powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2007

Przegląd produktów sieciowych, 5 listopada 2007
Przegląd produktów sieciowych
Produkt roku
Przełączniki i routery dla przedsiębiorstw

Przełączniki i routery dla przedsiębiorstw

W kategorii "Przełączniki i routery dla przedsiębiorstw" pierwsze miejsce zajęło rozwiązanie (router dostępowy linii ISR 3800) oferowane przez firmę Cisco. Rywalizacja była ostra, ponieważ kolejny produkt zdobył tylko o 0,13% głosów mniej. Biorąc pod uwagę fakt, że Cisco jest potentatem na rynku produktów sieciowych klasy enterprise, wynik nie powinien być dla nikogo... Czytaj więcej »

Przełączniki i routery dla SMB

Przełączniki i routery dla SMB

W kategorii "Przełączniki i routery dla SMB" pierwsze miejsca zajęły produkty oferowane przez firmy, które dominują na tym rynku od lat. Nie ma więc żadnej niespodzianki. Mówiąc o przełącznikach/routerach SMB, warto zwrócić uwagę na zmiany zachodzące na tym rynku. Czytaj więcej »

Systemy klasy operatorskiej

Systemy klasy operatorskiej

Wyniki konkursu w tej kategorii wydają się wskazywać, że zjawisko zwane konwergencją sieci komputerowych i telekomunikacyjnych dokonało się również w świadomości naszych czytelników. W kategorii najbardziej telekomunikacyjnej ze wszystkich pierwsze miejsce przypadło tym razem Cisco Systems - firmie, która swą potęgę zbudowała na sprzęcie do sieci komputerowych. Rok temu... Czytaj więcej »

Systemy bezpieczeństwa sieciowego

Wyniki konkursu nie odbiegają istotnie od ubiegłorocznych. Pierwsze miejsce, tak jak w ostatniej edycji, zajął produkt klasy UTM (Unified Threat Management) lidera rynku przełączników i routerów (Cisco), przodującego również w obszarze rozwiązań ochronnych. Spośród firm mniej kojarzonych z sektorem bezpieczeństwa, a bardziej z innymi dziedzinami aktywności w obszarze IT, na drugim... Czytaj więcej »

Serwery

Serwery

Pierwsze miejsce w kategorii "Serwery" zajął system obliczeniowy platformy x86. Świadczy to o tym, że systemy serwerowe oparte na układach x86 cieszą się dalej dużym powodzeniem, szczególnie ma rynku małych i średnich firm, choć nie tylko. Czytaj więcej »

Pamięci masowe

Wyniki tegorocznego głosowania w kategorii "Pamięci masowe" są o tyle ciekawe, że firmy, które znalazły się na podium, zdobyły niemal identyczną liczbę głosów. Konkurentów nieznacznie zdystansował HP (wynik lepszy o 0,5%), zaś wyniki IBM i Cisco różnią się o 1/100 procenta, co praktycznie daje im drugie miejsce ex aequo. Czytaj więcej »

Telefonia IP

Telefonia IP

Zwycięzcą kategorii został Linksys, który docelowo zostanie przebrandowany na Cisco, lokujące się obecnie na trzeciej pozycji. Niewątpliwie zapewni to Cisco silną pozycję w kolejnych rankingach. Czytaj więcej »

Rozwiązania do sieci bezprzewodowych

Rozwiązania do sieci bezprzewodowych

Wyniki konkursu rozwiązań do sieci bezprzewodowych nie są zaskoczeniem. W stosunku do zeszłorocznej klasyfikacji czołowi producenci wymienili się tylko miejscami. Pierwszą lokatę zajmuje produkt D-Link z bezprzewodowym routerem, obsługującym technologię 802.11n. Tak wysoka pozycja potwierdza niecierpliwe wyczekiwanie rynku na ostateczne zatwierdzenie standardu szybkich sieci W-Fi.... Czytaj więcej »

UPS i zasilanie

UPS i zasilanie

Wielkim zwycięzcą drugiej edycji plebiscytu "Produkt Roku 2007" w kategorii zasilaczy UPS jest firma APC-MGE, której oprogramowanie do zarządzania centrami przetwarzania danych InfraStruXure Central 4.0 oraz zasilacz Smart-UPS RT zajęły dwa pierwsze miejsca. Czytaj więcej »

Systemy okablowania strukturalnego

Systemy okablowania strukturalnego

Zainteresowanie użytkowników okablowaniem strukturalnym w przedsiębiorstwach oraz konkretnymi rozwiązaniami dostawców rozłożyło się prawie identycznie jak w ubiegłorocznej ankiecie dotyczącej produktów okablowania, przeprowadzonej przez redakcję NetWorlda. Czytaj więcej »

Pamięci masowe
Pamięci masowe - na światowym poziomie

Pamięci masowe - na światowym poziomie

Trendy obecne na polskim rynku pamięci masowych nie odbiegają znacznie od europejskich. Skala niektórych zjawisk jest nieco mniejsza, ale dostępne są u nas wszystkie liczące się na świecie technologie i rozwiązania. Czytaj więcej »

Infrastruktura

Okablowanie strukturalne - coraz większe potrzeby

Nowe multimedialne usługi szerokopasmowe, takie jak: wideokonferencje, dostęp do Internetu, ściąganie plików, telefonia VoIP, przekaz głosu wysokiej jakości MP3, telewizja interaktywna IPTV czy usługi VoD (Video on Demand) sprawiają, że potrzeby użytkowników końcowych odnośnie do szerokości pasma zaczynają wykraczać poza dotychczasowe pojemności transmisyjne sieci. Czytaj więcej »

Przełączniki i routery

Mogłoby się wydawać, że z rynku routerów i przełączników wieje nudą, bo od lat dominuje ta sama firma. Jednak obserwacja rozwoju technologicznego, integrowania coraz większej liczby funkcji w urządzeniach czy wreszcie przenikania się rozwiązań przewodowych i bezprzewodowych w sieciach dla przedsiębiorstw wydaje się dużo ciekawsza od rozważań rynkowych. Czytaj więcej »

Szerokopasmowe sieci dostępowe

Bieżący rok nie dostarczył wyraźnych dowodów na pojawiające się głosy o słabnącej pozycji szerokopasmowych połączeń przewodowych w stosunku do platform bezprzewodowych i mobilnych. Zwiększeniu uległy zarówno inwestycje w wydajne systemy kablowe (DSL, FTTH), komórkowe (HSPA), jak i sieci spod znaku IEEE 802.16d/e (WiMAX). Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo: zalew spamu i wycieki danych

Bezpieczeństwo: zalew spamu i wycieki danych

Obecnie ataki sieciowe podejmowane są przede wszystkim w celu osiągnięcia korzyści materialnych, a ich sprawcy wykorzystują coraz bardziej profesjonalne metody oraz narzędzia. Czytaj więcej »

Platformy serwerowe

Platformy serwerowe

Nowe generacje procesorów wpływają na konieczność modyfikacji architektur serwerów, ale przede wszystkim są wyzwaniem dla producentów oprogramowania. Co prawda wyniki benchmarków są dobrym narzędziem marketingowym, lecz dla użytkowników ważna jest praktyczna wydajność wykorzystywanych przez nich na co dzień aplikacji. Czytaj więcej »

Ewolucja sieci bezprzewodowych

Ewolucja sieci bezprzewodowych

Sieci bezprzewodowe to już powszechne zjawisko zarówno w domach, jak i pracy. Postęp w technologiach bezprzewodowych jest imponujący. Nowe standardy bardzo szybko przyjmowane są przez użytkowników, a ich możliwości coraz bardziej zbliżają się do standardów przewodowych. Liczba zainstalowanych urządzeń klienckich Wi-Fi na świecie przekroczyła 200 mln. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia
Systemy zasilania gwarantowanego - nowe wyzwania

Systemy zasilania gwarantowanego - nowe wyzwania

Żadne urządzenie teleinformatyczne nie może funkcjonować bez energii elektrycznej, której dostępność, jak pokazują liczne awarie, nie jest ani ciągła, ani pozbawiona zakłóceń. Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Telefonia IP - w kierunku Unified Communications

Telefonia IP - w kierunku Unified Communications

Telefonia IP na dobre wkroczyła do naszych sieci. Często - chcąc nie chcąc - wraz z kupnem urządzenia sieciowego (routery, przełączniki) otrzymujemy funkcjonalność VoIP. Nawet gdy firma nie wdrożyła rozwiązań VoIP, często działają już one na komputerach poszczególnych pracowników. Coraz częściej są to już nie tylko zwykłe softphone, ale także bardziej wyrafinowane... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...