powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 32-2007, 4 września 2007
32-2007 Computerworld nr 32-2007
Wiadomości

Acer kupi Gatewaya

Za przejęcie firmy Gateway azjatycki koncern zapłaci 710 mln USD. Czytaj więcej »

Chińczycy zaintere-sowani Seagatem?

Jedna z chińskich spółek technologicznych jest zainteresowana kupnem amerykańskiego producenta dysków twardych - Seagate. Czytaj więcej »

Trójmiejski superkomputer 4. w Europie

W Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej uruchomiony zostanie superkomputer o mocy obliczeniowej sięgającej 50 teraflopów. Czytaj więcej »

Zatwierdzona lista projektów kluczowych

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zatwierdziło listę projektów kluczowych do Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Czytaj więcej »

Schengen: ustawa uchwalona

Sejm uchwalił ustawę dotyczącą Systemu Informacyjnego Schengen i Systemu Informacji Wizowej. Czytaj więcej »

Atos i Livingston w Polsce

Wydatki na komputery i rozwiązania IT wzrosły w Polsce w ubiegłym roku o 23%. Czytaj więcej »

Roboty Kawasaki w Polsce

Krakowski Astor będzie dystrybutorem robotów przemysłowych japońskiej marki Kawasaki, znanej w Polsce głównie z produkcji motocykli. Czytaj więcej »

Vobis zmierza na parkiet

Debiut planowany jest na czwarty kwartał br. Czytaj więcej »

Telepraca w kodeksie pracy

Sejm przyjął zmiany regulujące zasady pracy na odległość, obowiązki telepracownika i jego pracodawcy. Czytaj więcej »

Dowód na III RP

Zmienić ustawę, kupić system IT, obciążyć kosztami obywateli i ronić krokodyle łzy nad błędami poprzedników. Oto jak od lat wygląda operacja wymiany dowodów w Polsce. Czytaj więcej »

Wędka na e-gotówkę

Polscy phisherzy mają zadanie znacznie utrudnione w stosunku do anglosaskich kolegów. Nie znaczy to jednak, że nie próbują, czego dowodzą ostatnie próby wyłudzeń od klientów mBanku i Inteligo. Czytaj więcej »

Chip pod hełmem

Armia amerykańska inwestuje w zaawansowane rozwiązania z dziedziny biotechnologii i robotyki. Które z nich trafią potem do powszechnego użytku? Czytaj więcej »

W przekroju: Polski rynek urządzeń drukujących

Sprzyjająca sytuacja gospodarcza i coraz niższe ceny sprawiły, że polski rynek urządzeń drukujących rośnie bardzo szybko — twierdzi IDC Poland. W 2006 r. w Polsce zanotowano 14,2-proc. wzrost liczby sprzedanych urządzeń drukujących. Czytaj więcej »

EnFace

... przez kilkanaście lat wykładowca na uniwersytetach amerykańskich, od dwóch lat w Instytucie Informatyki warszawskiej Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, pracownik naukowy Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. Czytaj więcej »

Na gorąco: Paweł Przewięźlikowski

Były wiceprezes Comarchu uruchamia w Krakowie własny biznes biotechnologiczny. Wierzy, że niebawem pod Wawelem wyrośnie Komórkowa Dolina. Czytaj więcej »

Technologie

W centrum wydarzeń

Centrum Przetwarzania Danych TP w Łodzi to jedna z najnowocześniejszych serwerowni w Polsce o łącznej powierzchni 3000 m2. Ośrodek obsługuje nie tylko macierzystą firmę, ale wkrótce będzie obsługiwał także inne podmioty Grupy France Telecom. Czytaj więcej »

7 technologii dla pamięci masowych

Systemy pamięci masowych rozwijają się w bardzo szybkim tempie, próbując dotrzymać tempa zapotrzebowaniu firm, choć te jak mantrę powtarzają tylko jedno zdanie: chcemy przechowywać więcej za mniej. Czytaj więcej »

Energetyczny SPEC

Każdy chyba zna serię benchmarków SPEC do pomiaru wydajności serwerów, ale wkrótce organizacja ta zamierza opublikować zupełnie inny test, tym razem umożliwiający obiektywne badanie i porównywanie zużycia energii przez serwery. Czytaj więcej »

Energia i chłód

Network Appliance wykorzystuje technologię kogeneracji do okresowego zasilania i chłodzenia centrum przetwarzania danych. Czytaj więcej »

Marketing czy konieczność

Choć oszczędność kosztów związanych z energią i parametry ekologiczne wciąż nie są w Polsce priorytetem przy projektowaniu centrów danych, warto pamiętać o nowych zasadach, bo późniejsze modyfikacje mogą być kosztowne. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Gdy urlop już nie wystarczy

Wróciłeś z urlopu kilka tygodni temu, a już czujesz znużenie i z niechęcią myślisz o kolejnym dniu pracy? Być może dotknęło cię wypalenie zawodowe. Czytaj więcej »

Na kłopoty interim menedżer

Trudna sytuacja na rynku pracy sprzyja wzrostowi zainteresowania usługamiinterim management. Czytaj więcej »

Konteksty

Workfare w miejsce welfare

Żądanie podmiotowości weszło w hiperkapitalizmie w synergię z produktywnością nowego, posfordowskiego rodzaju. Kreatywność stała się mantrą, a empowerment - kanonem politycznej poprawności. Czytaj więcej »

Nie tylko strukturalne

Polska ma do dyspozycji pieniądze z UE z tzw. mechanizmów finansowych, które mogą być przeznaczone na projekty IT. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Pułapki wciąż skuteczne

Honeypots - pułapki na hakerów są wykorzystywane głównie przez specjalistów analizujących zagrożenia, ale mogą być efektywnym narzędziem wspomagającym systemy bezpieczeństwa w firmach. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo na poziomie sprzętu

Niecały rok po premierze vPro Intel zaprezentował nową, zaktualizowaną wersję tej platformy - Intel vPro Processor Technology 2007, wprowadzającą istotne ulepszenia poziomu zabezpieczeń komputerów PC przed zewnętrznymi atakami. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Writer's bloq, czyli nie ma letko

Jest dla mnie oczywiste, że jeszcze za mojego życia gazety papierowe znikną z kiosków. Ba, znikną prawdopodobnie także kioski, w każdym razie jako miejsca sprzedaży prasy. Zresztą już dziś nasz tygodnik spokojnie mógłby ukazywać się w postaci czysto internetowej. Czytaj więcej »

Historii z książką w tle ciąg dalszy

Pod koniec czerwca porównywałem w tym miejscu koszty zakupu pewnej książki w księgarniach internetowych różnych krajów. Przypomnę, że chodziło o "The Perfect Summer: England 1911. Just Before Storm", autorstwa Juliet Nicolson, wydaną w maju tego roku. Czytaj więcej »

Opinie

Społeczność czy technokracja?

Bezpieczeństwo na drodze pojmowane jest dwojako. Kierowcy, którzy na dłuższe dystanse jeżdżą sporadycznie - tak jak niżej podpisany - jako główny problem na drodze postrzegają piratów drogowych, dziury oraz korki. Czytaj więcej »

Pro co?

Lokalny Informatyk miał ostatnio możliwość uczestniczenia w tak zwanym zebraniu katedry informatyki na uczelni. Lokalny, który dawno zapomniał już, jak to na uczelni bywa, doznał dzięki temu zebraniu wielu niezapomnianych wrażeń. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...