powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 35-2007, 25 września 2007
35-2007 Computerworld nr 35-2007
Wiadomości

Microsoft przegrał przed sądem w UE

Europejski Sąd Pierwszej Instancji utrzymał w mocy wyrok i karę nałożoną na Microsoft przez Komisję Europejską w procesie antymonopolowym z 2004 r. Czytaj więcej »

Polski rynek usług IT w 2007 r.

Z raportu przygotowanego przez IDC Polska wynika, że jeszcze w 2006 r. wartość polskiego rynku usług IT wyniosła 1,9 mld USD. Za dwa lata ma to być już 3 mld USD. Czytaj więcej »

MCI i Intel w Bułgarii

Oba fundusze zdecydowały się na inwestycję w Nexcom, bułgarskiego alternatywnego operatora telekomunikacyjnego, budującego sieć WiMAX. Czytaj więcej »

Asseco na Litwie

Asseco przejęło kontrolę nad spółką Sintagma UAB z Wilna. Za 56,24% udziałów w Sintagma Asseco Poland zapłaci ok. 3,3 mln euro oraz warunkowo dodatkowe 1 mln euro, jeżeli w 2007 r. zysk netto spółki wyniesie 707 tys. euro. Czytaj więcej »

Livingston wchodzi do Polski

Spółka zajmuje się usługami wypożyczania sprzętu IT. Livingston prowadzi już pierwsze rozmowy z klientami i jest gotowy do świadczenia usług na terenie Polski - zapewniają jego przedstawiciele. Czytaj więcej »

Piąty operator

Do końca września ma zostać rozstrzygnięty przetarg na częstotliwość 1800 MHz. Czytaj więcej »

Amerykański inwestor w Softex Data

Softex Data zmienił niedawno formę własności na spółkę akcyjną. Miało to na celu m.in. zwiększenie zaufania do firmy przez klientów i partnerów oraz umożliwienie sprzedaży akcji spółki inwestorowi finansowemu. Czytaj więcej »

Na gorąco: Adam Góral

Jeszcze przez tydzień kierowana przez niego firma Asseco ma wyłączność na zakup 23,69% akcji Prokom Software za 580 mln zł. Czytaj więcej »

Kto wzleci na ePUAP

Kto wzleci na ePUAP

Aby elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej mogła w pełni zadziałać, należy pilnie znowelizować 45 ustaw, 96 rozporządzeń i zmienić kilka uchwał sejmowych. W obecnej sytuacji politycznej stanie się to nie wcześniej, niż na wiosnę 2008 r. Czytaj więcej »

W przekroju: RFID

Technologia RFID (Radio-Frequency IDentification) ma przed sobą lata znaczącego wzrostu. Coraz szersza adopcja w wielu gałęziach gospodarki i życia codziennego - produkcji, dystrybucji, handlu detalicznym, obronności, służbie zdrowia - zbiega się z coraz niższymi kosztami metek i czytników oraz większą wydajnością i bezpieczeństwem technologii RFID. Za cztery lata wartość rynku... Czytaj więcej »

EnFace

Tomasz Niesłuchowski... Czytaj więcej »

Technologie

RFID po polsku

Korzyści płynące z zastosowania technologii RFID powinny teoretycznie przemawiać do świadomości i - przede wszystkim - portfela wszystkich decydentów.Na polskim rynku praktyka pokazuje jednak co innego, choć dostawcy RFID wykonali już pewną pracę i oczekują na zyski. Czytaj więcej »

Różne barwy etykiet

Zastosowania RFID zależą przede wszystkim od pomysłów wykorzystania tej technologii w biznesie. Ułatwia to duża liczba wersji RFID oferujących różnorodne funkcje i parametry. Czytaj więcej »

Autostrada dla danych

Każda z technologii FC, iSCSI i InfiniBand wciąż znajduje zastosowanie i nie widać bliskiej perspektywy, by nastąpił zmierzch zastosowań któregoś z tych standardów. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Olbrzym jeszcze nie wstał

Olbrzym jeszcze nie wstał

Głośna afera z nadużyciami dokonanymi przez chińskich podwykonawców nadwerężyła opinię o gospodarce Państwa Środka. Nie dajmy się jednak zwieść. Chiny to uśpiony olbrzym, który dysponuje ogromnym potencjałem technologicznym. Czytaj więcej »

Chiny to nie tylko Dziki Zachód

Z Peterem J. Williamsonem, autorem książki "In Dragons at Your Door: How Chinese Cost Innovation Is Disrupting Global Competition", rozmawia Thomas Hoffman. Czytaj więcej »

Sygnity stawiana consulting

Sygnity rozbudowuje pakiet usług doradztwa biznesowego. Nowym dyrektorem generalnym departamentu consultingu został Radosław Bednarski. Czytaj więcej »

Konteksty
Synergizm informacyjny

Synergizm informacyjny

Narzędzia informatyczne i środowiska informacyjne o sieciowym charakterze dają nam szansę na pojawienie się nowego i lepszego poznania. Czytaj więcej »

Bez politycznych podtekstów

Zaawansowane techniki komputerowe, wspomagane wyrafinowanymi metodami matematyczno-statystycznymi, są od dawna wykorzystywane do badania powiązań między światem polityki a biznesu. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Woda, ogień, włamywacze i serwery

Coraz większa zależność procesów biznesowych od technologii zmusza do uznania infrastruktury teleinformatycznej za jeden z najbardziej newralgicznych punktów większości firm. Dlatego jej kluczowe elementy, takie jak serwery, powinny być umieszczane w pomieszczeniach przystosowanych do zapewnienia właściwych warunków ich pracy, bo w innym wypadku może nastąpić zakłócenie... Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Wizje Telekomunikacji Polskiej

Grupa TP poszukuje dróg odejściaod problemów z systemem regulacyjnym, który ma skłaniać byłego monopolistę do oddawania pola konkurującym firmom. Czytaj więcej »

Bąbel z cyfrowym dopalaniem

Pewna agencja turystyczna namawiała mnie tego lata na wakacje w Turcji albo w Tunezji (nie pamiętam dokładnie). Czytaj więcej »

Motor

Lokalny Informatyk lubi iść z duchem czasu. Co prawda, nie zawsze stać go na zakup nowinek technicznych, ale również nie pogardzi darowizną. Wszak duma własna ma jakieś granice zastosowań. Czytaj więcej »

Latanie siedzeniem

Przeczytałem u kolegi z łamów, że "słyszę coraz częściej o młodych pilotach amatorach, którzy ostentacyjnie niemal latają bez zwykłej mapy, zdając się ślepo na wskazania elektroniki"<sup>1</sup>. Czytaj więcej »

Ach panie, panowie...

Nie wiem, czy w innych niż Wielkopolska rejonach kraju tak się mawia, czy mawiało, ale na wielkopolskiej prowincji popularny był kiedyś zwrot "panie Pón" ("panie Pan" - staram się zapisać to fonetycznie). Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...