powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 43-2007, 20 listopada 2007
43-2007 Computerworld nr 43-2007
Wiadomości
ABG Spin: niezależny rozwój

ABG Spin: niezależny rozwój

Wbrew plotkom, ABG Spin nie zostanie połączony z Asseco Systems. "Rozpatrywaliśmy z prezesem Adamem Góralem różne warianty. Wybraliśmy ten, w którym ABG Spin będzie rozwijał się samodzielnie" - uciął spekulacje Dariusz Brzeski, prezes ABG Spin. Dzięki tej decyzji Dariusz Brzeski może wrócić do przerwanych w sierpniu br. rozmów o przejęciach firm zajmujących się produkcją... Czytaj więcej »

HP kończy z cyfrówkami

HP kończy z cyfrówkami

HP zrezygnuje wkrótce z produkowania, projektowania i dystrybuowania cyfrowych aparatów fotograficznych - firma skupi się za to na tworzeniu urządzeń do drukowania zdjęć oraz rozwijaniu internetowych usług fotograficznych. Czytaj więcej »

Polski rynek potrzebuje konkurencyjności

Jak wynika z najnowszego raportu Europejskiego Stowarzyszenia na rzecz Konkurencji w Telekomunikacji, polski sektor telekomunikacyjny jest na szarym końcu wśród krajów Unii Europejskiej pod względem inwestycji. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Mariusz Malec został prezesem One-2-One. Bartłomiej Żebrowski, dotychczasowy członek zarządu i dyrektor handlowy firmy, został nowym prezesem Arcusa... Krzysztof Justynowicz objął stanowisko prezesa zarządu spółki 7milowy... Dariusz Doroś, dotychczasowy dyrektor Pionu Operacyjnego, objął stanowisko dyrektora zarządzającego na Polskę w firmie Wincanton... Grzegorz Janeczko objął... Czytaj więcej »

Nowa wersja IFS Applications

Nowa wersja IFS Applications

IFS poinformował o wprowadzeniu nowej wersji IFS Applications, systemu opartego na komponentach i architekturze SOA. Czytaj więcej »

Microsoft Enterprise Search

Jedno z dwóch nowych rozwiązań - Microsoft Search Server Express 2008 - będzie oferowane bezpłatnie. Czytaj więcej »

Teta stworzyła Centrum Kompetencyjne

Celem Centrum ma być doradztwo w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, audytu procesów kadrowych oraz wsparcie w realizacji zadań "miękkiego" HR. Czytaj więcej »

Crowley zbuduje sieć dla NBP

Kontrakt z Narodowym Bankiem Polskim wart jest ponad 4 mln zł. Czytaj więcej »

Exatel dla klientów indywidualnych

Exatel, operator kontrolowany przez Polską Grupę Energetyczną, specjalizujący się w obsłudze klientów biznesowych i innych operatorów, zamierza wejść na rynek usług dla klientów indywidualnych. Czytaj więcej »

Microsoft zbuduje wielkie centrum danych w Dublinie

Ośrodek w Irlandii ma obsługiwać serwis MSN i usługi Windows Live adresowane do użytkowników w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Czytaj więcej »

Broadband: Laureaci konkursu "Szeroki pas 2007"

Broadband: Laureaci konkursu "Szeroki pas 2007"

Laureatem konkursu w kategorii najciekawsza usługa szerokopasmowa został System Archiwum Teleradiologicznego ENEL-MED jako usługa outsourcingu od ATM. Czytaj więcej »

e-Rozwój Podkarpacia

Został opracowany projekt "Strategii Informatyzacji Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013". Zadania zapisane w e-Strategii odpowiadają trzem filarom, na których opierają rozwój społeczeństwa informacyjnego: infrastruktura dostępu do Internetu, rozwój treści oraz rozwój e-umiejętności wśród obywateli. Czytaj więcej »

Firma jest jak organizm

Rozmowa z Peterem Armstrongiem, głównym specjalistą ds. strategii w BMC Software. Czytaj więcej »

Oracle skupia się na integracji produktów

Cel strategiczny firmy Oracle na najbliższe lata jest jasny. "Podstawowym wyzwaniem, przed którym stają dziś klienci, jest kompleksowość środowiska IT. Mamy zasoby, aby pomóc Wam w integracji. To ogromna praca, ale mamy ambicję ją wykonać" - wtóruje Chuck Philips, prezes zarządu Oracle. Właśnie z myślą o integracji Oracle przygotował kilka produktów, które mają uzupełnić... Czytaj więcej »

Efekt domina

Efekt domina

IBM przejmie firmę Cognos, producenta oprogramowania BI. Wcześniej Oracle przejął Hyperion, a SAP - Business Objects. Czy HP kupi MicroStrategy? Czytaj więcej »

Duży może więcej

Dwie duże transakcje na rynku polskich dostawców systemów wspomagających zarządzanie zapowiadają Asseco Business Solutions, Teta i BPSC, który chce się włączyć w wyścig o udziały rynkowe. Czytaj więcej »

Technologie, media, komunikacja

Rozmowa z Kaanem Terzioglu, wiceprezesem Cisco odpowiedzialnym za działania w Europie Środkowo-Wschodniej i Pekka Maki, dyrektorem zarządzającym 3TS Capital Partners. Czytaj więcej »

Na gorąco: Roman Szwed

Prezes firmy zapowiada, że inwestycje m.in. w infrastrukturę powodują wzrost wartości spółki. Przełożą się na wyższe przychody ATM w kolejnych kwartałach. Czytaj więcej »

W przekroju: Rynek rozwiązań telefonii IP

W przekroju: Rynek rozwiązań telefonii IP

Jak pokazują badania Synergy Group Research, rynek korporacyjnej telefonii IP na świecie zdominowany jest przez firmy Avaya i Cisco. Czytaj więcej »

Enface: Maciej Stanusch

... twórca i właściciel Stanusch Technologies, wcześniej Stanusch CRM Consulting, przez kilka lat prezes Clix Software zajmującej się rozwojem i wdrożeniami systemów CRM. Czytaj więcej »

Technologie
Integracja i konsolidacja DLP

Integracja i konsolidacja DLP

Technologie umożliwiające kontrolę i ochronę przed wyciekiem informacji stają się coraz ważniejszym elementem bezpieczeństwa platform przeznaczonych do obsługi rozwiązań o znaczeniu krytycznym dla działania przedsiębiorstw i instytucji. Czytaj więcej »

Przymiarki do następcy Visty

Microsoft jest głównie kojarzony z systemem Windows. Ostatnio uchylono rąbka tajemnicy na temat kierunku rozwoju flagowego produktu Microsoftu. Czytaj więcej »

Pamięci masowena zielono

Pamięci masowena zielono

Więcej dyskusji o rozwiązaniach proekologicznych i wirtualizacji niż premier konkretnych produktów zaprezentowano podczas tegorocznych edycji konferencji Storage Expo i Storage Networking World. Czytaj więcej »

Fundament średniej firmy

Windows Essential Business Server ma uprościć instalowanie i zarządzanie kluczowymi elementami infrastruktury serwerowej w średnich przedsiębiorstwach. Czytaj więcej »

Unixy mają przyszłość

Unixy mają przyszłość

HP i IBM zaprezentowały nowe wersje systemów operacyjnych OpenVMS i AIX 6. Zapewniają jednocześnie, że rozwój tych systemów będzie kontynuowany. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Sukces niejedno ma imię

Sukces niejedno ma imię

Sukces w outsourcingu często oznacza coś zupełnie innego dla każdego z zaangażowanych w projekt. Im większe przedsięwzięcie, tym większa rozpiętość opinii. Czytaj więcej »

Kolej na procesy

Kolej na procesy

Po masowej implementacji przyszedł czas na integrację systemów. Coraz więcej przedsiębiorstw korzysta przy tym z systemów Business Process Management. Narzędzia tego typu wdrożyło już 16% największych firm działających w Polsce. Czytaj więcej »

Konteksty
Wiarygodność w sieci

Wiarygodność w sieci

Internet staje się coraz ważniejszym medium pozyskiwania informacji, a z uwagi na jego multimedialność oraz integracyjną rolę z czasem będzie najważniejszym. Bardzo istotne staje się więc pytanie o jakość zawartych w nim danych. Czytaj więcej »

Dla wójta i burmistrza

Trwają dyskusje na temat najlepszego sposobu wydania unijnych środków na inwestycje w zakresie infrastruktury szerokopasmowego dostępu do Internetu. Obrońcy rozwiązań rynkowych przekonują, że budowanie i utrzymywanie sieci gminnych jest nieefektywne, przedstawiciele samorządów lokalnych udowadniają zaś, że w wielu przypadkach tylko gmina jest w stanie zapewnić dostęp do sieci tam,... Czytaj więcej »

Faks z przeszłości

Nowych wyzwań i tematów do badań nad dorobkiem starożytnych mogą dzisiaj dostarczyć nie tylko wykopaliska czy odkrycia dokonane w bibliotekach. Nowe obszary do poznania i analizy otwierają się za sprawą najnowszych technologii. Taki przypadek opisany jest w książce "Kodeks Archimedesa". Jej autorzy pokazują, w jaki sposób doszło do odczytania nieznanych wcześniej dzieł Archimedesa.... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Małe urządzenie duży problem

Małe urządzenie duży problem

Hakerzy niekoniecznie muszą się głowić nad pokonywaniem zabezpieczeń sieci korporacyjnych, bo tajemnice przedsiębiorstw od dawna wędrują na dyskach laptopów, w smartfonach, palmtopach lub pamięciach pendrive. Czytaj więcej »

Pułapki w cyfrowej dżungli

Eksperci alarmują, że pomimo stosowania lepszych zabezpieczeń, coraz łatwiej jest ukraść tożsamość w Internecie, a cyberterroryzm to realne zagrożenie, które przestaje być tematem filmów science fiction. Czytaj więcej »

Pomoc dla audytorów

Kolejna seria publikacji Global Technology Audit Guides może ułatwić implementację i zarządzanie mechanizmami automatycznej kontroli działania aplikacji w systemach IT. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Karpie za Bożym Narodzeniem

Ilekroć spotykam się z jakimś tekstem prawniczym, zadziwia mnie, w jak wielu paragrafach zawarto proste rozstrzygnięcia. Stwierdzenie w rodzaju "nie ma efektu, nie ma zapłaty" prawnik potrafi zawrzeć na dwunastu stronach, w sześćdziesięciu akapitach, przy czym ich zawartość informacyjna jest dokładnie taka, jak by zapisać to w jednym zdaniu. Czytaj więcej »

Na okoliczność

Ludzie zrobią prawie wszystko, aby tylko nie stać się obiektem pośmiewiska. Lokalny Informatyk zauważył u Inwestycyjnego pewne starania w tym względzie. Czytaj więcej »

Tyle szumu o nic, czyli DReaM off

Swego czasu na łamach CW i blogów przetoczyła się dyskusja na temat obrzydliwości DRM, FairPlay firmy Apple i jej wredności, bo zmusza ludzi do kupowania w iTunes muzyki w nietypowym standardzie oraz o tym, jak to Unia Europejska pomoże biednym, oszukiwanym klientom. No cóż, papier jest cierpliwy, czytelnicy lubią gdy autorzy wdają się w gorące pyskówki i sami uwielbiają pyszczeć... Czytaj więcej »

Radio kontra radio

Na krakowską wystawę telewizji satelitarnej wybierałem się od lat i zawsze, w ostatniej niemal chwili, coś psuło mi plany. W tym roku zbiegło mi się to z pobytem służbowym w Krakowie, więc trudno było darować taką okazję. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...