powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 33-2007, 11 września 2007
33-2007 Computerworld nr 33-2007
Wiadomości

Polskie prawo prasowe a serwisy WWW

W dzienniku Rzeczpospolita opublikowano trzy artykuły odnoszące się do postanowienia Sądu Najwyższego w sprawie traktowania stron internetowych jako form prasowych wymagających rejestracji. W polskim Internecie zawrzało. Czytaj więcej »

Microsoft kupi producenta BlackBerry?

W amerykańskich mediach pojawiły się spekulacje na temat możliwego przejęcia Research in Motion przez koncern Microsoft. Czytaj więcej »

Rusza Łódzki Inkubator Technologiczny

Powstał on na terenie Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego. Czytaj więcej »

180 tys. zł dla technostarterów

Rusza program "Wsparcie na rozwój technostarterów i dla technostarterów". Czytaj więcej »

Era testuje samorządowy WiMAX

Szkoły, urzędy i inne instytucje publiczne w Starachowicach będą korzystać z dostępu do Internetu w standardzie WiMAX. Czytaj więcej »

Windows Server 2008 znów opóźniony

Microsoft ponownie opóźnił premierę Windows Server 2008. Czytaj więcej »

Kilometr po kilometrze

Kilometr po kilometrze

Informatyzacja administracji publicznej w naszym kraju odbywa się w sposób rozproszony i zapewne powolny, ale ciągły. Czytaj więcej »

Ile waży Ryszard K.?

Perturbacje na giełdzie z akcjami Prokomu Software każą postawić pytanie, ile spółka byłaby warta, gdyby Ryszard Krauze wycofał się z biznesu. Czytaj więcej »

Naukowcy na Galerze

Nowy superkomputer w Centrum Informatycznym TASK będzie wykorzystywany do celów naukowo-badawczych w dziedzinie chemii, fizyki i inżynierii. Czytaj więcej »

Na gorąco: Piotr Majcherkiewicz

Wola Info opublikowała prospekt emisyjny. Firma - dzięki środkom z emisji - chce szybciej się rozwijać organicznie, choć nie wyklucza też przejęć. Czytaj więcej »

W przekroju: Software as a Service

Na rynku aplikacji biznesowych coraz częściej pojawia się termin Software as a Service - oprogramowanie jako usługa. Firmy analityczne twierdzą, że najbliższy czas przyniesie zwiększone zainteresowanie SaaS ze strony małych i średnich firm. Możliwość wykorzystania pełnej mocy biznesowego oprogramowania jako usługi skrojonej na potrzeby przedsiębiorstwa pozwoli na większą... Czytaj więcej »

EnFace: Luiza Warno...

... pracowała już w TVN, TP, Pepsico, nadzorując pracę działów IT. Wie doskonale, że w korporacjach może bezpiecznie zaszyć się aż do emerytury. I wie, że nie chce tego zrobić. Dziś chce być troubleshooterem, specjalistą od rozwiązywania problemów, zwłaszcza tych dotyczących wdrożeń systemów IT, pracującym dla Teradaty. Czytaj więcej »

Technologie
Wielordzeniowe procesory

Wielordzeniowe procesory

Masowa popularyzacja procesorów wielordzeniowych wywołuje dyskusję na temat tego jak należy zmienić kierunki edukacji programistów i przyspieszyć proces opracowywania narzędzi ułatwiających programowanie równoległe i przetwarzanie wielowątkowe. Czytaj więcej »

Wirtualna przyszłość

Wirtualizować można dziś wszystko - zarówno serwery i pamięci masowe, jak i systemy plików czy aplikacje. Czytaj więcej »

10 technologii które mogą zawojować świat

10 technologii które mogą zawojować świat

Na rynku co roku pojawia się wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, jednak tylko niektóre znajdują praktyczne zastosowanie. Jeszcze mniejsza liczba nowych technologii ma rzeczywisty wpływ na rozwój rynku IT. Czytaj więcej »

Świat użytkownika Web 2.0

Świat użytkownika Web 2.0

Klasyczny model przetwarzania i pracy z HTTP/HTML musi ulec zmianie, a najbardziej przyczynia się do tego popularyzacja Web 2.0 stawiająca programistom i wykorzystywanym przez nich narzędziom zupełnie nowe wymagania. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Kręte ścieżki kariery informatyka

Kręte ścieżki kariery informatyka

Jeszcze nigdy dotąd ścieżka kariery informatyka nie była tak długa i tak kręta. Pokonanie każdego kolejnego szczebla w karierze obarczone jest coraz większym ryzykiem. Czytaj więcej »

Świetlana przyszłość

Rozmowa z Tomaszem Słowińskim, członkiem zarządu Grupy Neo BPO, grupy kapitałowej, skupiającej firmy świadczące usługi z zakresu outsourcingu procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo 2.0

Serwisy Web 2.0 są bezpieczne pod warunkiem przestrzegania kilku zasad. Czytaj więcej »

Konteksty
Ewolucja na planecie m@łp?

Ewolucja na planecie m@łp?

Największym problemem naszych czasów nie jest już przystosowanie się do środowiska naturalnego jak w poprzednich epokach, lecz do środowiska technologicznego oraz społecznego, które ciągle się zmienia na skutek multiplikujących się interakcji. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Gorące spamowe lato

Tego lata pobite zostały kolejne rekordy w ilości przesyłanego spamu w Internecie. Jednocześnie można zaobserwować, że spamerzy są pełni inwencji i wciąż mają kolejne pomysły na oszukanie zarówno filtrów chroniących przed spamem, jak i użytkowników, do których docierają oszukańcze wiadomości. Czytaj więcej »

Skok na kasę

Hacker Factor Solutions opublikowała dokument prezentujący luki w systemach elektronicznych kas POS, które stwarzają poważne niebezpieczeństwo stosunkowo łatwego wykorzystania przez przestępców informacji o operacjach realizowanych za pomocą kart płatniczych i kredytowych. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Ostatnia szansa Teletubisia

Jechałem niedawno samochodem z przedstawicielem pewnego koncernu, który m.in. produkuje domową elektronikę. Opowiadał o produkcji telewizorów ciekłokrystalicznych. Czytaj więcej »

Nadgorliwiec

Lokalny Informatyk twierdzi, że nadgorliwy administrator jest gorszy od leniwego. Ten pierwszy potrafi zepsuć to, co dobrze działa, w przeciwieństwie do tego drugiego, któremu co najwyżej inni coś zepsują. Czytaj więcej »

Wjechać z tyłu

Przychodzę sobie ostatnio na siłownię, patrzę wokoło, a tam oprócz dobrze umięśnionych facetów oraz kobitek stoją sobie w kącie trzy nowe rowerki. Pewnie nie zwróciłbym na nie uwagi, ale każdy miał duży ekran komputerowy zamontowany przed kierownicą. To właśnie zastanowiło mnie: nie na drążku, tylko przed nim. Wskoczyłem na siodełko, a tu okazało się, że kierownica jest... Czytaj więcej »

Historia o M.

I tak dotarliśmy do felietonu, który zamyka cykl wakacyjny i który jednocześnie odrabia, też wakacyjną, zaległość. Jest nią - tradycyjnie już - trochę sprawozdanie i trochę recenzja z wybranej wakacyjnej lektury. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...