powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 14-2007, 3 kwietnia 2007
14-2007 Computerworld nr 14-2007
Wiadomości

Czy HP kupi Symanteca

HP powinno włączyć się do fali przejęć firm programistycznych zapoczątkowanej przez Oracle i IBM, od miesięcy skupujących z rynku konkurentów i partnerów. Czytaj więcej »

Sabre Holding kupuje polską spółkę

Inwestorem branżowym wrocławskiej spółki Elektroniczne Systemy Sprzedaży został Sabre Travel Network. Czytaj więcej »

Kolejne centra badawczo--rozwojowe w Polsce

Jak zapowiada Wojciech Szelągowski, wiceprezes PAIIZ, "agencja pracuje obecnie nad ok. 40 projektami dotyczącymi inwestycji w centra usług i badawczo-rozwojowe, dzięki którym powstałoby 13,5 tys. miejsc pracy". Czytaj więcej »

Adobe dla twórców m-commerce

Podczas prezentacji nowych produktów zawartych w pakiecie Adobe Creative Suite 3 firma ta ogłosiła najważniejszą premierę w swojej 25-letniej historii. Czytaj więcej »

Branża IT na stoku

Branża IT na stoku

VIII edycja Mistrzostw Polski Informatyków w Narciarstwie Alpejskim odbyła się w marcu w Szczyrku. Czytaj więcej »

Komputronik, Pronox i TelForceOne wchodzą na parkiet

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekty emisyjne firm Komputronik i Pronox Technology. Czytaj więcej »

Szansa na tańsze przelewy międzynarodowe

W ubiegłym tygodniu zatwierdzono dyrektywę, która doprowadzi do stworzenia w Unii Europejskiej Jednolitego Obszaru Płatności w Euro SEPA (Single Euro Payments Area). Czytaj więcej »

Kontrakty Wdrożenia

Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne przejmie 100% udziałów spółki Pfaffenhain PL (obecnie Lockus), wartość transakcji to 3 mln zł... Czytaj więcej »

Legislacyjna walka ze spamem

Polski rząd chce wprowadzić nowe przepisy, które mają ułatwić karanie osób rozsyłających niechcianą korespondencję. Czytaj więcej »

Zaostrza się walka pomiędzy SAP i Oracle

Po akcjach marketingowych skierowanych do klientów konkurencji przyszedł czas na potyczkę prawników. Czytaj więcej »

Na skróty do Schengen

1 stycznia 2008 r. w Polsce zostanie zniesiona kontrola na wewnętrznych granicach UE, czyli staniemy się pełnoprawnymi członkami strefy Schengen. Stanie się to dzięki Portugalii, która zaproponowała nowym krajom członkowskim dostęp intranetowy do tzw. Systemu Informacyjnego Schengen 1+. Właściwa "droga", czyli SIS II, jest wciąż w budowie i skorzystamy z niej dopiero w połowie 2009... Czytaj więcej »

e-Dokument zgodny z ISO

Rozmowa z Wiesławem Urbankiem, doradcą Umbrella Consulting. Czytaj więcej »

Organizacja w procesie

Największe korzyści z elektronicznego obiegu dokumentów są wtedy, gdy służy on wspieraniu procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Powstaje Stowarzyszenie Konwent Informatyków Samorządowych

Grupa inicjatywna skupiona jest wokół komitetu organizacyjnego i programowego odbywającej się corocznie konferencji Konwent Informatyków Samorządowych Mazowsza. Czytaj więcej »

Technologie
Pamięć bez zawirowań

Pamięć bez zawirowań

Na rynku dostępne są już pierwsze komputery przenośne wyposażone w dyski SSD. Barierę dla ich popularyzacji stanowi obecnie przede wszystkim wysoka cena. Jednak to się zmieni wraz ze spadkiem cen pamięci flash. Czytaj więcej »

Microsoft widzi przyszłość w VoIP

Microsoft wprowadził publiczne wersje beta Office Communications Server 2007, korporacyjnego oprogramowania do obsługi systemów zintegrowanej telekomunikacji oraz współpracującego z nim modułu klienckiego softphone - Office Communicator 2007. Czytaj więcej »

Wiarygodny klient

Liberty Alliance opublikowało zestaw specyfikacji definiujących nowe sposoby prezentowania informacji o tożsamości użytkownika przez systemy klienckie. Czytaj więcej »

Novell: tylko Windows i Linux

Novell wziął sobie do serca zasadę, że lepiej trzymać się blisko wrogów niż przyjaciół. W prowadzonej podczas BrainShare dyskusji na temat kontrowersyjnej umowy dotyczącej współpracy z Microsoftem Jeff Jaffe, wiceprezes Novella ds. technologii przekonywał, że "w przyszłości będą tylko dwa systemy operacyjne - Windows i Linux". Czytaj więcej »

Wyścig w warstwie pośredniej

Po kilku latach pościgu Oracle twierdzi, że wyprzedził BEA Systems na rynku oprogramowania middleware. To zagrywka marketingowa - odpowiada konkurent. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Organizacje w sieciach (społecznych)

Organizacje w sieciach (społecznych)

Twórcy sieci społecznych podążają drogą wytyczoną kilka lat temu przez firmy rozwijające komunikatory internetowe. Chcą z nich uczynić korporacyjne narzędzia do zarządzania relacjami z klientem oraz kształcenia i zarządzania wiedzą. Czytaj więcej »

Nowa szansa na ogarnięcie wiedzy

Rozmowa z Tomaszem Rudolfem, dyrektorem firmy Innovatika i wiceprezesem KM.ORG.PL, Stowarzyszenia Praktyków Zarządzania Wiedzą Czytaj więcej »

Spojrzeć na całość

Metodyka Corporate Performance Management ma integrować różne obszary zarządzania i optymalizować ich działalność z punktu widzenia strategii i priorytetów firmy. Czytaj więcej »

Konteksty
Wyłuskiwanie talentów

Wyłuskiwanie talentów

IBM, od dziesięciu lat sponsorując Akademickie Mistrzostwa Świata w Programowaniu Zespołowym ICPC, poszukuje talentów, które mają zasilić jego centra badawczo-rozwojowe. Czytaj więcej »

Duży może więcej?

Jednym z mało docenianych zagrożeń w obrocie domenami internetowymi jest Reverse Domain Name Hijacking. Polega on na wykorzystywaniu pozycji rynkowej do nieuprawnionego zagarnięcia atrakcyjnych adresów domenowych. Czytaj więcej »

Książki

W otoczeniu nowych technik... Nieuchronny e-biznes... Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Zamach na kuriera

Historia przełamywania zabezpieczeń uczy, że włamywacze zamiast forsowania zabezpieczeń wyszukują inteligentnych metod ich obejścia. I tak było w przypadku klasycznych systemów kwantowej dystrybucji kluczy QKD. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Pokochaj szum

Electronic Frontier Foundation, organizacja monitorująca przypadki naruszania praw obywatelskich przez rządy, agencje oraz korporacje, nieomal codziennie odkrywa nowe zakusy na naszą prywatność i prawa konsumenckie. Czytaj więcej »

M-PESA

Nie jest odkryciem stwierdzenie, że działalność banków rozgrywa się w dwóch podstawowych wymiarach: wartości pieniądza i czasu. Czytaj więcej »

Procent (u)zysku

Przepychanki z konińskim spamem, ostatnio wspomniane w moim blogu*, spowodowały, że zacząłem interesować się tzw. drugą stroną medalu. Czytaj więcej »

Treściwe zbitki

Na rynku pojawia się coraz więcej usług i produktów. Każde z nich musi nosić swoją charakterystyczną nazwę, która ma coraz mniejsze szanse na bycie unikatową, przynajmniej w swojej skróconej formie. W następstwie tego wiele skrótowych nazw bywa mylnie interpretowanych, a czasami wręcz nie wiadomo, co się pod nimi kryje. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...