powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 29-2007, 14 sierpnia 2007
29-2007 Computerworld nr 29-2007
Wiadomości

Emax rządzi w Sygnity

Powstanie Sygnity nie przyniosło na razie oczekiwanych efektów. Postara się o nie nowy zarząd pod kierownictwem Piotra Kardacha. Czytaj więcej »

Kolejne firmy IT wybierają się na parkiet

W pierwszej połowie 2008 r. na GPW mają zadebiutować akcje ABC Data, kolejnego dystrybutora na warszawskiej giełdzie. Czytaj więcej »

Grupa TP przygotowuje serię przejęć

Jak zapowiedział Maciej Witucki, prezes Telekomunikacji Polskiej, Grupa TP w trzyletniej strategii zakłada rozwój poprzez przejęcia spółek z branży ICT. Czytaj więcej »

Orange dostawcą radiowego Internetu

Orange chciałby zaoferowa w całej Polsce usugi bezprzewodowego dostpu do Internetu z przepustowoci 0,5-1,0 Mb/s. Czytaj więcej »

Big Five X otworzyła biuro na Ukrainie

Big Five X to polska firma konsultingowa doradzająca na rynku usług bankowych, telekomunikacyjnych i ubezpieczeniowych. Czytaj więcej »

Acxiom da pracę nad Wisłą

Acxiom, notowana na Nasdaq firma specjalizująca się w zarządzaniu informacjami o klientach, która dziś zatrudnia w Polsce 50 osób, myśli o zwiększeniu liczby polskich pracowników do niemal 2000 osób. Czytaj więcej »

Rewolucja w Prokomie?

Asseco Poland ma połączyć się z Prokom Software i ABG SPIN. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Adam Glapiński został nowym prezesem Polkomtela... Czytaj więcej »

Nordea: cztery kraje w jednym systemie

Do systemu Globus pracującego w centrum obliczeniowym Nordea Bank Polska podłączono już Litwę (luty) i Estonię (pierwszy tydzień lipca). Czytaj więcej »

Nowa spółka Veracomp w Rumunii

Veracomp Europe srl z siedzibą w Bukareszcie obsługuje lokalnych resellerów, integratorów i operatorów telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Surfland skorzysta z boomu budowlanego

Nowo utworzona spółka Surfland Deweloper System będzie oferować oprogramowanie dla deweloperów i firm budowlanych. Czytaj więcej »

Nielegalne praktyki w informatyzowaniu służby zdrowia

Zdaniem UOKiK, katowicka spółka Kamsoft monopolizowała rynek rozwiązań IT dla placówek medycznych dzięki nielegalnemu porozumieniu z NFZ. Czytaj więcej »

Ogłoszono skład Rady Informatyzacji II kadencji

Pierwsze posiedzenie drugiej kadencji Rady przewidziano na wrzesień br. Czytaj więcej »

Irlandczycy przyjeżdżają do Gdańska

Kainos, irlandzka firma konsultingowa, otwiera biuro w Polsce. Czytaj więcej »

Koma trafiła do Asseco Business Solutions

Asseco Business Solutions (ABS) przejęło markę oprogramowania Koma do zarządzania personelem od spółki Asseco Systems (d. Softbank Serwis). Czytaj więcej »

THESEUS: europejska konkurencja dla Google

Komisja Europejska zatwierdziła wniosek o dofinansowanie programu badawczego THESEUS przez niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Technologii. Czytaj więcej »

ENFACE

Maciej Filipkowski jest dyrektorem handlowym Della. Jego dotychczasowa kariera rozwijała się w sposób nietypowy dla większości menedżerów polskiej branży IT. Z pewnością warto ją dalej śledzić. Czytaj więcej »

W przekroju sieci WLAN

Sieci bezprzewodowe zdobywają rynek. Z kabli rezygnują uytkownicy domowi oraz mae firmy. Rosnące zainteresowanie wykazują także większe przedsibiorstwa. Obiecująco wygląda również rynek telefonów komórkowych z Wi-Fi. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dylematy każdego szefa

Czy mam szansę na awans poza dział IT? Kiedy szukać nowej pracy? Oto kilka dylematów, przed którymi staje każdy szef IT. Podpowiadamy, jak jest rozstrzygnąć. Czytaj więcej »

Wygrać na wzroście

Dynamiczny rozwój rynku niesie ze sobą niemal tyle samo zagrożeń co załamanie koniunktury. Wiedzą to szefowie firm budowlanych, a wkrótce mogą przekonać się o tym także zarządy firm IT. Kierowanie firmą informatyczną w czasach wzrostu jest niemal równie trudne jak podczas kryzysu. Czytaj więcej »

Konteksty

Złudzenia przyszłości

Z utęsknieniem czekamy na odmianę naszego życia przez nowe technologie. Tymczasem wspaniały nowy świat nigdy nie powstanie. Richard Barbrook przekonuje, że wizje przyszłości to tylko wytwory polityków i biznesmenów. Czytaj więcej »

Psychologiczne sztuczki

Równie często co ze słabości zastosowanych rozwiązań technicznych cyberprzestępcy korzystają ze słabości ludzkich zachowań. Czytaj więcej »

Co może inteligentny agent

Funkcjonowanie inteligentnych agentów, przeszukującychzasoby Internetu, stawia pytanie o granice ingerencji prawa w zautomatyzowane mechanizmy wyszukiwawcze. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Unifikacja górą

Dzisiaj nie można wyobrazić sobie firmy, która nie korzysta z poczty elektronicznej, czy nie pozyskuje informacji z Internetu. Wraz z podłączeniem do tej sieci pojawiają się jednak zagrożenia. Do niedawna na wysoko zaawansowane produkty zabezpieczające mogły pozwolić sobie nieliczne firmy z dużym budżetem. Dziś - dzięki urządzeniom UTM - stały się one bardziej dostępne. Czytaj więcej »

Od VPN do NAC

Być może nazwa SSL VPN już wkrótce zniknie z rynku i zostanie zastąpiona przez NAC. Czytaj więcej »

Rośnie popularność VPN

Wraz ze wzrostem zastosowań technologie MPLS i SSL VPN zaczynają dominować na rynku, stopniowo wypierając starsze systemy, takie jak ATM, Frame Relay i IPSec. Czytaj więcej »

(Nie)bezpieczne Wi-Fi

Wygodę bezprzewodowego dostępu do Internetu docenili już użytkownicy domowi, o czym świadczą wyniki sprzedaży producentów sprzętu kierowanego na ten rynek. Sieć bez kabli to też coraz częstszy element infrastruktury przedsiębiorstwa. Odbiorcy korporacyjni nad wygodę przedkładają wewnętrzne bezpieczeństwo firmy. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Lewicowe Gadu-Gadu

Podobno w dyskusji o jakiejś książce słynny Franc Fiszer<sup>1</sup> przygwoździł przeciwnika stwierdzeniem, że ma nad nim tę wyższość, iż książki nie czytał. Czytaj więcej »

Coś na po wakacjach

Wiele chyba już razy przywoływałem w tym miejscu wakacyjną lekturę sprzed kilku lat, czyli książeczkę "Witaj lenistwo", w której autorka, Corinne Maier, dowcipnie puentując zwyczaje panujące w niektórych korporacjach pokazała, jak przetrwać w takich warunkach nie robiąc w istocie nic, poza umiejętnym wpisywaniem się w pewne obowiązujące w takich środowiskach rytuały i... Czytaj więcej »

Rozrywka dla dorosłych

Niezwykle elegancka, stoi przede mną w błyszczącej czerni podkreślającej dyskretnie jej unikalne kształty. Trudno od niej oderwać wzrok. Ożywia się zmysłowo wyczuwając delikatne muśnięcie mojego palca. Sony PlayStation 3, bo o niej mowa, wygląda czarująco nie tylko za sprawą perfekcyjnego makijażu. Prawdziwe piękno kryje w swoim gorącym krzemowym sercu. Czytaj więcej »

Ork w matriksie

Lawinowo wzrasta liczba i popularność gier MMORPG. Przejrzałem ostatnio stronę www.mmorpg.org.pl. Wymienionych jest tam już kilkadziesiąt pozycji i niemal co tydzień przybywają nowe. Uderzająca jest nie tylko liczba gier, ale i ich... monotematyczność. Właściwie wszystkie toczą się w klimacie fantasy, ewentualnie science-fiction. Nieomal wszędzie są czarodzieje, orki, elfy, magia,... Czytaj więcej »

Obiecujący pracownik

Lokalny Informatyk nie pierwszy raz w życiu obserwuje, jak ludzie potrafią bardzo szanować pracę. Do grona tych szanujących należy zaliczyć wielu obiecujących pracowników. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...