powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 31-2007, 28 sierpnia 2007
31-2007 Computerworld nr 31-2007
Wiadomości

Polska przygotowuje się do nadawania

Ministerstwo Transportu przedłożyło kolejny projekt wdrażania naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie DVB-T do branżowych konsultacji. Zgodnie z jego założeniami sygnał cyfrowy nadawany będzie w standardzie MPEG-4. Ujęty w projekcie harmonogram prac zakłada, że już do 30 września br. powstanie plan pierwszego cyfrowego multipleksu, w którym znalazłyby się m.in. wszystkie... Czytaj więcej »

Polski antywirus kupiony przez Sourcefire

Stworzony przez Tomasza Kojma i rozwijany dzięki zaangażowaniu społeczności open source pakiet antywirusowy Clam AntiVirus (ClamAV) został wykupiony przez firmę Sourcefire. Czytaj więcej »

Arcus: 40 mln zł z parkietu

Arcus, specjalizujący się w rozwiązaniach do zarządzania cyklem życia dokumentu, zamierza wejść na Giełdę Papierów Wartościowych. Akcje spółki będzie oferować DM Polonia Net, który jeden walor wycenił na 21,56 zł. Arcus zaoferuje inwestorom 2,5 mln akcji serii B. Czytaj więcej »

Kreml inwestuje w przemysł IT

Znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej firma AMD sprzedała część wyposażenia swojej drezdeńskiej fabryki procesorów. Czytaj więcej »

Wojewodowie bez prawa wetowania projektów

Weszła w życie nowelizacja ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Wprowadzone zmiany wynikają głównie z uwag Komisji Europejskiej oraz oczekiwań i postulatów beneficjentów. Będą one miały istotne znaczenie dla realizacji projektów w ramach funduszy strukturalnych. Czytaj więcej »

Novell kupuje Senforce

Novell zamierza szybko zintegrować technologie Senforce z linią produktów ZENworks w celu poszerzenia ich funkcjonalności o narzędzia do ochrony punktów końcowych sieci. Czytaj więcej »

ATM tworzy Centrum Badawczo-Rozwojowe

Powstanie spółki ATM-Lab ma związek z realizacją przez ATM projektów badawczo-rozwojowych, w tym współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

Sun i IBM: systemowe przymierze

IBM i Sun podpisały porozumienie dotyczące produkowanych przez siebie systemów operacyjnych. Czytaj więcej »

Najdroższe włamanie w historii

Przedstawiciele TJX - amerykańskiej firmy handlowej - poinformowali, że łączne straty, jakie firma poniosła na skutek włamania do jej sieci informatycznej, mogą przekroczyć 150 mln USD. Zdaniem analityków, jeśli informacja ta zostanie potwierdzona, to "sprawa TJX" będzie najkosztowniejszym włamaniem w historii. Czytaj więcej »

Dell: korekta wyników za lata 2003-2006

Wewnętrzny audyt wykazał nieprawidłowości w raportach finansowych Della. Czytaj więcej »

Kto zbuduje SWD

Na budowę Systemu Wspomagania Dowodzenia dla polskiej policji największe szanse mają firmy zagraniczne. Czytaj więcej »

Wszystko już było

Wciąż nie wiemy, czy jesienią odbędą się przyspieszone wybory parlamentarne. Jeśli tak się stanie, ani chybi politycy zrzucą nań winę za porażkę tzw. informatyzacji administracji. Czytaj więcej »

Hosting dla zachodnich sąsiadów

Polskie centra danych - podobnie jak pracownicy czy żywność - stają się coraz bardziej atrakcyjne dla naszych zachodnich sąsiadów. Czytaj więcej »

W przekroju

Polski rynek ERP Czytaj więcej »

ENFACE: Paweł Gepner...

... od 1996 r. jeden z grupy ośmiu "komandosów do zadań specjalnych" w Intelu, czyli Platform Architecture Specialist w obszarze HPC. Jeden z niewielu ludzi na świecie, który dokładnie wie, co w rdzeniach procesorów uniwersyteckiego superkomputera piszczy. Czytaj więcej »

Technologie

Biznes w wirtualnym świecie

Second Life to konsumencka zabawka, która zdaniem specjalistów już wkrótce może mieć większy wpływ na systemy korporacyjne niż dziś mogłoby się to wydawać. Czytaj więcej »

Technologia i polityka

XenSource udostępnił nową wersję oprogramowania wirtualizacyjnego XenEnterprise tuż przed ogłoszeniem informacji o przejęciu tej firmy przez Citrix Systems. Czytaj więcej »

IBM nadrabia zaległości

IBM wprowadza do oferty graficzne narzędzia Business Intelligence do przeszukiwania baz danych DB2 Web Query, które mają zastąpić starzejącą się aplikację Query/400. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Ambitne cele

Pion Operacji IT Grupy TP kończy właśnie kilka ambitnych projektów konsolidacyjnych. Być może już wkrótce zaoferuje podobne usługi innym firmom z grupy France Telecom, m.in. hosting niektórych aplikacji. Czytaj więcej »

Procesy v.3

Od publikacji książek z trzeciej wersji IT Infrastructure Library minęło zaledwie kilka miesięcy. Są już jednak firmy, które korzystają z nowych rekomendacji zawartych w tej serii. Jedną z nich jest polski oddział koncernu Diebold. Czytaj więcej »

Wzdłuż nie w poprzek

Od CIO wymaga się, aby dział informatyki wspierał podstawową działalność przedsiębiorstwa - biznes. Ale co to właściwie znaczy? I jak to osiągnąć? Czytaj więcej »

Konteksty

Marketing i rzeczywistość

Termin SOA należy obecnie do najmodniejszych w branży IT. Zasadnym jest zatem pytanie, czy mamy do czynienia jedynie ze zjawiskiem marketingowym czy też realnie istniejącą technologią? Czytaj więcej »

Bez entuzjazmu

Wdrożenie podpisu elektronicznego w administracji publicznej nie zwiększy zainteresowania obywateli usługami elektronicznymi, jeżeli w kontaktachz urzędami bezwzględnie wymagany będzie jedynie podpis kwalifikowany. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

NAC: funkcje i ograniczenia

Zależnie od producenta i jego założeń oprogramowanie NAC jest przystosowywane do odmiennych zastosowań i wymagań biznesowych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo to analiza i współpraca

Zdaniem specjalistów warto zrozumieć i zaakceptować istniejące ograniczenia technologii i skoncentrować się przede wszystkim na analizie ryzyka i opracowaniu strategii umożliwiających jego minimalizację. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Radio ma Ryśka

Dwa lata temu napomknąłem<sup>1</sup>, że lubię w pracy słuchać internetowego radia - jako metody testowania jakości połączenia mego biura ze światem. Czytaj więcej »

Kiepskie wakacje

Redakcyjna przerwa wakacyjna skończyła się nagle, zaskakując swą pozorną krótkością. Do tego stopnia, że nie zdążyłem i ze zwyczajową wakacyjną lekturą, z której co roku składałem tu rodzaj sprawozdania... Czytaj więcej »

Indianie zbierają chrust

Młodsi Czytelnicy niekoniecznie znają stary kawał o indiańskim szamanie i przepowiadaniu pogody, więc opowiem. A więc, Indianie zapytali szamana, jaka będzie w tym roku zima. Czytaj więcej »

MBF

Zdaniem Lokalnego Informatyka, niektóre firmy zasługują na prestiżowy tytuł MBF, czyli Master of Business Fart. Im dłużej Lokalny pracuje w zawodzie, tym widzi wokół siebie coraz więcej takich kandydatów. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...