powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 24-2007, 12 czerwca 2007
24-2007 Computerworld nr 24-2007
Wiadomości

Władza boi się innowacyjności

Gdzie widać innowacyjność w Polsce? Czytaj więcej »

Dell w polskich sklepach?

Amerykański producent komputerów będzie sprzedawał wybrane modele w sieci sklepów Wal-Mart. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, Elżbieta Jakubiak, dotychczasowa szefowa gabinetu prezydenta RP, przechodzi do Kancelarii Premiera i obejmuje przewodnictwo nad Komitetem Stałym Rady Ministrów ds. Informatyki i Łączności. Jej zastępcami pozostaną podsekretarze stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Bliźniuk i Piotr Piętak. Czytaj więcej »

Incenti, Softlab, WA-PRO i Safo jedną spółką

Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy wpisał połączenie tych czterech spółek, które wspólnie tworzą Asseco Business Solutions (ABS) z siedzibą w Lublinie. Czytaj więcej »

300 mln zł na innowacje

Taką kwotę dofinansowania, z czego 85 mln zł pochodziło z budżetu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), otrzymali w ciągu ostatnich dwóch lat przedsiębiorcy w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw. Zrealizowano ponad 80 projektów badawczo-rozwojowych, których efektem jest opracowanie nowych lub ulepszenie już istniejących... Czytaj więcej »

Simple otrzyma dotację na nowy system klasy ERP

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podpisało z Simple umowę na dofinansowanie projektu "System informatyczny dla MSP do uzyskania trwałej pozycji gospodarczej na bazie uczestnictwa w łańcuchach dostaw". Całkowite nakłady na realizację projektu wynoszą ok. 4,5 mln zł, a dofinansowanie 54% tej kwoty (ok. 2,5 mln zł). Czytaj więcej »

Otwarcie Parku Technologicznego LG

Park Technologiczny LG w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem został oficjalnie otwarty. Park tworzy kompleks dziewięciu fabryk produkujących moduły LCD i sprzęt AGD. Czytaj więcej »

Gdańskie dni systemu Unix

Po raz trzeci odbyła się w Gdańsku konferencja UnixDays poświęcona technologiom unixowym, ale także trendom zachodzącym na rynku i w firmowych środowiskach teleinformatycznych. Czytaj więcej »

HCL Technologies pod Wawelem

Outsourcingowa firma HCL Technologies z Indii zainwestuje w Krakowie. Wybuduje centrum IT i na początku zatrudni 150 osób - donosi Puls Biznesu. Czytaj więcej »

Najwięksi 2006

Najwięksi 2006

Rynek IT wart był 6,6 mld USD, marazm w sektorze publicznym, boom na rynku konsumenckim - podsumowaliśmy rynek informatyczny w 2006 r. Czytaj więcej »

Cyberpartyzantka

Zmasowany atak na systemy informacyjne Estonii wyglądał prawie jak wypowiedzenie wojny. Można przypuszczać, że napięcie wywołane rosyjską reakcją na zdemontowanie w centrum Tallina pomnika upamiętniającego żołnierzy radzieckich uruchomiło specjalne procedury, o których pokojowo usposobieni obywatele woleliby nie myśleć. Czytaj więcej »

W przekroju

Linux i open source w polskim biznesie Czytaj więcej »

ENFACE: Konrad Kobylecki...

... dokładnie po trzech latach od objęcia funkcji członka zarządu ds. techniki odszedł z Telekomunikacji Polskiej. Czytaj więcej »

Technologie
Google podbija przedsiębiorstwa

Google podbija przedsiębiorstwa

Wykorzystując dobrą koniunkturę na rynku reklam internetowych, Google stopniowo przeistacza się w dostawcę coraz szerszego zakresu aplikacji i usług przeznaczonych nie tylko dla odbiorców indywidualnych, lecz także firm. Czytaj więcej »

Inteligencja i standardy

Mechanizmy sztucznej inteligencji pomagają zarówno spamerom, jak i producentom narzędzi antyspamowych. Czy więc nowy standard DKIM pomoże przechylić szalę na korzyść użytkowników? Czytaj więcej »

Uniwersalny open source

LINA to oprogramowanie, które ma udostępnić aplikacje open source użytkownikom innych systemów operacyjnych bez konieczności ich zmiany. Czytaj więcej »

Rozproszone zapasy

Centralizacja ośrodków przetwarzania danych nie zawsze ma sens. W pewnych okolicznościach równomierne rozmieszczenie zasobów obliczeniowych w kilku centrach danych przynosi większe korzyści. Można wówczas osiągnąć wyższy poziom bezpieczeństwa - redundancję centralnego backupu czy bardziej kompleksowy plan zachowania ciągłości działania. Czytaj więcej »

Fedora 7: otwarty open source

Nowa wersja Linuxa została wyposażona przez Red Hat w niedostępny dotąd publicznie zestaw zaawansowanych narzędzi umożliwiających m.in. tworzenie specjalizowanych wersji systemu. Czytaj więcej »

Jak firmy przechowują dane

Tylko 20% polskich firm opracowało strategię ochrony danych przechowywanych w urządzeniach przenośnych, a 74% korzysta z zaawansowanych technologii wirtualizacji. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Pomysł to zaledwie 5 %

Urodzony w Polsce w 1950 r. Tadeusz Witkowicz, absolwent University of Toronto (fizyka i nauki stosowane), działa w biznesie od początku lat 90. Jest twórcą CrossComu i Artela, dwóch spółek, które wprowadził na NASDAQ, a także firmy Adlex, która dwa lata temu została kupiona przez Compuware Poland. Od dwóch lat prowadzi własny fundusz venture capital - Otago Capital. Deklaruje chęć... Czytaj więcej »

Pomóc dostawcy i sobie

Podpisy złożone na kontrakcie z dostawcą to dopiero początek pracy nad projektem. O jego powodzeniu decyduje przede wszystkim odpowiednia kontrola. Czytaj więcej »

Konteksty
Planeta M@łp i jak na niej przetrwać

Planeta M@łp i jak na niej przetrwać

Toczą się spory o to, czy w epoce cyfrowej będziemy mieć do czynienia z nową ekonomią polityczną polegającą na społecznym tworzeniu dóbr w sferze publicznej, czy też z regulowaniem niemal wszystkiego przez prawa rynku i strumienie finansowe, stale przepływające po całym globie, a w coraz większym stopniu także w cyberprzestrzeni. Czytaj więcej »

Bez potrzeby

Rośnie liczba osób, które deklarują brak potrzeby korzystania z Internetu. Czytaj więcej »

Dobry początek

Korzystanie z doświadczeń innych i adaptowanie ich do własnych potrzeb jest dobrym sposobem na zbudowanie funkcjonalnej, przyjaznej użytkownikowi strony WWW. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Było włamanie, co dalej?

Było włamanie, co dalej?

Niezależnie od zastosowanych środków i wielopoziomowych zabezpieczeń zawsze istnieje prawdopodobieństwo udanego ataku intruza. Stosunkowo mało przedsiębiorstw jest jednak przygotowanych na takie zdarzenie, najczęściej wieść o przełamaniu zabezpieczeń elektryzuje całą firmę, czasami powoduje natychmiastowe zwolnienie administratorów i różne, nierzadko kontrowersyjne działania.... Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Mistrzowie Europy

Wiadomość o przyznaniu Polsce i Ukrainie prawa do organizacji mistrzostw Europy w piłce kopanej zelektryzowała nieomal wszystkich, od Odry po Dniepr. Czytaj więcej »

Bazowy problem

Lokalny Informatyk z niepokojem czeka na pojawienie się problemów z bazą danych i pierwszą wynikającą z tego konieczność osobistej interwencji niedouczonego Bazowego. Scenariusz tej rozgrywki wydaje się być przewidywalny. Czytaj więcej »

Dzieci i dzieci

Jest jesień, rok siedemdziesiąty któryś. W Londynie pada i jest zimno. Wstępuję na krótko do National Gallery. Czytaj więcej »

Ewa nie chce spać

Tydzień temu na tych łamach ustaliłem, że aby zostać informatykiem, dobrze jest nauczyć się mechaniki kwantowej. Ja nauczyłem się w... szkole teatralnej. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...