powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 30-2007, 21 sierpnia 2007
30-2007 Computerworld nr 30-2007
Wiadomości

Novell wygrywa batalię o prawa do Unixa

Amerykański sąd uznał, że Novell jest właścicielem praw autorskich do Unixa i UnixWare. Sędzia oddalił tym samym zarzuty SCO wobec Novella dotyczące naruszenia kontraktu i zniesławienia. Czytaj więcej »

IBM przejął polską firmę

Od kilku miesięcy w ramach IBM Polska działa zespół konsultantów zajmujący się wdrażaniem rozwiązań klasy EAM. Trzonem oferty jest przejęte wraz z MRO Software oprogramowanie Maximo. W Polsce korzysta z niego spora grupa klientów, a firma czeka na rozstrzygnięcia kolejnych dużych przetargów. Czytaj więcej »

TP SA wymienia billing

Największy polski operator ogłosił przetarg na wymianę systemu do obsługi billingu. Czytaj więcej »

Lenovo zamierza kupić Packard Bell

Przedstawiciele Lenovo potwierdzili, że prowadzą wyłączne rozmowy w sprawie przejęcia francuskiego Packard Bell. Od dłuższego czasu podobne rozmowy prowadziła firma Acer. Wcześniej mówiło się o zamiarze jego przejęcia przez HP. Czytaj więcej »

Asseco Poland wchodzi na zachodnie rynki

Kierownictwo Asseco Poland rozmawia na temat przejęć z firmami z Niemiec, Austrii i Stanów Zjednoczonych. Wcześniej dojdzie jednak do akwizycji firm w: Serbii, Macedonii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Słowenii, Rumunii i na Litwie. Czytaj więcej »

Polacy pierwsi w trzech kategoriach

W finałach konkursu Microsoft Imagine Cup 2007 wzięło udział 372 studentów z całego świata, w tym 17 z Polski. Polacy zajęli pierwsze miejsca w 3 z 9 kategorii konkursowych. Czytaj więcej »

WiMAX u sołtysa

Technologia WiMAX trafia pod strzechy, i to dosłownie. W gminie Przesmyki (powiat siedlecki) uruchomiony został program E-Sołectwo. W ramach tego projektu zrealizowano radiową sieć komputerową i dostęp do Internetu oparte na technologii WiMAX i sprzęcie dostarczonym przez firmę Kapsch. Obecnie wdrażany jest system obiegu dokumentów. Czytaj więcej »

Kongres telekomunikacyjny FITCE

W Polsce odbędzie się Kongres Federacji Inżynierów Telekomunikacji UE. Czytaj więcej »

Lider Informatyki 2007 - nominowani

Jury XI konkursu Lider Informatyki nominowało 15 finalistów. Są nimi: Czytaj więcej »

Podstawowa rzecz - szacunek

Z Piotrem Kardachem, nowym prezesem zarządu Sygnity, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

W przekroju: Polski rynek IT

Firma PMR wyliczyła wartość polskiego rynku IT w 2006 r. na prawie 20 mld zł. Przy okazji przygotowywania raportu analitycy PMR zapytali 200 menedżerów polskich firm IT o sytuację w branży oraz prognozy dla rynku. Czytaj więcej »

EnFace

Piotr "Vagla" Waglowski... Czytaj więcej »

Technologie
Programowanie, które nie boli

Programowanie, które nie boli

Ruby on Rails to bardzo prosty do nauczenia się język, który istotnie zwiększa produktywność. Dlatego interesuje się nim coraz więcej programistów PHP i Javy. Czytaj więcej »

Między biurokracją a chaosem

Prawie 40 lat temu - podczas NATO Software Engineering Conference - pojawił się termin inżynieria oprogramowania. Gdzie inżynieria oprogramowania znajduje się dzisiaj? Czytaj więcej »

Ni pies, ni wydra

Na rynku pojawia się i będzie się pojawiać coraz więcej urządzeń mobilnych będących czymś pomiędzy inteligentnym telefonem a tradycyjnym notebookiem. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Nie bójmy się Web 2.0

Nie bójmy się Web 2.0

Web 2.0 to dla wielu dużych firm wciąż ląd nieznany. Oto kilka rad, które mogą się przydać przy jego odkrywaniu. Czytaj więcej »

Wymarzone miejsce pracy

Wymarzone miejsce pracy

Bezpieczne zatrudnienie i możliwość ciągłego rozwoju zawodowego to podstawowe oczekiwania studentówpolskich uczelni technicznych. Wymarzonymi miejscamipracy dla młodych inżynierów są IBM, Microsoft i Nokia. Czytaj więcej »

Indywidualiści Europy

Z Martą Najbert, konsultantem z firmy Universum, specjalizującej się w kreowaniu wizerunku pracodawców, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Konteksty
Największe bogactwo

Największe bogactwo

Jeżeli polska gospodarka chce utrzymać się na światowych rynkach, musi dowartościować ludzi twórczych, wykształconych i pomysłowych. Czytaj więcej »

E-mail użyteczny

O wiadomościach elektronicznych kilka prawd oczywistych, które wielu zna i niewielu stosuje. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Aplikacje a nie wirusy!

Dominującym tematem ostatnich amerykańskich konferencji poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa było zabezpieczanie aplikacji. Zagadnienia związane z wirusami internetowymi zeszły tym razem na dalszy plan. Czytaj więcej »

Więcej niż zapora

Rozwój technologii zapór zdąża w kierunku integracji zaawansowanych funkcji filtrowania i analizy ruchu sieciowego. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Norma dla wyboru normy

Oczekiwane przez niektórych obowiązkowe normy dla systemów IT w administracji przez innych są widziane prawie jak próba ubrania wszystkich urzędników w jednolite umundurowanie. Czytaj więcej »

Tajemnica skoku w bok

Jedną z największych tajemnic, na wyjaśnienie których wciąż czeka zarządzanie jako dziedzina nauki, jest rola Internetu w marnowaniu czasu pracy. Czytaj więcej »

Wino z wody

Ciekawe, ile też kombinacji cyfr w układzie dziesiętnym można zawrzeć na czterech pozycjach. W zasadzie ogólnie wiadomo, że ilość ta na ogół nie wykracza ponad dziesięć tysięcy, jeśli odliczanie zaczynać od zera. Jednak nie wszystkich ten stan rzeczy satysfakcjonuje. Czytaj więcej »

Puste półki, krótka ławka

Wakacyjna przerwa w CW powoduje, że autorzy muszą na miesiąc z góry przygotować teksty do numeru powakacyjnego. Gdy człowiek znajduje się w tygodniowym kieracie, to jakoś tematy same mu podchodzą. Czytaj więcej »

Trzy siódemki

Mimo że piszę ten tekst w sobotę 7 lipca 2007, nie mam żadnych, ale to absolutnie żadnych skojarzeń z tą datą. I nawet nie dlatego, że trzecia z tych siódemek jest bardzo naciągana przez odjęcie od niej całych dwóch tysięcy. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...