powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 38-2007, 16 października 2007
38-2007 Computerworld nr 38-2007
Prezentacje firmowe

Wprowadzenie do biometrii głosowej

Nuance CommunicationsNiniejszy dokument jest poświęcony zagadnieniom i problemom, z którymi zwykle muszą się zmierzyć organizacje rozważające wprowadzenie biometrii głosowej jako opcji bezpieczeństwa w swojej działalności. Celem publikacji jest dostarczenie najważniejszych informacji nt. biometrii głosowej, przedstawienie jej możliwości oraz odpowiedź na podstawowe pytania. Omówiono tu następujące zagadnienia...

Wiadomości

SAP kupuje Business Objects za 6,8 mld USD

Przejęcie Business Objects to największa tego typu transakcja w historii niemieckiego koncernu, który dotychczas rozwijał się głównie na zasadzie wzrostu organicznego. Czytaj więcej »

SAP reaguje na akwizycję Hyperiona przez Oracle'a

Zdaniem analityków przejęcie to pozwoli na integrację aplikacji analitycznych Business Objects z systemami SAP i - w dalszej perspektywie - przyczyni się do wzrostu sprzedaży rozwiązań zintegrowanych oferowanych przez SAP. Dodatkowo niemiecki koncern zyska nową linię produktową, a wraz z nią nowych klientów z segmentu Business Intelligence. Czytaj więcej »

Nadzór bankowy zgodził się na podział BPH

Po dwóch latach od przejęcia niemieckiego banku HVB, a wraz z nim polskiego Baku BPH, UniCredit wreszcie może zacząć przyłączanie BPH do Pekao. Banki otrzymały pozytywną decyzję KNB dotyczącą podziału BPH na dwie części - tę przyłączaną do Pekao i tę sprzedawaną nowemu właścicielowi, GE Money. Czytaj więcej »

SAS Institute i Teradata razem

Firmy ogłosiły strategiczne porozumienie o współpracy. Chodzi zarówno o dopasowanie i integrację portfolio produktów obu firm, jak i wspólne inicjatywy w zakresie ich marketingu i sprzedaży. Czytaj więcej »

Kom-Pakt przejmuje rzeszowski Galkom

Firma podpisała umowę zakupu z ABG SPIN, właścicielem 87,5% udziałów w firmie Galkom. Czytaj więcej »

Wyzwanie dla Cisco: obraz w sieci

Ponad 1200 uczestników szóstej edycji konferencji Cisco Expo miało okazję dowiedzieć się kilku szczegółów dotyczących strategii Cisco Systems na nadchodzące lata. "Pomimo przejęcia WebEx i kilku innych firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania pozostaniemy firmą specjalizującą się w komunikacji" - mówi Axel Clauberg, dyrektor działu Advanced Technology Consulting... Czytaj więcej »

Olbrzym i...

Połączenie Prokomu Software z Asseco Poland będzie największą transakcją na polskim rynku informatycznym w 2007 r. Zebraliśmy opinie o niej konkurentów, partnerów, firm z boku kibicujących fuzji i analityków rynkowych. Czytaj więcej »

Na gorąco: Romuald Rutkowski

Kieruje Asseco Business Solutions, powstałym po połączeniu firm Softlab, Incenti, Safo i WA-PRO oraz przejęciu oprogramowania Koma HR. ABS zostanie wprowadzone na GPW w listopadzie. Pozyskane 70 mln zł prezes przeznaczy wyłącznie na akwizycje. Czytaj więcej »

Informatyzacja do lamusa

Informatyzacja do lamusa

Kampania wyborcza przysłoniła ciekawą dyskusję na temat przyszłości działu informatyzacja.Czy i jak łączyć działy informatyzacja i łączność? Czytaj więcej »

W przekroju: Rynek Business Intelligence

Rynek Business Intelligence coraz bardziej się konsoliduje. Na początku roku doszło do przejęcia Hyperiona przez Oracle, teraz SAP kupił Business Objects. Nieoficjalnie mówi się też o zainteresowaniu Cognosem przez Teradatę. Czytaj więcej »

EnFace: Waldemar Kucharski...

... współzałożyciel i prezes firmy Young Digital Poland tworzącej edukacyjne programy multimedialne, m.in. dla holenderskich, malezyjskich i brytyjskich szkół. Czytaj więcej »

Technologie
Nowa jakość: Quad Core

Nowa jakość: Quad Core

Nowa, wchodząca na rynek generacja wieloprocesorowych serwerów x86 wyposażonych w układy Quad Core jest warta uwagi w przypadku planowania konsolidacji systemu. Czytaj więcej »

Nowe procesory, nowa platforma

Nowe procesory, nowa platforma

Choć układy UltraSparc T2 mają wciąż 8 rdzeni CPU, liczne modyfikacje architektury spowodowały, że jest to nowa platforma i dlatego upgrade serwerów z układami T1 jest praktycznie niemożliwy. Czytaj więcej »

Kolejny zielony standard

Nie tylko SPEC, ale również brytyjska organizacja BCS chce wprowadzić standardowe, obiektywne metody oceny zużycia energii przez serwery. Czytaj więcej »

QNX otwiera się na programistów

QNX otwiera się na programistów

Przeznaczone do wbudowania systemy operacyjne czasu rzeczywistego to mało widoczny, choć ogromny rynek, który ostatnio wyraźnie ewoluuje w kierunku oprogramowania otwartego. Czytaj więcej »

Komórka jak komunikator

Komórka jak komunikator

Z początkiem października MTI uruchomiła usługi telefonii internetowej LoVo realizowane przy wykorzystaniu telefonów komórkowych wyposażonych w szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii Wi-Fi lub UMTS. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Pierwsze kroki zrobione

Coraz więcej banków i towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce decyduje się na wspólną sprzedaż usług. W najbliższym czasie czeka nas na pewno dalszy rozwój tej formy usług. Czytaj więcej »

Spełnione i niespełnione obietnice

O koncepcji bancassurance najwięcej mówiło się kilka lat temu. Był to okres silnej konsolidacji na rynkach finansowych, który miał doprowadzić do powstania dużych grup bankowo-ubezpieczeniowych. Ostatecznie efekty integracji usług bankowo-finansowych okazały się znaczące, choć często niewspółmierne do oczekiwań. Czytaj więcej »

Robię to, co sprawia mi frajdę

Rozmowa z Tomaszem Sielickim, wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Sygnity, powstałej po połączeniu Emaxu i ComputerLandu, którego był założycielem i długoletnim prezesem. Czytaj więcej »

Konteksty

Prosto szybko i na temat

Z Ralphem Kimballem, konsultantem, wykładowcą i autorem publikacji z zakresu hurtowni danych oraz systemów Business Intelligence, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Percepcja cyberprzestrzeni

Percepcja cyberprzestrzeni

Internet określa się najczęściej jako cyberprzestrzeń, przestrzeń cyfrową albo wirtualną. Wszystkie te pojęcia cechują się dość daleko idącą niejednoznacznością. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Wodotryski albo spokój

Warszawska konferencja ISSE/Secure 2007 zgromadziła czołówkę ekspertów z zakresu bezpieczeństwa IT. Jednym z nich był Costin Raiu, szef badań i rozwoju w Kaspersky Lab Romania. Czytaj więcej »

Panda dla firm

Panda Security (d. Panda Software) modyfikuje strategię rynkową. Czytaj więcej »

Bezpieczna budowla

Bezpieczna budowla

Coraz więcej organizacji realizuje wdrożenia związane z architekturą usługową i technologiami Web Services. Zanim jednak rozpocznie się taki projekt, warto wcześniej zastanowić się nad kwestiami bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Kabel do władzy

Ubocznym efektem informatyzacji administracji jest to, że państwowe rejestry i zbiory danych mogą zapewnić wiedzę o każdym łatwo i w zakresie, o którym stare, totalitarne reżimy mogły tylko pomarzyć. Czytaj więcej »

Piąty element

Choć sezon wakacyjny za nami, proponuję powrócić na chwilę do tych miłych chwil, kiedy to z wolna sącząc drinka w jakiejś przytulnej kafejce obok corso, oddawaliśmy się dolce farniente, zabijając czas pomiędzy wylegiwaniem się na plaży a wieczorną imprezą w towarzystwie innych, wyluzowanych urlopowiczów. Czytaj więcej »

Cała prawda

W poprzednim odcinku przygód Lokalnego Informatyka dowiedzieliśmy się, że blog założony dla Szefa znajdował się na serwerze intranetowym, niedostępnym spoza siedziby firmy. Było to drugie po fałszowaniu statystyk oszustwo, jakiego dopuścił się Lokalny. Czytaj więcej »

Nieudana wizja, czyli powrót osła

Zdaje się, że już kiedyś przyznałem się Czytelnikom, że pisanie felietonów zaczynam od wymyślania tytułów. Dobre kilka lat temu przyszedł mi do głowy pomysł na felieton o marności świata i parlamentu. Czytaj więcej »

Informatyka w czasie zarazy

W reklamowej wkładce do jednego z niedawnych numerów naszego tygodnika można było przeczytać, że "w dobrze zorganizowanym i zarządzanym dziale utrzymania IT awaria nie wywołuje paniki, a jedynie wyzwala proces, który w jasno określony sposób zminimalizuje jej skutki i zapewni ciągłość pracy biznesu". Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Interactive Intelligence w Polsce

Amerykańska firma Interactive Intelligence, dostawca rozwiązań contact center i telefonii IP, otwiera biuro w Polsce. Czytaj więcej »

Rośnie centrum Dialogu

Avista Media planuje podwojenie zatrudnienia do końca br. Czytaj więcej »

Większe oczekiwania

Większe oczekiwania

Zbyt długie oczekiwanie na połączenie, udzielanie sprzecznych lub nieprawdziwych informacji oraz źle zaprojektowane systemy IVR - to główne przyczyny frustracji klientów kontaktujących się z contact center. Czytaj więcej »

Cisco bierze Latigent

Cisco Systems zawarło porozumienie dotyczące przejęcia Latigent, dostawcy narzędzi do raportowania dla contact center. Czytaj więcej »

Usługowe zagłębie

Usługowe zagłębie

W najbliższej przyszłości Polska ma szansę stać się europejskim liderem outsourcingu usług contact center. Czytaj więcej »

Nowe centrum DHL

Trwają ostatnie testy nowoczesnego centrum obsługi klienta DHL Express. Łącznie znajdzie się w nim ok. 450 stanowisk roboczych. Obecnie każdego dnia firma odbiera ok. 11 tys. połączeń. W ciągu dwóch lat ich liczba ma się jednak podwoić. Nowe centrum ma umożliwić ich sprawną obsługę. Firma przeznaczyła na ten projekt 2,8 mln zł. Czytaj więcej »

Lepszy kontakt z ABS

Pion Biznesowy WA-PRO firmy Asseco Business Solutions wdrożył system Contactis Contact Center dostarczony przez firmę Wind Telecom. Oprogramowanie zostało zintegrowane z Microsoft CRM. Ma usprawnić telefoniczną obsługę zarówno klientów, jak i partnerów handlowych Asseco Business Solutions. Z kolei zintegrowanie systemu IVR miało na celu stworzenie centrum komunikacji, umożliwiającego... Czytaj więcej »

NICE przejął Actimize

Izraelska firma NICE Systems zakończyła działania związane z przejęciem producenta oprogramowania do zarządzania ryzykiem transakcyjnym dla sektora finansowego - Actimize. Czytaj więcej »

W przekroju: Contact center

Według wyliczeń firmy analitycznej Gartner, dynamicznie przybywa instalacji contact center wykorzystujących technologię IP. Ich wzrost wyniósł w 2006 r. prawie 68% i udział tego typu rozwiązań to obecnie 38,7%. W 2007 r. systemy IP mają stanowić już połowę dostaw. Technologia IP wypiera tradycyjną infrastrukturę, oferując jednocześnie więcej możliwości dla systemów contact... Czytaj więcej »

Węzeł komunikacyjny

Węzeł komunikacyjny

Contact center to nie tylko centrala telefoniczna. Pracę współczesnych wielokanałowych biur obsługi klienta wspiera kilka lub nawet kilkanaście niewidocznych dla zwykłego śmiertelnika zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i coraz częściej programowych. Czytaj więcej »

Jak zbudować contact center?

Jak zbudować contact center?

Eksperci radzą, by zaczynać ostrożnie. Rzetelna ocena własnych potrzeb i właściwe zwymiarowanie rozwiązania to klucz do sukcesu. Nie brak przykładów organizacji, które w rok czy dwa po uruchomieniu centrum nie wykorzystują kilkudziesięciu zakupionych licencji dla agentów. Czytaj więcej »

W amerykańskim stylu

Od połowy września Mariusz Max Kolonko przekonuje Polaków do amerykańskich ubezpieczeń. To właśnie po wyemitowaniu pierwszych reklam telewizyjnych telefoniczne biuro obsługi klientów Liberty Direct przeżyło prawdziwy test obciążeniowy. Praca konsultantów w call center rozpoczęła się jednak kilka tygodni wcześniej. Czytaj więcej »

Własny outsourcing

Towarzystwo Ubezpieczeń Compensa nie zdecydowało się na outsourcing usług telefonicznej obsługi klienta. Wydzielona została jednak spółka, która obecnie obsługuje także inne podmioty Vienna Insurance Group, a nawet jest otwarta na obsługę klientów zewnętrznych. Czytaj więcej »

Outsourcing contact center: za i przeciw

Outsourcing contact center: za i przeciw

Dyskusje o celowości outsourcingu usług call/contact center są niemal tak stare jak sama koncepcja telefonicznych centrów obsługi klienta. I mimo że dziś większość firm skłania się jednak ku zlecaniu takich usług na zewnątrz, niektóre argumenty przemawiające za samodzielną budową tego typu centrów wciąż mają sens. Czytaj więcej »

Prawie jak człowiek

Avatary, czyli komputerowo generowane reprezentacje ludzi coraz powszechniej zaczynają być postrzegane jako jeden z możliwych kanałów obsługi klienta. Czytaj więcej »

Niezła agentka

Technologia syntezy mowy ludzkiej IVONA gdyńskiej firmy IVO Software jeszcze w tym roku będzie w pełni obsługiwać MRCP (Media Resource Control Protocol), protokół komunikacyjny umożliwiający tworzenie usług głosowych w architekturze klient/serwer. Czytaj więcej »

Centrum pełne nowości

Centrum pełne nowości

Integracja nowych kanałów telekomunikacyjnych, biometria głosowa czy przesyłanie obrazu to tylko niektóre z kierunków, w jakich rozwijane są systemy contact center. Czytaj więcej »

Porozmawiaj z nią

Interaktywne systemy głosowe umożliwiają przyspieszenie obsługi klientów i zmniejszenie obciążenia agentów. Nowe technologie znacznie zwiększyły możliwości systemów IVR. Czytaj więcej »

Myśl jak klient

Największym zagrożeniem dla kierowania organizacją call center czy helpdesk jest brak umiejętności myślenia od końca, czyli od skutków do przyczyn. Jest to bowiem klucz do trafnych decyzji odnoszących się do wszelkich relacji z klientami. Czytaj więcej »

Na biurku agenta

Dostawcy central telefonicznych od pewnego czasu obserwują wyraźny spadek sprzedaży urządzeń wykorzystujących tradycyjną technologię TDM. Coraz większa grupa ich klientów decyduje się na zastosowanie telefonii IP. W obszarze contact center technologia VoIP stała się de facto standardem. Dla agentów telefony IP nie stanowią już żadnej nowości. Przedstawiamy przegląd najnowszych i... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...