powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 13-2007, 27 marca 2007
13-2007 Computerworld nr 13-2007
Prezentacje firmowe

Kariera w IT 2012

ComputerworldUczelnie, rynek pracy, rekrutacja, pracodawcy, rozwój zawodowy - czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o pracy specjalistów IT. Piszemy jakie uczelnie wybrać, dlaczego warto studiować informatykę, jak wygląda proces rekrutacji i jak dobrze wypaść przed pracodawcą, opisujemy pracodawców i możliwe ścieżki kariery.

Wiadomości

Maszyna do wspierania innowacji

Z Gregiem Badrosem, dyrektorem ds. inżynierii w Google i Wojciechem Burkotem, dyrektorem krakowskiego centrum Google, które jest właśnie w trakcie rekrutacji pracowników, rozmawia Antoni Bielewicz. Czytaj więcej »

Z myślą o SOA

Pomimo konserwatyzmu coraz więcej banków eksperymentuje z architekturą zorientowaną na usługi. Czytaj więcej »

Specjalizacja: sektor publiczny

Aram będzie odpowiadała za sektor publiczny w Grupie Sygnity powstałej po połączeniu ComputerLandu i Emaxu. Czytaj więcej »

Nie ma ComputerLandu i Emaxu - jest Sygnity!

W ślad za zmianami na rynku IT pojawiają się nowe nazwy, marki, logotypy. Czytaj więcej »

Cromwell Business Resultancy w Polsce

Biuro w Warszawie otworzyła firma Cromwell Business Resultancy AG. Czytaj więcej »

Odszedł prekursor software'owej rewolucji

Jak donosi The New York Times, w wieku 82 lat zmarł John W. Backus - jeden z ojców pierwszego popularnego języka programowania Fortran. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

ANDRZEJ BARTOSIEWICZ, kierownik Działu Domen Internetowych NASK, został wybrany na stanowisko przewodniczącego stowarzyszenia CENTR. Czytaj więcej »

InternetGroup na GPW

Zatwierdzono prospekt Internet Group. Czytaj więcej »

Więcej komórek z HSDPA

Technologia HSDPA jest coraz powszechniej implementowana w telefonach i sieciach komórkowych na całym świecie. Operatorzy najczęściej udostępniają transmisje z przepływnością nominalną 1,8 Mb/s. Czytaj więcej »

Kontrakty wdrożenia

Apriso rozbudowuje krakowskie centrum badawczo-rozwojowe, które pracuje nad innowacyjnymi systemami do zarządzania produkcją (MES); centrum zamierza jeszcze w tym roku zatrudnić 20, 30 osób, obecnie pracuje w nim ok. 60, większość ma pracować nad rozwojem systemu FlexNet… Czytaj więcej »

Technologie
Chrońmy lasy!

Chrońmy lasy!

Dokumenty papierowe podnoszą koszty i spowalniają przebieg wielu procesów biznesowych. Format elektroniczny daje nowe możliwości zarządzania, archiwizowania i przekazywania dokumentów. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie systemów elektronicznego obiegu dokumentów. Czytaj więcej »

Nowa wersja Java ES

Nowa wersja Java ES

Sun Microsystems zaprezentował kolejną wersję systemu Java Enterprise System 5.0 i nową technologię wirtualizacji - LDoms. Czytaj więcej »

Wirtualizacja bliżej PC

Technologie wirtualizacyjne dla serwerów i pamięci masowych są już dobrze znane i rozwinięte. Zbliża się czas ich masowych zastosowań również w komputerach klienckich. Czytaj więcej »

Storage dla małych i średnich

Najciekawsze nowości z prezentowanych na CeBIT-cie rozwiązań były przeznaczone dla sektora małych i średnich firm. Czytaj więcej »

ERP prosto z biura

ERP prosto z biura

Microsoft promuje Office System 2007 jako interfejs dla aplikacji biznesowych, w tym mySAP i Dynamics. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Zarządzanie talentami jest w cenie

Zarządzanie talentami jest w cenie

Globalizacja i niedobór wykwalifikowanych pracowników to największe wyzwania dla działów HR. Im trudniej o dobrą kadrę, tym większych wysiłków wymaga jej rekrutacja, rozwój i promocja. Działy personalne mogą próbować sprostać tym wyzwaniom za pomocą zaawansowanych systemów informatycznych. Czytaj więcej »

Czas na nową rewolucję

Sytuacja na rynku pracy wygląda dziś prawie jak pod koniec lat 90. Jak wszyscy wiemy, prawie robi wielką różnicę. Zmiany będące następstwem obecnej koniunktury będą fundamentalne. Dotyczyć będą zarówno kultury organizacyjnej, jak i modelu przywództwa kultywowanego w przedsiębiorstwach. Czytaj więcej »

Konteksty
Pociągi pod specjalnym nadzorem

Pociągi pod specjalnym nadzorem

Dyżurny ruchu na kolei nie musi dzisiaj w ogóle oglądać pociągów. Wystarczy, że informacje o ich przemieszczaniu się widzi na ekranie komputera. Czytaj więcej »

Rozwój przez zaufanie

Rozwój nowych technologii i związanych z nimi nowych form działalności gospodarczej zmusza do ciągłego poszukiwania najbardziej adekwatnych do pojawiających się rozwiązań metod zarządzania. Czytaj więcej »

Własna gazeta

Rosnące wymagania kolejnych pokoleń czytelników powodują,że wydawcy muszą iść w kierunku coraz bardziej zindywidualizowanych wydań prasy. Czy na tym nowym rynku jest jeszcze miejsce dla mediów papierowych? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Fotonowy kurier

Fotonowy kurier

Techniki kwantowe mogą już wkrótce spowodować zupełną zmianę technologii szyfrowania i podniesienie bezpieczeństwa transmisji na znacznie wyższy poziom. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

S. F. I.

Od razu na wstępie, by nie powodować wątpliwości, wyjaśniam, że tytułowy skrót nie ma nic wspólnego z jakąś science fiction, a wprost przeciwnie - kryją się za nim twarde konkrety. Es, kropka, ef, kropka, i, kropka. S.F.I., czyli Studencki Festiwal Informatyczny - cykliczna, doroczna impreza informatyczna odbywająca się w Krakowie. Jej szczególność, czy - jak kto woli -... Czytaj więcej »

Pogranicze Antan, czyli ciemnica

Kiedy jakiś czas temu otrzymałem e-mail: Czytaj więcej »

Sen o potędze

Budowanie potęgi informatycznej było flagowym celem rządów wielu państw. I u nas dało się odczuć tego rodzaju zapędy, zwłaszcza w okolicach lat 70. ubiegłego stulecia, kiedy to wręcz nie wypadało, aby propaganda sukcesu nie promowała własnych osiągnięć nauki i techniki. Jednak cóż, jak zwykle w naszej rzeczywistości, warunki obiektywne nie złożyły się na odniesienie... Czytaj więcej »

Czołg

Oddział ZUS w Gdańsku-Wrzeszczu zmienił ostatnio siedzibę. Ze skromnej, ale uroczej kamienicy w okolicach Jaśkowej Doliny przeniósł się na ulicę Tuwima. Czytaj więcej »

Raport Computerworld
Pieniądze leżą w resorcie gospodarki

Pieniądze leżą w resorcie gospodarki

Programy Phare i SAPARD już zakończono, ale najpóźniej w czerwcu 2007 r. powinny być dostępne wzory wniosków o dofinansowanie projektów, wzory umów o dofinansowanie oraz wzory wniosków o płatność w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013. Z programu mogą skorzystać m.in. małe i średnie przedsiębiorstwa wdrażające innowacyjne - własne lub nabyte -... Czytaj więcej »

Informacja przetwarzana, czasem drukowana

Informacja przetwarzana, czasem drukowana

Gdyby postawić pytanie, co jest ważniejsze: sprzęt, oprogramowanie czy system, to chyba najlepsza odpowiedź brzmi: "ludzie, którzy potrafią z niego korzystać". Czytaj więcej »

Krótki przepis na sieć LAN: trochę kabli i szczypta Wi-Fi

Budowa sieci IT nie jest problemem tylko techniczno--ekonomicznym, bo technologie są jedynie narzędziem umożliwiającym uzyskanie pożądanego rezultatu, ale nie ulega wątpliwości, że podczas planowania trzeba wziąć pod uwagę zarówno obecnie dostępne technologie, rozwiązania, produkty i ich ceny, jak i to, czego należy oczekiwać w najbliższej przyszłości. Czytaj więcej »

Pamiętać to znaczy zabezpieczać

Pamiętać to znaczy zabezpieczać

Wszystkie dane można podzielić na dwie grupy: te, które są zabezpieczone i te, które jeszcze nie zostały utracone. Ta reguła dotyczy absolutnie wszystkich - dużych korporacji, małych i średnich firm oraz oczywiście użytkowników domowych. Tymczasem problem stanowi to, że nie ma idealnego przepisu na zabezpieczenie danych. Czytaj więcej »

Zabezpieczyć małą firmę

Zabezpieczyć małą firmę

W wielu raportach dotyczących bezpieczeństwa najgorzej wypadają małe i średnie firmy. W odróżnieniu od wielkich korporacji z olbrzymim budżetem małe firmy nie zawsze mogą sobie pozwolić na rozwiązania z użyciem bardzo zaawansowanych technologii. Czytaj więcej »

Jak kupować system ERP?

Jak kupować system ERP?

Wybierając system zintegrowany, trzeba skupić się przede wszystkim na potrzebach przedsiębiorstwa. Sprawy związane z technologią na szczęście odgrywają mniejszą rolę. Czytaj więcej »

Różne oblicza optymalizacji

Analiza i wybór optymalnych rozwiązań telekomunikacyjnych może przynosić firmom z sektora MSP zmniejszenie ponoszonych wydatków nawet o kilkadziesiąt procent.Najtaniej, nie zawsze znaczy jednak najlepiej. Rafał Jakubowski Czytaj więcej »

Temat tygodnia
CeBIT targi do remontu

CeBIT targi do remontu

Słoneczna pogoda na początku 21. edycji CeBIT-u wprawiła w dobry nastrój organizatorów, wystawców i zwiedzających. Po trzech dniach wróciła zima i na nowo rozgorzały dyskusje - dla kogo są te targi i czy biznesowi użytkownicy mają tam jeszcze czego szukać? Organizatorzy od kilku lat szukają sposobu na ratowanie prestiżu CeBIT-u i kolejne zmiany w formule imprezy zapowiadają na... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki BYOD w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...