powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2007

Komunikacja IP, 5 marca 2007
Komunikacja IP
Wydania specjalne

Czym jest Unified Communications

Czy w działalności biznesowej produkt określany jako Unified Communications jest rzeczywiście potrzebny? Czy zwykły telefon i e-mail nie wystarczą? Czytaj więcej »

Ujednolicona komunikacja - zmiany w firmie

Wdrożenie w przedsiębiorstwie nowych rozwiązań telekomunikacyjnych zawsze wiąże się z koniecznością mniejszej lub większej modernizacji infrastruktury. Jednak według wielu specjalistów inwestycja w Unified Communications już w krótkim czasie może przynieść wymierne korzyści. Czytaj więcej »

Platformy Unified Communications

Aplikacje biznesowe stają się coraz częściej elementem systemu zintegrowanej komunikacji Unified Communications, łączącego różne media komunikacyjne. Już teraz tradycyjni dostawcy teleinformatyki stacjonarnej, w wyniku współpracy z producentami urządzeń mobilnych, rozszerzają właściwości i funkcjonalność na poziomie PBX (bądź IP-PBX), jeśli tylko ich klient znajduje się w... Czytaj więcej »

Praktyczna strona VoIP

Niewątpliwie wiele wydarzyło się w ostatnim czasie w kwestii dostępności i powszechności nowej formy rozmów głosowych. Wdrożenie telefonii VoIP w sieci korporacyjnej może opierać się na nieskomplikowanej architekturze, która całość operacji przekazuje zewnętrznemu dostawcy usług głosowych. Czytaj więcej »

VoIP, czyli wojna cenowa

Tradycyjni operatorzy nie mają łatwo. Gdy pojawili się publiczni dostawcy VoIP okazało się, że aby powstrzymać odpływ klientów od telekomów, należy zbliżyć wysokość taryf w ofercie operatorów PSTN do poziomu konkurencji z VoIP. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo telefonii IP

Bezpieczeństwo jest szczególnie ważne, gdy zastępuje się wiekową, szeroko rozpowszechnioną i relatywnie odporną na zagrożenia sieć komunikacyjną. Chociaż żadne indywidualne środki ochronne nie wyeliminują całkowicie ataków, podejście warstwowe w zapewnianiu bezpieczeństwa VoIP może w znaczący sposób ograniczyć zagrożenia. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...