powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 25-2007, 19 czerwca 2007
25-2007 Computerworld nr 25-2007
Prezentacje firmowe

Nuance, czyli wszystko o rozpoznawaniu i syntezie mowy

Nuance CommunicationsFirma Nuance oferuje najbardziej kompleksowy i szeroki portfel rozwiązań w zakresie rozpoznawania i syntezy mowy, tekstu oraz obrazowania, a jego uzupełnieniem jest fachowa wiedza i profesjonalizm firmy oraz sieć partnerów. Przedstawiamy szczegóły tej oferty.

Wiadomości

Vobis poszuka kapitału na parkiecie

Rozbudowa detalicznej sieci sprzedaży i platformy internetowej, poszerzanie oferty o produkty telekomunikacyjne, uruchomienie kanału sprzedaży produktów i usług dla przedsiębiorstw oraz przejęcia - to najważniejsze cele emisyjne Vobisu. Czytaj więcej »

IBM oferuje 745 mln USD za Telelogic

Szwedzka firma Telelogic to producent systemów i aplikacji do zarządzania procesami biznesowymi, projektami oraz cyklem życia informacji. Czytaj więcej »

WITRICITY: bezprzewodowa elektryczność

Grupa naukowców z MIT zademonstrowała technologię bezprzewodowej elektryczności Witricity (WIreless elecTRICITY). Czytaj więcej »

Początek budowy systemu e-Deklaracje

Ministerstwo Finansów zawarło z Comarchem umowę o wartości 27,6 mln zł na dostarczenie sprzętu komputerowego i świadczenie usług dla warstwy centralnej systemu Poltax. Czytaj więcej »

Nowy system IT dla KRUS

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zamierza wydać 27 mln euro na nowy system informatyczny, jak pisze Puls Biznesu. Czytaj więcej »

Techmex: duży kontrakt w obszarze GIS

Konsorcjum, na czele którego stoi bielski Techmex, zawarło z ARiMR umowę o wartości 16 mln zł. Czytaj więcej »

Netia przejmuje sieci osiedlowe

Operator przeznaczył ponad 27 mln zł na zakup trzech spółek internetowych - Kom-Net, Lanet i Magma-Net. Czytaj więcej »

Zensar już w Gdańsku

Jeden z największych na świecie providerów usług IT i BPO otworzył w Gdańsku swój oddział. Czytaj więcej »

ABS we wrześniu na GPW

Debiut Asseco Business Solutions nastąpi pod koniec września br. Czytaj więcej »

Quest Software na polskim rynku

Przedstawiciele Quest Software chcą w 2007 r. skupić się na rozwijaniu wsparcia dla nowych systemów i technologii pojawiających się na rynku. Czytaj więcej »

EMC Forum 2007 w Wiśle

Gdzie i jak przechowywać dane, a co więcej, jak tym zarządzać? Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

JACEK STOCHLAK został dyrektorem działu Solutions w Dellu. Kierownictwo firmy liczy na jedenastoletnie doświadczenie Jacka Stochlaka, który - stojąc na czele działu usług HP - stworzył jedną z najsilniejszych organizacji usługowych IT na polskim rynku. Czytaj więcej »

Nadchodzi RUM II

Rada Narodowego Funduszu Zdrowia uchwaliła "Strategię wykorzystania zasobów informacyjnych przez NFZ oraz kierunki rozwoju systemu informatycznego NFZ na lata 2007-2010", określającą cele i zadania dla systemów informacyjnych tej instytucji. Czytaj więcej »

Strzelić gola komórkowcom

Rozliczenia operatorów komórkowych ze stacjonarnymi są silnie asymetryczne, ale nie znajduje to żadnego uzasadnienia w technicznych uwarunkowaniach przekazywania połączeń pomiędzy sieciami. Czytaj więcej »

W przekroju

Storage Czytaj więcej »

ENFACE

Krzysztof Diks... Czytaj więcej »

Technologie

Wirtualne centrum danych

Efektywność, wydajność i ograniczenie kosztów to czynniki systematycznie zwiększające zainteresowanie mechanizmami wirtualizacji. Technologia ta jest jednak wciąż stosunkowo młoda i stwarza sporo problemów, z którymi nie zawsze łatwo można sobie poradzić. Czytaj więcej »

Wirtualne pułapki

Planując wirtualizację centrum danych można zapomnieć o niektórych pułapkach, które czyhają na drodze do efektywności i wydajności obiecywanej przez dostawców tej technologii. Czytaj więcej »

Garść nowinek z Redmond

Konferencja TechEd 2007 to dla Microsoft kolejna okazja do zaprezentowania klientom i partnerom nowych funkcji, aplikacji oraz planów rozwoju oprogramowania. Czytaj więcej »

E-maile na dotyk z Windows Mobile 6

Tajwańska spółka High Tech Computer (jej produkty znajdują się m.in. w ofercie Ery) zaprezentowała urządzenie mobilne HTC Touch działające pod kontrolą systemu Windows Mobile 6 Professional OS smartphone. Łączy ono funkcje telefonu komórkowego i PDA. Firma reklamuje go jako konkurenta dla iPhone’a. Czytaj więcej »

Internetowa tajna broń

Internetowa tajna broń

Kosztowne zwiększanie przepustowości szkieletu sieci Internet to najprostsza metoda przyspieszania dostępu do treści, ale można też korzystać z bardziej skomplikowanych, inteligentnych rozwiązań umożliwiających zwiększenie wydajności dostępu do aplikacji i treści przez optymalizację ruchu i buforowanie przesyłanych w Internecie pakietów. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Trudny powrót do negocjacji

Trudny powrót do negocjacji

Każdy kto choć raz brał udział w przygotowaniu kontraktu outsourcingowego zapewne wolałby już nigdy do tego nie wracać. Niestety analitycy radzą, by co 3, 4 lata przyjrzeć się podpisanym przez firmę umowom i rozważyć ich renegocjację. Na szczęście każdy projekt powinien być prostszy od poprzedniego - zapewniają ci, którzy zdecydowali się na taki krok. Czytaj więcej »

Blaski i cienie multisourcingu

Z Piotrem Rutkowskim, dyrektorem zarządzającym firmy SourceOne Advisory, specjalizującej się w usługach doradczych związanych z outsourcingiem, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Konteksty
Szwagier potrzebny od zaraz

Szwagier potrzebny od zaraz

"Nie takie rzeczy robiliśmy ze szwagrem po pijaku" - mówi bohater rysunku Andrzeja Mleczki, patrząc na piramidę Cheopsa. W województwie zachodniopomorskim tym wszystkim, którzy chcą je zmieniać na lepsze, brakuje przede wszystkim partnerów. Trzeźwych. Czytaj więcej »

Zakodowane społeczeństwo hiperaktywne

Zakodowane społeczeństwo hiperaktywne

Poważną wizję metarynku - rynku totalnego, czy też jak to określa Bill Gates rynku ostatecznego (ultimate market), kreśli francuski finansista Jacques Attali w swej najnowszej książce "Krótka historia przyszłości" (2006). Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Podaj hasło a powiem ci co masz na dysku

Podaj hasło a powiem ci co masz na dysku

Systemy do sprzętowego szyfrowania informacji zapisywanych na dyskach wciąż nie należą do rozwiązań popularnych i masowo wykorzystywanych. Jednak na rynku zaczęły się pojawiać napędy dyskowe ze zintegrowanymi mechanizmami szyfrującymi i być może już wkrótce takie zabezpieczanie danych stanie się regułą. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Ptak powracający do klatki

Przez media popularne przetacza się fala zachwytów nad wirtualnym światem Second Life. Przeciętny zjadacz telewizyjnych i gazetowych niusów dowiaduje się o życiu w rzeczywistości wirtualnej samych miłych rzeczy: jest pięknie, słonecznie, ciekawie, zaś możliwości są nieograniczone. Czytaj więcej »

Dowód

Wyraźnie kwestia poglądów na pochodzenie człowieka dojrzała do tego, aby wreszcie odniósł się do niej sam Lokalny Informatyk. Czytaj więcej »

Kryzys tożsamości

Samsung Ultra to jedno z tych konwergentnych urządzeń, które nie cierpią na kryzys tożsamości. Czytaj więcej »

Koniec i początek pewności

Jak ten czas szybko leci! Dziesięć lat upłynęło od chwili, gdy na łamach CW pisałem o ironii cyfrowej rzeczywistości w fotografii i w filmie<sup>1</sup>). Czytaj więcej »

I tylko Szczyrku żal...

Jadąc pociągiem z Petrovic, po czeskiej stronie, do naszych Zebrzydowic łatwo poznać, kiedy jest się już w Polsce. Płynna dotąd jazda zmienia się nagle w nieustające stuki, podskoki, szarpanie i chaotyczne kołysanie. Czytaj więcej »

Raport Computerworld

Wyzwania od lat te same

W świecie ERP od lat niewiele się w gruncie rzeczy zmieniło, jednak dla każdej firmy, która po raz pierwszy decyduje się na wdrożenie nowego systemu, jest to ląd zupełnie niezbadany. Czytaj więcej »

ERP na sterydach

ERP na sterydach

W ciągu ostatnich 25 lat sytuacja geopolityczna, rynki kapitałowe i biznes na całym świecie zmieniły się pod niezliczonymi względami. Problem polega na tym, że sinfrastruktura ERP wspiera środowisko biznesu w kształcie z lat 80., a nie z roku 2006. Czytaj więcej »

Skrócona prezentacja dostępnych w Polsce systemów MRP II/ERP

Skrócona prezentacja dostępnych w Polsce systemów MRP II/ERP Czytaj więcej »

Organizacja projektów ERP z wykorzystaniem narzędzi informatycznych

Na ostatnim kursie prowadzonym w Polsce usłyszałem od słuchaczy, że Amerykanie to ludzie "zawsze szczęśliwi". Autor tej wypowiedzi z pewnością nie spotkał amerykańskiego szefa projektu wdrożenia systemu ERP. Ten artykuł jest o tym, jak pozostać przy zdrowych zmysłach - i do tego szczęśliwym - będąc szefem projektu ERP. Czytaj więcej »

Mity i legendy świata umów wdrożeniowych

Mity i legendy świata umów wdrożeniowych

Przedmiotem tego artykułu nie jest strona biznesowa wdrożeń informatycznych, nie będę zatem próbował odpowiadać na pytania w rodzaju: "Jak rozpoznać potrzeby klienta i jak prawidłowo wdrożyć system, którego klient oczekuje?". Zamierzam natomiast odpowiedzieć na pytanie: "W jaki sposób napisać dobrą umowę wdrożeniową i czy w ogóle jest to możliwe?" Czytaj więcej »

Mariaż technologii z organizacją

Mariaż technologii z organizacją

System ERP jest warunkiem koniecznym, lecz niewystarczającym dla zapewnienia sukcesu przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

Żywność i napoje w systemach ERP

Przetwórstwo żywności i jej konfekcjonowanie - w tym produkcja i konfekcjonowanie napojów - jest podstawowym dla gospodarki, a jednocześnie niedocenianym przemysłem. Zostało to dostrzeżone jakiś czas temu przez wytwórców i dystrybutorów oprogramowania ERP, wskutek czego powstały specjalizowane wersje systemów ERP. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...