powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 12-2007, 20 marca 2007
12-2007 Computerworld nr 12-2007
Technologie - w skrócie

WGA zawsze powraca...

Aplikacja WGA - sprawdzająca legalność systemu Windows - została skonfigurowana, tak by po każdym wprowadzeniu nowej wersji system automatycznej aktualizacji Windows proponował użytkownikowi jej zainstalowanie. Nastąpi to nawet jeśli użytkownik zdecydował wcześniej, że nie chce być informowany o możliwości zainstalowania WGA. Czytaj więcej »

Marzec bez łat dla Windows?

W marcu nie zostaną opublikowane żadne nowe patche usuwające błędy w produktach firmy. Wygląda więc na to, że będzie to pierwszy od 1,5 roku miesiąc bez łat. Czytaj więcej »

Nowe Xeony

Intel wprowadził na rynek dwa nowe modele czterordzeniowych procesorów Xeon, które pobierają tylko 50 W mocy. Producent podaje, że każdy z czterech rdzeni Xeon L5320 i Xeon L5310 zużywa tylko 12,2 W. Czytaj więcej »

Szybkość przenośnego terminala

Z początkiem marca Sferia poszerzyła ofertę o bezprzewodowy dostęp do Internetu, realizowany w promowanej przez Alcatel-Lucent technologii CDMA 2000 1xEV-DO. W ramach nowych usług Sferia zapewnia radiowy dostęp z prędkością do 2,4 Mb/s za pomocą niewielkiego radiowego modemu firmy AnyData, podłączanego do komputera przez port USB. Czytaj więcej »

Wiadomości

Projekty do konsultacji

MRR opublikowało listę kluczowych projektów, które przewidziane są do dofinansowania z funduszy europejskich w ramach Programów Operacyjnych Infrastruktura i Środowisko oraz Innowacyjna Gospodarka. Czytaj więcej »

Nawigacja satelitarna: kosmiczne przyspieszenie

Tegoroczny CeBIT ujawnia potencjał rynku nawigacji satelitarnej, który rozwija się jak rynek IT w swoich najlepszych latach. Czytaj więcej »

Nie ma już Incenti

Zgodnie z zapowiedziami Incenti zmieniła nazwę na Asseco Business Solutions (ABS). Nowy podmiot ma być centrum kompetencyjnym Grupy Asseco w zakresie rozwiązań ERP. Czytaj więcej »

Polska centrum produkcji LCD

Koncern TPV, największy azjatycki producent monitorów, rozważa budowę fabryki w Polsce - podaje PAP, powołując się na informacje Gazety Lubuskiej. Czytaj więcej »

Innowacje na zamówienie

Jednym z efektów fuzji firm ABG Ster-Projekt i Spinu jest powstanie Instytutu Innowacji i Społeczeństwa Informacyjnego. Siedziba Instytutu będzie mieścić się w Katowicach. Kierować nim będzie zaś prawdopodobnie Jerzy Gałuszka, obecny wiceprezes Spinu. Czytaj więcej »

Łódzkie centrum innowacji Microsoftu

Działania Centrum Innowacji Microsoftu w Łodzi będą koncentrować się na rozwiązaniach IT dla administracji publicznej i samorządowej. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

BOGDAN KOSTUREK, ANDRZEJ KOSTUREK, ANDRZEJ MIERNIK Czytaj więcej »

Kontrakty wdrożenia

W Fortis Bank Polska SA zakończyło się wdrożenie Meta-Studio, autorskiego rozwiązania Sanmagar Team do zarządzania słownikami hurtowni danych. Czytaj więcej »

Plany inwestycyjne NTT

Do 48 mln zł netto zamierza uzyskać NTT System z publicznej emisji akcji. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na budowę nowego zakładu produkcyjnego i centrum logistycznego oraz wdrożenie systemu CRM. Czytaj więcej »

HP Polska zbuduje SIS II

Zespół arbitrów przy Urzędzie Zamówień Publicznych unieważnił w grudniu 2006 r. konkurs na wykonanie systemu SIS II na wniosek spółek IBM i Wasko. Czytaj więcej »

15–30 mln zł na start-upy

Powstał fundusz zalążkowy Business Angels Seedfund, który przeznaczy w ciągu półtora roku 15-30 mln zł na tzw. start-upy - nowo powstające spółki - działające w dziedzinie teleinformatyki i biotechnologii - informuje Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Czytaj więcej »

Technologie

Zdążyć z kopią

Wydajność wykonywania kopii danych jest pochodną celu takiej operacji oraz dobrego przemyślenia architektury pamięci masowych i całej firmowej infrastruktury IT. Czytaj więcej »

Więcej za tyle samo

W ostatnim czasie w ofercie dostawców usług transmisji danych zaszło kilka znaczących zmian. Miało na to wpływ wiele czynników, m.in. możliwości technologiczne oferowane przez dostawców sprzętu, na bazie którego operatorzy budują infrastrukturę, zaostrzająca się konkurencja na rynku, a także zmiany prawne. Czytaj więcej »

Głos to aplikacja

Głos to aplikacja

Głównym tematem wiosennej edycji konferencji VoiceCon były rozszerzenia dla korporacyjnych technologii VoIP do zastosowań mobilnych. Dyskutowano także o sposobach uczynienia aplikacji VoIP integralnym elementem systemów wspierających działanie przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Konteksty

Informacja w komunikacji

Przekaz informacji stanowi jeden z warunków komunikacji. Każda forma komunikacji dokonuje się w ramach określonej społecznej struktury. Jaki sens ma dzisiaj informacja w świecie globalnej komunikacji? Czytaj więcej »

Komórkowa rewolucja

Prawdziwa rewolucja informacyjna i medialna dopiero nas czeka. Czytaj więcej »

Muzyka prawdopodobna

Muzyka prawdopodobna

Na Politechnice Gdańskiej powstaje program do cyfrowej analizy utworów muzycznych. Dzięki niemu możliwe będzie symulowanie dzieł, które mogliby stworzyć nieżyjący już kompozytorzy. Czytaj więcej »

Drugi wspaniały świat?

Drugi wspaniały świat?

Second Life to pierwszy wirtualny świat, który stał się zjawiskiem tak masowym i modnym. Oferuje ludziom to wszystko, czego nie mogą lub nie potrafią osiągnąć w realnym życiu. Izoluje ich jednak coraz bardziej od siebie. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Inżynieria socjologiczna wspomaga hakerów

Nowe generacje polimorficznych trojano-robako-wirusów stawiają pod znakiem zapytania efektywność istniejących technologii zabezpieczeń. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Twarzowy procesor

Codzienna, krótka, przez mało atrakcyjne otoczenie, poranna droga do pracy. Czytaj więcej »

Technologia i wrażliwość

Cztery lata temu przygotowywałem pracę dyplomową na temat finansowania inwestycji informatycznych. Czytaj więcej »

Flog bloq story

Kiedy rok temu zacząłem na życzenie RedNacz pisać blog, to bez wahania nazwałem go "Flog". Czytaj więcej »

I ty nie zostaniesz prezesem

Pewnie nie tylko ja zastanawiam się, w jaki sposób zostać prezesem. Powoduje mną jedynie ciekawość, a nie aspiracje, bo zdaję sobie sprawę, że klawe życie może mieć tylko "cysorz". Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Informatyczny gabinet cieni

Informatyczny gabinet cieni

Jeśli "oficjalne" aplikacje nie wydają się pomagać użytkownikom w ich pracy, ci zaczynają szukać rozwiązań alternatywnych, które w Internecie znaleźć jest coraz łatwiej. Im większy nacisk na rozwój systemów bezpieczeństwa, tym bardziej zażarta wojna trwa na linii oficjalny - nieoficjalny dział IT. Czytaj więcej »

Outsourcing
Najważniejsze zapytanie

Najważniejsze zapytanie

Opisując proces tworzenia zapytań ofertowych, można uciec się do parafrazy popularnego powiedzenia "nie ma głupich ofert, są tylko głupie zapytania". Tworzenie zapytania ofertowego (request for proposal) to proces żmudny, nudny, ale konieczny. To najlepszy sposób na doprecyzowanie własnych oczekiwań co do zamawianej usługi. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...