powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2007

Wydanie 4/2007, 10 kwietnia 2007
4/2007
Bezpieczeństwo i zarządzanie
NAC czyli chcę być trendy

NAC czyli chcę być trendy

NAC to termin, który mniej więcej od półtora roku coraz szybciej toruje sobie drogę w środowisku informatyki. Skrót ten jest na tyle chwytliwym i nośnym narzędziem marketingowym, że chcący nadążyć za modą menedżerowie IT chętnie otwierają drzwi przed handlowcami. Co tak naprawdę stoi za trzema magicznymi literami i czy skórka jest warta wyprawki? Czytaj więcej »

WiMAX - analiza zabezpieczeń

WiMAX - analiza zabezpieczeń

Duża funkcjonalność oraz innowacyjność technologii szerokopasmowej transmisji bezprzewodowej wymusiły podniesienie poziomu bezpieczeństwa. Wysiłek włożony w rozwój zabezpieczeń systemów WiMAX/802.16 to także wynik doświadczeń wyniesionych z prac nad mocno krytykowanym pod tym kątem standardem 802.11. Czytaj więcej »

Pamięci masowe

Pliki w wirtualnej sieci

Świat zarządzania plikami znalazł się na zakręcie. Być może już niedługo do historii odejdą tradycyjne systemy plików. Przed nami era wirtualnych sieci plików, bo w tej chwili tylko one są w stanie zapewnić przedsiębiorstwom możliwość zarządzania rosnącą ilością danych w plikach, kosztami systemów i poziomem ich skomplikowania. Producenci zapowiadają podobną rewolucję,... Czytaj więcej »

Infrastruktura

Nadmiarowość w systemach gwarantowanego zasilania

Pewne zasilanie systemów teleinformatycznych jest niezwykle ważne dla zapewnienia oczekiwanego poziomu dostępności. Zasilacze UPS zapewniają nieprzerwane utrzymanie stabilizowanego napięcia. Jednak one same nie są również wolne od możliwości wystąpienia awarii, dlatego stosuje się układowe rozwiązania nadmiarowe. Czytaj więcej »

Testy i porównania
Exchange 2007 - rozwiązanie dla dużych

Exchange 2007 - rozwiązanie dla dużych

Nowe wydanie serwera Exchange wykazuje się zwiększoną dostępnością i skalowalnością. Najnowsza wersja pakietu została znacznie rozbudowana. Jednak ze spamem mogłaby radzić sobie lepiej. Czytaj więcej »

elmeg - VoIP do biura i domu

Coraz więcej firm reklamuje swoje systemy VoIP jako rozwiązania nawet dla domu, chcąc odebrać część rynku oprogramowaniu typu Skype. Zestaw urządzeń elmeg firmy Funkwerk jest jednak czymś więcej niż rozwiązaniem domowym - z jego dobrodziejstw skorzysta każda mała i średnia firma, zarówno do komunikacji pomiędzy oddziałami przedsiębiorstwa, jak i ze światem zewnętrznym przez... Czytaj więcej »

Serwer Sun Fire x4600 M2

Serwer Sun Fire x4600 M2

Patrząc na ten serwer, można by sądzić, że mamy do czynienia z systemem, który może zawierać co najwyżej cztery gniazda na układy CPU. Czytaj więcej »

Zarządzanie SAN

Zarządzanie zasobami pamięci masowych często oznacza różne rzeczy dla producentów i administratorów IT. Teoretycznie związane jest ze wszystkim - od automatycznego wykrywania urządzeń w sieci SAN, przez alarmowanie i raportowanie, po zarządzanie danymi w ramach ILM. Do testów trafiły dwa rozwiązania SRM - HP Storage Essentials Enterprise Edition oraz Symantec Veritas CommandCentral... Czytaj więcej »

Nowe technologie
DHS: klucz do wykrywania szkodliwych e-maili

DHS: klucz do wykrywania szkodliwych e-maili

Spam, wirusy i ataki phishingu to bardzo poważne zagrożenia zarówno dla bezpieczeństwa całej firmy, jak i jej klientów. Jak dotąd filtrowanie poczty elektronicznej jest dość zachowawcze, akceptujące pewien poziom niepożądanych wiadomości. Wynika to z obawy o możliwość utraty ważnej informacji. Jednak taka praktyka tworzy znaczącą lukę bezpieczeństwa. Czytaj więcej »

Telekomunikacja
Ethernetu bieg na setkę

Ethernetu bieg na setkę

Aplikacje multimedialne oraz wzrost wymagań stawianych w centrach danych powodują, że stosowana dzisiaj infrastruktura oparta na Ethernecie 10 Gb/s staje się niewystarczająca. Podjęte w ub.r. przez IEEE prace studialne nad o rząd wyższą wersją standardu sieci Ethernet 100 Gb/s mają zakończyć się w 2010 r., a do tego czasu ethernetowe rozwiązania będą operować najwyżej... Czytaj więcej »

Świat w sieci

Serwery na poligonie

W saloonie w Teksasie na pianinie wywieszono tabliczkę z napisem: "Nie strzelać do pianisty! Facet gra najlepiej jak umie!". Dziś jeden z producentów serwerów z dumą może powiesić na swoim sprzęcie tabliczkę: "Można strzelać do serwera. I tak będzie działał!". Czytaj więcej »

Porady
Z poradnika administratora

Z poradnika administratora

Obce punkty dostępowe i 802.1X... Problem ukrytego węzła... Co się składa na sieć bezprzewodową... Czy użycie pre-802.11n jest bezpieczne?... Otwarte porty... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...