powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 10-2007, 6 marca 2007
10-2007 Computerworld nr 10-2007
Technologie - w skrócie

ArcaVir dla SUSE Linux i NetWare

Dostawca rozwiązań ochrony antywirusowej, firma Arcabit wprowadziła oprogramowanie ArcaVir w wersji umożliwiającej zabezpieczanie serwerów Novell SUSE Linux Enterprise Server, NetWare, a także Novell Open Enterprise Server. Czytaj więcej »

Nowe wersjeWebwasheri Sidewinder

Secure Computing zapowiada wprowadzenie do sprzedaży nowych wersji urządzeń i oprogramowania Webwasher 6.5 i Sidewinder 7.0 zintegrowanych z systemem TrustedSource służącym do automatycznej oceny i filtrowania nadawców wiadomości pocztowych, adresów URL, IP i domen. Czytaj więcej »

Multimedialne zabezpieczenia

Veracomp wprowadził do oferty urządzenia nCite SE (Single Engine) oraz nCite DE (Dual Engine) — nowe rozwiązania wchodzące w skład rodziny SBC (Session Border Controllers) firmy AudioCodes przeznaczonej dla operatorów lub dostawców Internetu. Czytaj więcej »

Analizatory sieci OptiView

Analizatory sieci OptiView

Passus oferuje OptiView Series III, nowe modele przenośnych analizatorów sieci firmy Fluke Networks. Czytaj więcej »

Nowy kompilator Visual Basic

W ramach projektu Mono zakończono prace nad kompilatorem Visual Basic, który umożliwia uruchamianie aplikacji napisanych w języku Microsoft Visual Basic na platformach systemowych Windows, Linux i Mac OS, bez wprowadzania poprawek do kodu. Czytaj więcej »

Szyfrowanie 10G Ethernet

Mitsubishi Electric opracowała prototypowe urządzenie do szy-frowania danych, które może obsługiwać pakiety VPN (IPSec v2) przesyłane w sieciach Ethernet 10 Gb/s. Czytaj więcej »

Epicor Vantageoraz ulepszona iScala

Epicor Software wprowadza na polski rynek oprogramowanie Vantage - rozwiązanie ERP/CRM zbudowane według koncepcji SOA oraz nową wersję systemu iScala dla małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Wiadomości

Zmiany w Eurosofcie

Kierownictwo poznańskiego Eurosoft Invent (dawniej Eurosoft Poznań) zdecydowało się na rewolucję. Firma nie tylko zmieniła nazwę i otworzyła na początku roku dwa nowe biura - w Warszawie i Katowicach, a wkrótce otworzy kolejne we Wrocławiu - ale odchodzi od produkcji oprogramowania i zmierza w kierunku działania jako integrator rozwiązań IT. Czytaj więcej »

Komputerowe żniwa AD 2006

Padł kolejny rekord sprzedaży komputerów PC w Polsce. Jak zgodnie podają firmy Gartner i IDC Poland, w 2006 r. producenci dostarczyli łącznie na polski rynek ponad 2, 4 mln sztuk komputerów (1,8 mln szt. rok wcześniej), w tym ponad 880 tys. notebooków (522 tys. szt.). "Już za rok lub półtora sprzedaż notebooków przekroczy sprzedaż komputerów stacjonarnych. Czytaj więcej »

Fortinet będzie miał polskie biuro

Kalifornijska firma Fortinet, dostawca rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, postanowiła otworzyć przedstawicielstwo w Warszawie. Czytaj więcej »

XII edycja konkursu Grasz o staż

Konkurs organizowany jest przez PricewaterhouseCoopers i Gazetę Wyborczą. Czytaj więcej »

Dell najlepszym inwestorem 2006 r.

Miesięcznik Forbes przyznał firmie Dell - ex aequo z Bridgestone Poland - pierwsze miejsce w rankingu na Najlepszego Inwestora 2006 roku. Czytaj więcej »

1,5 mld USD kary dla Microsoftu

Microsoft przegrał proces przed amerykańskim sądem federalnym i został skazany na wypłacenie francuskiej firmie telekomunikacyjnej Alcatel-Lucent odszkodowania w wysokości 1,5 mld USD. Czytaj więcej »

Asseco Business Solutions przejmie Safo

W pierwszej fazie nazwę na ABS zmieni Incenti. Następnie do Asseco Business Solutions zostaną dołączone WA-PRO, Softlab i czwarta spółka, którą - o ile negocjacje zakończą się sukcesem - będzie Safo - producent pakietu ERP safo.biz. Czytaj więcej »

SAP: hosting ERP dla MSP

SAP: hosting ERP dla MSP

Firma SAP planuje wprowadzenie jeszcze w tym roku pakietu hostowanych aplikacji wspomagających zarządzanie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

Nowa generacja półprzewodników

Nowa generacja półprzewodników

Intel i IBM w styczniu tego roku ogłosiły niezależnie, że przygotowują się do wprowadzenia nowych materiałów półprzewodnikowych wykorzystujących inne niż dotąd związki metaliczne, które w połączeniu z krzemem umożliwią tworzenie mniejszych tranzystorów i istotne ograniczenie efektów upływności prądu, a w efekcie budowę znacznie bardziej wydajnych niż obecnie... Czytaj więcej »

Prawie 500 tys. Polakóww Wlk. Brytanii i Irlandii

Dzięki regulacji przyjętej w Wlk. Brytanii - Programowi Rejestracji Pracowników (Workers Registration Scheme) - wiemy, że w okresie 1 maja 2004 r. - koniec września 2006 r. liczba aplikantów z nowych krajów członkowskich wyniosła 510 tys., z czego Polacy stanowili grupę najliczniejszą - ok. 310 tys. "Dane te nie pokazują rzecz jasna całego obrazu migracji z Polski. Czytaj więcej »

Pójść trudniejszą drogą

Rozmowa z dr. Witoldem Staniszkisem, prezesem zarządu Rodan Systems. Czytaj więcej »

303 mln zł na badania i rozwój technologii ITC

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przygotowało listę 40 dużych projektów badawczo-rozwojowych. Czytaj więcej »

Przekonać biznes

Rozmowa z dr. Maciejem Stroińskim, wicedyrektorem Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Czytaj więcej »

Technologie

Mała konsolidacja

HP wprowadza pamięci masowe wyposażone w oprogramowanie umożliwiające automatyzację procesów backupu i odtwarzania danych w małych firmach. Czytaj więcej »

Małe pamięci rosną coraz śmielej

Małe pamięci rosną coraz śmielej

Choć zaawansowane systemy Fibre Channel nie muszą obawiać się bezpośredniej konkurencji ze strony tanich pamięci iSCSI, to te ostatnie zaczynają dominować i przejmować udziały w szybkorozwijającym się rynku SMB. Czytaj więcej »

MAP na hakerów

Inteligentne narzędzia do statystycznej analizy ruchu w sieciach Wi-Fi mają podnieść ich bezpieczeństwo na zupełnie inny, wyższy poziom. Czytaj więcej »

Przełączanie łatwe i przyjemne

Przełączanie łatwe i przyjemne

Dostawcy sprzętu sieciowego wprowadzają na rynek przełączniki nowej generacji - wydajne, elastyczne, łatwe w konfiguracji i uwalniające administratorów od wykonywania części zadań. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Dystrybucja detaliczna

Rozpowszechnienie Internetu stworzyło nowe możliwości rozwoju małych sklepów - współpracy z dużymi sieciami, a nawet konkurowania z nimi. Czytaj więcej »

Konteksty

Ewolucja złożoności

Wszechzwiązek zjawisk prowadzi niekiedy do zaskakujących wniosków - komputery wykazują cechy paranoidalne, a sztuczna inteligencja wymaga rozwiązania problemów kosmologicznych. Czytaj więcej »

Sport to nie tylko zdrowie

Sport to nie tylko zdrowie

Z dr. Andrzejem Wodeckim z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, pomysłodawcą i koordynatorem programu Badania kapitału intelektualnego Lubelszczyzny, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Niebezpieczny Skype

Niebezpieczny Skype

Popularyzacja Skype'a stwarza nowe problemy dla administratorów IT, którzy muszą zadbać, by ten potencjalnie niebezpieczny program nie wyrządził realnych szkód w firmowym systemie IT. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Błyskawiczna reakcja

Wszyscy narzekają na powszechny już w Polsce brak reakcji na krytykę prasową, a tu proszę: jeszcze dobrze nie wyschła farba drukarska na numerze naszego Tygodnika, w którym pisałem o dwóch istniejących od początku świata kałużach na warszawskich chodnikach, a już ktoś tym się przejął. I zareagował czynnie, a nie próbą dementowania, jak to dziś robią ci, którzy prasy nie... Czytaj więcej »

Wlazł kotek...

No właśnie, na co wlazłby nowoczesny kotek? Przecież płoty zostały już dawno temu zastąpione żywopłotami w luksusowych osiedlach wyższej kadry zarządzającej. Natomiast plebs, żyjący w blokowiskach, o wiejskim płocie może najwyżej pomarzyć lub obejrzeć go w telewizji, gdy po raz sto drugi pokazują kultowych "Samych swoich". Otóż pozwalam sobie zasugerować twórcom... Czytaj więcej »

Jak tanio i jak dobrze

Jako społeczeństwo wykazujemy ciągle umiarkowane podejście konsumpcyjne do dóbr doczesnych. Bardziej wpływa na to nasza sytuacja ekonomiczna niż świadomy wybór. W związku z tym karuzela popytu i podaży wolniej się u nas kręci, ale też dzięki temu produkujemy mniej industrialnych odpadów naszej egzystencji. Czytaj więcej »

Władca idei

Z niejakim rozbawieniem obserwuję kolejną porcję żółci, którą w stronę Microsoftu wylewają środowiska open source. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Mikroskala polityczna

Mikroskala polityczna

Tylko nieliczni przedstawiciele elit politycznych żyją w XXI wieku. Większość mentalnie zatrzymała się w czasach dominacji węgla i stali. Kiedy ich wreszcie odeślemy w przeszłość? Czytaj więcej »

Neutralność mobilna

Na pojęcie neutralność technologiczna składa się możliwość tworzenia rozwiązań na potrzeby państwa w oparciu o różne technologie, optymalny wybór odpowiednich narzędzi spośród dostępnych na rynku, gwarancja możliwości integracji obecnych i przyszłych technologii, stosowanie otwartych standardów, a także wykorzystywanie powszechnie wspieranych i popularnych rozwiązań. Czytaj więcej »

Dobre rządzenie

Z Janem Marią Rokitą, posłem na Sejm RP, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Od diagnozy do koncepcji

Z wicepremierem Ludwikiem Dornem rozmawia Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...