj więcej »

Innovio: nowa spółka w Grupie BCC

Spółka ta ma specjalizować się w działaniach badawczo-rozwojowych, w tym tworzeniu oprogramowania dla konkretnych branż, a nawet klientów, a także outsourcingu. Czytaj więcej »

B3System przejmuje Commcord

Za pakiet 52% udziałów w Commcord B3System zapłacił ok. 1 mln zł... Czytaj więcej »

Wzrost wydatków na IT

Z szacunków DiS wynika, że wydatki na IT w Polsce zwiększą się w tym roku o 27,8%, do ponad 23 mld zł... Czytaj więcej »

TP czeka na decyzję o podziale

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, poinformowała, że decyzja o podziale Telekomunikacji Polskiej może zapaść w połowie 2008 r. Czytaj więcej »

Crowley wchodzi w komórki

Crowley Data Poland stanie się nowym wirtualnym operatorem GSM... Czytaj więcej »

AOL wchodzi do Polski

AOL wchodzi do Polski

Rozmowa z Arielem Ecksteinem, wiceprezesem ds. nowych rynków w AOL Europe, firmie, która właśnie uruchamia swój polski serwis i usługi. Czytaj więcej »

Apple Polska coraz bliżej?

Wygląda na to, że moment powstania polskiego oddziału firmy Apple jest coraz bliżej... Czytaj więcej »

Olimpiada Acera

Firma ta będzie sponsorem Igrzysk Olimpijskich w 2010 r. w Vancouver i 2012 r. w Londynie... Czytaj więcej »

Ewolucja SaaS

Omyłkowo zamieniliśmy podpis pod zdjęciem w tekście "Ewolucja SaaS" (Computerworld 46/2007 z 11 grudnia br.)... Czytaj więcej »

Jak pozwać św. Mikołaja?

Za parę dni Gwiazdka, to idealny moment, aby napisać kilka słów o prawach konsumentów - tych w realu i tych w Internecie. Czytaj więcej »

We wspólnym obiegu

Pilotażowe wdrożenie PESEL 2 w Urzędzie Miejskim w Gliwicach pozwala na wymianę informacji pomiędzy zintegrowanymi bazami danych dotyczących ewidencji ludności, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego. Czytaj więcej »

Najważniejszy kandydat

Microsoft opublikował wersję Release Candidate 1 Windows Server 2008. To ostatni etap testowania tego nowego systemu operacyjnego dla serwerów. Czytaj więcej »

Na gorąco: Piotr Kardach

Prezes Grupy Sygnity opowiada o pierwszych efektach restrukturyzacji, zmianach w zatrudnieniu w Grupie, spłacie zobowiązań i przygotowaniach do nowych projektów. Czytaj więcej »

EnFace: Urszula Ptak-Małysiak

EnFace: Urszula Ptak-Małysiak

... z wykształcenia fizyk, pracownik PAN, później m.in. kierownik grupy współpracującej z lokalnym samorządem w Microsofcie, dziś prezes Datacom Software. Czytaj więcej »

Technologie
Optyczna rewolucja

Optyczna rewolucja

W najbliższych latach sieci światłowodowe FTTH staną się powszechnym medium do masowego udostępniania łączy szerokopasmowych wypierającym DSL. Czytaj więcej »

Powrót do korzeni

Rozmowa z Justinem R. Rattnerem, CTO Intela, który pracując przez 34 lata w tej firmie był pionierem we wspieraniu idei przetwarzania równoległego i rozproszonego. Jego wcześniejsze pomysły nie znalazły wspar-cia w firmie i nie trafiły na rynek. Obecnie nadszedł czas na ich realizację. Czytaj więcej »

Przede wszystkim automatyzacja

HP zaprezentował nowy pakiet oprogramowania i usług, który ma pomóc w automatyzacji operacji wykonywanych przez działy IT i usprawnić procesy zarządzania usługami biznesowymi. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Metodyczny elementarz

Metodyczny elementarz

Wszyscy mówią dziś o nadzorze IT (IT Governance) i metodykach związanych zarówno z zarządzaniem projektami (PRINCE2, PMBOK), jak i zarządzaniem procesowym (ITIL, CMMI, SIXSIGMA,), czy zarządzaniem jakością (ISO). Każda z nich dotyka nieco innej sfery działalności, ma mocne i słabe strony. Którą z nich wybrać? Oto autorski przegląd najpopularniejszych metodyk. Czytaj więcej »

Konteksty
Modelowanie rozwoju

Modelowanie rozwoju

Samorządy dysponujące funduszami unijnymi na rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej będą musiały rozstrzygnąć sporo dylematów związanych z tym, jak planować, a później utrzymać inwestycje infrastrukturalne. Czytaj więcej »

Atmosfera dla innowacyjności

Atmosfera dla innowacyjności

Rozmowa z Borysem Stokalskim, wiceprezesem zarządu Infovide-Matrix. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Bez gratisów, proszę, czyli o Produkcji 2.0

Do szału doprowadza mnie przestawianie wszystkich czternastu zegarków w domu dwa razy do roku... Czytaj więcej »

I poszły konie

Lokalny Informatyk lubi mieć spokój i ciszę przy pracy. Dlatego też pozbywa się ze swego otoczenia wszelkich urządzeń powodujących hałas czy nawet delikatny szum. Z tego też względu postanowił przenieść jeden z komputerów do serwerowni. Czytaj więcej »

Bez Łady i składu

Doniósł mi znajomy (pozdrowienia Grzesiu!), że piszą o mnie. Jestem osobą próżną i uwielbiam, kiedy o mnie piszą, więc natychmiast rzuciłem wszystko i zajrzałem na strony polskiego Forbesa<sup>1</sup>. Czytaj więcej »

Gwiazdkowa gadżetologia i duchowe braterstwo

Wszędzie pełno mądrych rad, jak kupić oryginalny i niepowtarzalny prezent gwiazdkowy. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Wyzwanie SOA

Przygotowując przedsiębiorstwo do wdrożenia systemu ERP w architekturze SOA trzeba wziąć pod uwagę co najmniej pięć kluczowych czynników: centralizację i zwiększenie stopnia wykorzystania zasobów IT, standaryzację wzorcowych metadanych i procesów oraz wygodę i bezpieczeństwo korzystania z nowych rozwiązań. Czytaj więcej »

To piekielne licencjonowanie

Niewiele jest dziedzin, w ramach zarządzania IT, w których powiedzenie "diabeł tkwi w szczegółach" sprawdzałoby się tak bardzo jak w przypadku licencjonowania systemów ERP. Czytaj więcej »

APS i harmonogramowanie

Organizacja wytwarzania wymaga sprawnego i przejrzystego systemu planowania i zarządzania operatywnego. Jest to niezbędne w warunkach zmienności otoczenia - zmian zamówień klientów oraz zaburzeń w procesach produkcji i zaopatrzenia. Czytaj więcej »

Projekt dobrze zakomunikowany

Jednym z podstawowych czynników ryzyka każdego wdrożenia systemu ERP jest brak zaangażowania w projekt biznesu. Jak przekonać użytkowników do wymiany systemu, który znają od dekady i którego funkcjonalność sobie cenią? Czytaj więcej »

Surowce do przetworzenia

Surowce do przetworzenia

Informacje są jak pokłady surowców czekających na przerobienie w produkty i towary. Dopiero wówczas ujawnia się ich prawdziwa wartość. Czytaj więcej »

Inny, a taki sam

Inny, a taki sam

Wdrożenie systemu zrównoważonej karty wyników w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim pokazało, że wywodzące się z sektora prywatnego metody zarządzania mogą być z powodzeniem stosowane również w administracji publicznej. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...