powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 39-2007, 23 października 2007
39-2007 Computerworld nr 39-2007
Wiadomości

Oracle: 6,7 mld USD za BEA Systems

Kierownictwo Oracle'a wystosowało list intencyjny do zarządu BEA Systems, w którym proponuje zakup akcji tej firmy za 17 USD w gotówce za jedną akcję. Czytaj więcej »

BEA: 6,7 mld USD to za mało

Władze BEA Systems wystosowały list do Charlesa Phillipsa, prezesa Oracle. "Przyjmujemy do wiadomości wyrażone 9 października zainteresowanie zakupem firmy ze strony Oracle'a. Jednakże jest dla nas jasne, że wartość spółki dla Oracle, innych inwestorów, a przede wszystkim naszych akcjonariuszy, znacznie przekracza zaproponowaną kwotę" - napisał William Klein, współkierujący... Czytaj więcej »

Wal-Mart: 287 mln USD dzięki RFID

Największy światowy sprzedawca detaliczny zamierza wykorzystać system RFID do ograniczenia strat związanych z nieefektywną gospodarką magazynową. Czytaj więcej »

Łódź czeka na "efekt Della"

Wprawdzie pierwsze laptopy zjadą z taśm na łódzkim Olechowie pod koniec listopada, jednak już teraz firma wie, że przyjętych zamówień jest więcej niż się spodziewała i będzie potrzebowała, oprócz planowanego tysiąca, co najmniej 100 dodatkowych pracowników. Czytaj więcej »

Nowe zastosowania telefonii komórkowej

Po raz pierwszy Kongres będzie trwał dwa dni. Czytaj więcej »

Mineral Midrange i ASBIS na GPW

ASBIS Enterprises, będąca dystrybutorem produktów IT w Europie Środkowo-Wschodniej, zamierza zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Celem emisji przez ASBIS są "inwestycje w rozwój własnych marek - Prestigio i Canyon; umożliwienie Grupie korzystania z rabatów z krótszym terminem płatności oraz poszerzenie oferty markowych produktów". Strategia ASBIS zakłada zwiększenie sprzedaży... Czytaj więcej »

Mainframe jest spoko

W polskim szczycie mainframe'owym Z-Day 2007 obok użytkowników platformy i dostawców technologii wzięły udział wyższe uczelnie, które szkolą studentów w tej dziedzinie. Czytaj więcej »

W przekroju: Mainframe

Legendarna platforma, kilka razy odsyłana już do lamusa, nadal nie schodzi z informatycznej sceny, a nawet przeżywa kolejną młodość - o czym świadczą plany IBM związane z promocją serwerów mainframe wśród firm z sektora SMB. Sam IBM także planuje wielką konsolidację własnych serwerów. Osoby ankietowane przez BMC Software sądzą, że komputery mainframe są niezbędnym... Czytaj więcej »

Dokąd zmierza itSMF?

Pierwszy kongres itSMF rozbudził dyskusje o celach i sposobie działania tej organizacji. Czytaj więcej »

Na gorąco: Łukasz Osowski

Prezes firmy Ivo Software, zajmującej się rozwojem i sprzedażą odnoszącego sukcesy na rynkach zagranicznych syntetyzatora mowy Ivona. Czytaj więcej »

EnFace: Paweł Hajdan

Współwłaściciel firmy doradczej Hajdan i Sakowski, wcześniej menedżer w Deloitte w zespole Enterprise Applications, jeszcze wcześniej zatrudniony w firmach Intentia i Baan. Czytaj więcej »

Technologie
Co raz bliżej premiery Katmai

Co raz bliżej premiery Katmai

Premiera SQL Server 2008 (Katmai) ma nastąpić najpóźniej pod koniec pierwszej połowy 2008 r. Do tego czasu Microsoft doda zapewne kolejne nowe funkcje, ale dzięki wersjom CTP można uzyskać rozeznanie, jakie nowe możliwości zaoferuje ta baza danych. Czytaj więcej »

Bez biznesu nie ma sieci

Z Krzysztofem Burzyńskim, wiceprezesem Ericsson Polskarozmawia Andrzej Maciejewski. Czytaj więcej »

Zgodny standard

Sprzęt 10G Ethernet już dzisiaj może być bez problemu wdrażany w centrach danych - to wniosek z testów Interoperability Lab. Czytaj więcej »

SOA dla wszystkich

IBM zaprezentował nowe produkty przeznaczone zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych adeptów architektury usługowej SOA. Czytaj więcej »

Zaufanie do taśm

Zaufanie do taśm

Podjęta dwa i pół roku temu decyzja o kupieniu StorageTek przez Sun Microsystems okazała się trafiona, bo po dość długim okresie integracji oferty obu tych firm, obroty działu pamięci masowych to obecnie jedna z najszybciej rosnących linii biznesowych w Sunie. Czytaj więcej »

Widoczny, choć nie otwarty

Microsoft ujawnia kod źródłowy i komentarze części bibliotek .Net Framework oraz zapowiada kolejne tego typu inicjatywy. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Najgorsze praktyki

Najgorsze praktyki

Równolegle z rozwojem najlepszych praktyk - umożliwiających efektywne zarządzanie - organizacje dopracowały się równie bogatego zbioru najgorszych praktyk, których wdrożenie, zamiast optymalizacji zarządzania usługami IT, powodowało ich degradację i paraliż organizacji. Czytaj więcej »

Inżynierowie w biznesie

Cisco - na przekór wszystkim stereotypom - udowadnia, że można prowadzić działalność badawczo-rozwojową pod każdą szerokością geograficzną, nawet w Chinach. Czytaj więcej »

Innowacje są wszędzie

Google to symbol innowacyjności XXI w. Sekret firmy polega na umiejętnym wspieraniu projektów kreowanych przez pracowników całej organizacji. Czytaj więcej »

Z życzeniami najlepszego

Z życzeniami najlepszego

Ten rok i zeszły to nasilenie w Polsce ruchów konsolidacyjnych w branży IT. Czy jednak konsolidacja, a więc i większe do dyspozycji środki, przekłada się także na wzrost nakładów na badania i rozwój? Czytaj więcej »

Konteksty

Włączeni do świata

Nieprawda, że osoby w wieku emerytalnym nie są zainteresowane korzystaniem z nowych technologii. Trzeba tylko dać im szansę zapoznania się z nimi. Czytaj więcej »

W procesie przemian

Z prof. Mirosławą Marody, kierownik Zakładu Psychologii Społecznej w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, redaktorem naukowym polskiego wydania "Społeczeństwa sieci" Manuela Castellsa, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Użytkownik też jest odpowiedzialny

Podczas konferencji ISSE/Secure 2007 w Warszawie mieliśmy okazję porozmawiać z Howardem Schimidtem, szefem firmy R&H Security Consulting, byłym doradcą Białego Domu ds. cyberbezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Strażnik czeka w porcie

Check Point jest kojarzony głównie z technologiami VPN i bramkami UTM (Unified Threat Management), ale dzięki zakupowi firmy Pointsec Mobile Technologies stał się jednym z głównych graczy na rynku zabezpieczania danych, zwłaszcza w segmencie mobilnym. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Czarny poniedziałek

Dwadzieścia lat temu, 19 października 1987 r., na Wall Street wydarzył się Czarny Poniedziałek<sup>1</sup>. Czytaj więcej »

Tubylcy się gubią

Od dawna twierdzę, że gdyby władze miast, hotele, restauracje, koleje, PKS-y i kto tam jeszcze, wysyłały swoich obserwatorów kolejami i autobusami do innych miast, hoteli, restauracji, to potem byłoby co przenosić, adaptować i stosować u siebie. Teraz to samo można odnieść do stron internetowych - niemal każda ma w sobie coś interesującego, jakiś zaskakująco dobry pomysł. Czytaj więcej »

Fale w cieniu

Rozwój technologii mobilnych, jakiego świadkami jesteśmy w ostatnich latach, ma swoją ciemną stronę. Długofalowe skutki promieniowania elektromagnetycznego, bo o nich mowa, są nadal niedostatecznie zbadane, na co zwrócił mi ostatnio uwagę Czytelnik, p. Bogdan Gołąb. Czytaj więcej »

Piszę, bo lubię

W ostatnich odcinkach śledziliśmy perturbacje z blogami Szefa. Były to jednak sprawy techniczno-organizacyjne, jeśli tak można się wyrazić. Pora teraz na odkrycie wszystkich kart, czyli wyjawienie dlaczego Lokalny Informatyk tak bardzo starał się te wypociny ukryć przed światem. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...