powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2000

Wydanie 6/2000, 1 czerwca 2000
6/2000
Infrastruktura

Nowe trendy w okablowaniu strukturalnym (cz.1)

Terminologia i standardy okablowania strukturalnego ulegają bez przerwy dynamicznym zmianom. I chociaż pierwsze sieci komputerowe o szybkości 1 Gb/s są już instalowane, to nadal brak uzgodnionych standardów dla takich szybkości transmisji przez okablowanie miedziane. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

DNS - zarządzanie usługami adresowymi

Z DNS (Domain Name System) korzysta większość użytkowników sieci, ale z ich istnienia zdają oni sobie sprawę dopiero wtedy, gdy usługi te przestają być dostępne. Czytaj więcej »

Start do zarządzania usługami

W niedalekiej przyszłości administratorzy sieci mniej czasu będą poświęcać zarządzaniu siecią jako taką, a więcej zarządzaniu usługami dostarczanymi przez usługodawców zewnętrznych. Do wykonania tego typu zadania niezbędne są odpowiednie narzędzia. Czytaj więcej »

Klonowanie stacji roboczych

Według raportu opracowanego przez Gartner Group i Forrester Research pracownicy działów informatyki połowę czasu spędzają na instalowaniu i rozbudowie oprogramowania, co w znacznym stopniu wpływa na koszty utrzymania pecetów i serwerów w przedsiębiorstwach. Szacuje się, że w Stanach Zjednoczonych wydaje się ok. 10 tys. dolarów na instalacje i aktualizacje oprogramowania w... Czytaj więcej »

Testy i porównania

Gigabit Ethernet włącza drugi bieg

Szybsze układy scalone, szersze magistrale i system operacyjny Windows 2000 – dzięki takim rozwiązaniom sieć Gigabit Ethernet pracuje dużo szybciej, ale wąskim gardłem utrudniającym wprowadzenie tej technologii do pecetów są dyski twarde. Czytaj więcej »

Jak kupować przełączniki wieżowe?

Cena portu jest tylko jednym z czynników, które należy brać pod uwagę przy zakupie przełącznika wieżowego. Liczą się też możliwość rozbudowy i łatwość zarządzania. Czytaj więcej »

Internet intranet

Buforowanie Weba

Ponieważ przeciętny użytkownik zaczyna się denerwować, gdy musi dłużej niż 10–15 sekund czekać na stronę WWW, to wydaje się czymś oczywistym, że wydajność odgrywa w środowisku webowym decydującą rolę. Wymyślono więc technologię buforowania danych odbieranych z Weba, co skraca czas oczekiwania na wyświetlenie wskazanej w przeglądarce strony WWW i powoduje, że aplikacje... Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Bezpieczne zasilanie

Zasilacze UPS są już aktywnymi węzłami sieci informatycznych i skutecznie je ochraniają przed zagrożeniami od strony sieci elektroenergetycznej. Wobec tego dlaczego coraz częściej mówi się o bezpiecznym zasilaniu? Czytaj więcej »

Świat w sieci

Nie tylko Amazon

„Największa księgarnia świata” - informuje tablica na piętrowym pawilonie w centrum Toronto. To oczywiście trudny do zweryfikowania chwyt reklamowy. Wprawdzie regały i stoły są tam zapełnione książkami ze wszystkich możliwych dziedzin, ale to chyba nie wystarcza, by palmę pierwszeństwa przyznać akurat tej księgarni. I to tym bardziej, że już przed paru laty w szranki... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...