powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2007

Przegląd produktów sieciowych, 7 czerwca 2007
Przegląd produktów sieciowych
Prezentacje firmowe

Wirtualizacja Aplikacji czyli jak ułatwić Produkcję, Testy oraz Wdrożenia współczesnych systemów IT

ParasoftWspółczesne systemy IT już dawno przestały być jedną wielką monolityczną aplikacją. Teraz to skomplikowany konglomerat tradycyjnych aplikacji jak CRM czy ERP; mniejszych, dedykowanych do konkretnych potrzeb danego przemysłu oraz usług zewnętrznych umieszczonych coraz częściej w chmurze. Wszystko musi się ze sobą komunikować i to najczęściej w czasie rzeczywistym. Przy takim stopniu...

Raport

Przełączniki i routery - szybkość i bezpieczeństwo

Obserwując rynek przełączników i routerów, można stwierdzić, że w 2006 r. największą karierę zrobiły dwie technologie: Ethernet 10 Gb/s i NAC (Network Access Control). Czytaj więcej »

Szerokopasmowe platformy dostępowe

Według firmy badawczej PMR w latach 2005-2008 polski rynek transmisji danych i dostępu do Internetu będzie rosnąć w tempie nie mniejszym niż 11% rocznie, podczas gdy w tym samym czasie tempo wzrostu usług szerokopasmowych będzie prawie trzykrotnie wyższe. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo sieci na celowniku hakerów

W drugim wydaniu raportu nt. zagrożeń globalnych (Global Threat Report) McAfee zwraca uwagę, że obecnie celem większości cyberprzestępców są użytkownicy komputerów osobistych, można się jednak spodziewać rozszerzenia ich działalności na inne, coraz popularniejsze obszary technologii, takie jak systemy VoIP i RFID. Raport sygnalizuje wzrost zagrożenia programami szpiegującymi,... Czytaj więcej »

Serwery w wirtualnym świecie

Niebagatelny wpływ na trendy obserwowane na rynku serwerów odgrywają technologie wirtualizujące systemy obliczeniowe. Pozwalają one dzielić jeden fizyczny serwer na wiele wirtualnych, niezależnych od siebie serwerów, na których można uruchamiać różne systemy operacyjne. Czytaj więcej »

Pamięci masowe - rynek się krystalizuje

Przechowywanie bardzo dużych ilości informacji - to dzisiejsze wyzwanie dla każdego centrum danych. Konieczność powiększenia przestrzeni dyskowych w macierzach wskazuje każdy administrator. Polska nie odbiega w tym względzie od trendów światowych, chociaż ma pewne opóźnienia. Czytaj więcej »

Telefonia IP - coraz bogatsza oferta

Telefonia IP postrzegana jest obecnie jako docelowe rozwiązanie komunikacji głosowej. Liczne wdrożenia potwierdzają, że może być ona niezawodna i zapewniać przyzwoitą jakość głosu. Czytaj więcej »

Sieci bezprzewodowe - najszybszy rozwój

Sieci WLAN to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi rynku transmisji danych. Nic w tym dziwnego - użytkownicy przyzwyczaili się już do pracy bez kabla i trudno będzie powrócić do tradycyjnych rozwiązań. Wymagania dla bezprzewodowej transmisji głosu i obrazu nie stanowią już bariery technicznej. Kolejnym celem będzie zapewnienie pełnej mobilności i przełamanie kolejnych... Czytaj więcej »

UPS - wysoki poziom dostępności

Systemy zasilania gwarantowanego stanowią kluczowy element zapewnienia wysokiego poziomu dostępności systemu teleinformatycznego. Żadne urządzenie teleinformatyczne nie może bowiem funkcjonować bez energii elektrycznej, której dostępność jak pokazują liczne awarie nie jest ani ciągła, ani pozbawiona zakłóceń. Czytaj więcej »

Systemy okablowania - coraz szersze pasmo

Obsługa multimedialnych aplikacji wymaga dzisiaj znacznie większych przepustowości, co praktycznie oznacza, że w okablowaniu strukturalnym i dostępowym pojawia się problem zbyt małej szerokości pasma transmisyjnego. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...