powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 34-2007, 18 września 2007
34-2007 Computerworld nr 34-2007
Wiadomości

Cztery rdzenie od AMD i Intela

Zdaniem analityków wprowadzenie na rynek czterordzeniowych procesorów przyczyni się do zaognienia konkurencji pomiędzy AMD i Intelem. Czytaj więcej »

Zwolnienia w Sygnity

Zarząd Sygnity zwolnił pracowników kluczowego działu zakupów usług informatycznych - donosi Parkiet. Czytaj więcej »

Kongres itSMF w Polsce

W Warszawie 27 września br. odbędzie się długo oczekiwany pierwszy kongres itSMF w Polsce. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Zmiany kadrowe Czytaj więcej »

Procesor wielkości kurzu

Procesor wielkości kurzu

IBM ogłosił, że sukcesem zakończyły się próby wykorzystania pojedynczych atomów i molekuł jako układów logicznych. Czytaj więcej »

Asseco kupiło niemiecką firmę

Asseco Poland przejęło 80% akcji niemieckiego producenta systemów ERP dla małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Nowa spółka w Grupie Teta

Teta HR Center będzie świadczyć usługi outsourcingu obsługi procesów w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. W ciągu najbliższych sześciu Czytaj więcej »

Media i ICT w jednym domu

Coroczne targi i konferencja IBC od 40 lat były jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie firm medialnych. Czytaj więcej »

Problematyczne opóźnienie

Microsoft znów opóźnił oficjalne wprowadzeniena rynek systemu operacyjnego Windows Server 2008.Nie oznacza to jednak, że organizacje zainteresowanejego wykorzystaniem muszą dłużej czekać. Czytaj więcej »

Państwo państwa K.

Państwo państwa K.

Czy prywatny przedsiębiorca, którego celem jest sukces gospodarczy, przejawiający się zyskiem, może być równocześnie porządnym człowiekiem i patriotą, zasługującym na szacunek, dlatego że umie działać w warunkach konkurencji, sięga po najnowsze technologie, zapewnia miejsca pracy, płaci państwu podatki? Czytaj więcej »

W przekroju: Handel internetowy w Polsce

Internet coraz bardziej wspomaga prowadzenie biznesu. Gemius przebadał klientów indywidualnych, a krakowski Veracomp 308 firm, które składają w tej spółce zamówienia przez Internet o wartości od 10 tys. zł do 1 mln zł. Czytaj więcej »

Na gorąco: Tomasz Hatala

Quantum Software, producent systemów SCM, jest 43 tegorocznym debiutantem na Giełdzie Papierów Wartościowych. Mimo niezbyt udanego debiutu, prezes spółki, Tomasz Hatala jest pewien, że to jedynie złe dobrego początki. Czytaj więcej »

EnFace

dr Adam Kolawa... Czytaj więcej »

Technologie

Lotus przechodzi na Eclipse

W sierpniu IBM zaprezentował nową odsłonę Lotus Notes i serwera Domino. Ich premiera w Polsce zapowiadana jest na 26 września br. Kolejna wersja Lotus Notes ma wyznaczać nowe kierunki w zakresie wymiany informacji w biznesie. Czytaj więcej »

Notatki o Lotusie

Ukazała się kolejna, ósma wersja Lotus Notes i serwera Domino. Jak korzysta się z poprzednich wersji oraz czego należy spodziewać się po kolejnej, mówią użytkownicy Lotus Notes/Domino - Grupa Atlas, Opera Krakowska oraz Grupa Ambra. Czytaj więcej »

Oracle 11g na razie tylko dla Linuxa

Najnowsza wersja systemu baz danych Oracle - oznaczona symbolem 11g - trafiła na rynek w sierpniu. Na razie dostępna jest tylko dla platformy Linux i wciąż nie wiadomo, kiedy pojawi się wersja dla Windows. Czytaj więcej »

Storage 2.0

Gdy połączymy oprogramowanie open source, wiele tanich macierzy dyskowych oraz Internet, otrzymamy możliwość przechowywania 1 GB danych za 0,15 USD miesięcznie. Ta usługa powoli wchodzi też do Europy. Czytaj więcej »

UC czeka na użytkowników

IBM rozpoczął ofensywę na rynku Unified Communications, ogłaszając szerokie plany rozwoju swojej platformy Sametime, a wkrótce nastąpi odpowiedź Microsoftu, który w połowie października planuje premierę Office Communications Server 2007. Czytaj więcej »

Sun zmienia system deduplikacji

Sun zdecydował o zmianie dostawcy oprogramowania umożliwiającego deduplikację danych. Czytaj więcej »

Microsoft udostępnił Silverlight 1.0

Silverlight 1.0 stworzono z myślą o internetowym wideo, natomiast kolejne wersje tej technologii mają obsługiwać treści bardziej interaktywne. Czytaj więcej »

Nokia i Intel zabezpieczają

Nokia zaprezentowała nowy model urządzenia umożliwiającego monitoring sieci. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Wiecznie żywy CRM

Porażki setek projektów nie szkodzą popularności systemów CRM. I słusznie, gdyż wdrożenie tego typu narzędzi ma szansę powodzenia. Trzeba tylko zachować kilka podstawowych zasad. Czytaj więcej »

Klient w czasie rzeczywistym

Wdrożenie systemu CRM nie kończy się nigdy. Najlepszym dowodem tej powtarzanej do znudzenia prawdy jest historia systemu Asystent wykorzystywanego przez Polkomtela, operatora sieci Plus. Czytaj więcej »

Siedem paradoksów outsourcingu

Siedem paradoksów outsourcingu

Outsourcing budzi duży opór. Co najmniej część czynników postrzeganych powszechnie jako jego wady paradoksalnie okazuje się największymi zaletami outsourcingu. Czytaj więcej »

Konteksty
Trzecia odsłona

Trzecia odsłona

Wiele rozwiązań zaproponowanych w najnowszej wersji licencji GPL budzi wątpliwości natury prawnej. Skuteczność i użyteczność poszczególnych zastrzeżeń licencyjnych będzie musiała zostać zweryfikowana w praktyce, przede wszystkim poprzez orzecznictwo sądowe. Czytaj więcej »

Lepsza gospodarka,większe zatrudnienie

Warunkiem zatwierdzenia projektu do dofinansowania z funduszy strukturalnych jest nie tylko jego lokalna czy regionalna użyteczność, lecz także zgodność ze strategicznymi celami polityki spójności Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

Wspólny dostęp

Sektor publiczny na całym świecie jest coraz bardziej zainteresowany korzystaniem z centrów usługowych w dziedzinie IT. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Obcym wstęp wzbroniony!

Obcym wstęp wzbroniony!

Nieuprawniony dostęp fizyczny do infrastruktury jest jednym z największych zagrożeń dla poufności przetwarzanych informacji. Model warstwowy systematyzuje metodologie ochrony budynków uwzględniając najważniejsze standardy i najlepsze praktyki w tym zakresie. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Jak pijany do mediany

Muszę złożyć publiczną samokrytykę i przeprosić. Wolę to zrobić sam, z własnej woli niż być przymuszony wyrokiem sądowym. W dzisiejszych czasach urzędy państwowe, zamiast zajmować się rządzeniem, lubią procesować się o swoje dobre imię... Czytaj więcej »

Bardzo długa droga

Kilkanaście lat temu, w czasach gdy poznański Infosystem był najbardziej znaczącą imprezą tego rodzaju w Polsce, zostałem zaproszony podczas jego trwania na zamkniętą imprezę rozrywkowo-gastronomiczną. Czytaj więcej »

Opinie

Między zerem a jedynką; Facet z sikawką

Historia ta działa się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, kiedy jeszcze słowa takie jak "host internetowy" oraz "online" nie mówiły nic osobom spoza wąskiego grona entuzjastów technologii informatycznych... Czytaj więcej »

Tylko czytelnie

Pisanie dokumentacji jest pewnego rodzaju sztuką. Głównie chodzi o to, aby czytająca ją osoba, która nie była zaangażowana w jej tworzenie, cokolwiek z tego rozumiała. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...