powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 09-2007, 27 lutego 2007
09-2007 Computerworld nr 09-2007
Technologie - w skrócie
APC InRow do chłodzenia serwerów

APC InRow do chłodzenia serwerów

APC wprowadziła nową wersję systemu chłodzenia InfraStruXure InRow RP o mocy zwiększonej do 70 kW. Czytaj więcej »

Avaya IP Office dla MŚP

Avaya IP Office dla MŚP

Avaya wprowadza nową wersję systemu IP Office 4.0 oraz serwer komunikacyjny IP500 przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj więcej »

.Net w... ekspresie do kawy

.Net w... ekspresie do kawy

Microsoft oficjalnie zaprezentował na konferencji Embedded World 2007 finalną wersję platformy .Net Micro Framework, która przeznaczona jest do zastosowania w wyspecjalizowanych, małych urządzeniach z bardzo ograniczonymi zasobami procesora i pamięci. Czytaj więcej »

Dyski holograficzne na półkach sklepowych?

Dyski holograficzne na półkach sklepowych?

Pierwsze napędy i dyski holograficzne jednokrotnego zapisu Tapestry HDS-300R o pojemności 300 GB mają trafić do masowej sprzedaży już w lipcu tego roku — zapowiada InPhase Technologies. Czytaj więcej »

Baza Informix – najpierw beta

Baza Informix – najpierw beta

IBM uruchomił publiczny program beta dotyczący nowej wersji serwera bazy danych Informix Dynamic Server (IDS). Czytaj więcej »

Bezpieczne USB dla firm

Bezpieczne USB dla firm

Pamięci Flash USB kojarzone są często z zagrożeniem związanym z możliwością niekontrolowanego wycieku danych z firm. Czytaj więcej »

Wiadomości
Nauka dla gospodarki

Nauka dla gospodarki

Polski rząd chce zreformować system finansowania polskiej nauki, aby wzmocnić jej związki z gospodarką. Czytaj więcej »

Wolne podręczniki

Od początku lutego można zgłaszać chęć uczestnictwa w projekcie pod nazwą "Wolne podręczniki". Dzięki tworzeniu ich na podobnej zasadzie co Wikipedia mają być ogólnie dostępne i tanie. Czytaj więcej »

Skype szuka pieniędzy

Skype szuka pieniędzy

Firma Skype chce w większym stopniu zachęcić do korzystania ze swoich usług, argumentując, że poza obniżeniem kosztów telekomunikacyjnych będą one mogły także zwiększyć produktywność pracowników korzystających z komunikatora internetowego tej firmy. Czytaj więcej »

Informatyzacja dla Dorna

Komitet Stały Rady Ministrów ds. Informatyzacji jednak powstanie. Premier Jarosław Kaczyński poinformował podczas ubiegłotygodniowej konferencji, że Ludwik Dorn zostanie w rządzie i będzie odpowiadał m.in. za informatyzację.Koncepcja powołania specjalnego Komitetu Stałego RM była następstwem zmian, jakie dokonały się w MSWiA. Czytaj więcej »

Epicor Vantagei nowa iScala w Polsce

Epicor Vantagei nowa iScala w Polsce

Epicor Software wprowadza na polski rynek oprogramowanie Vantage - rozwiązanie ERP/CRM zbudowane według koncepcji SOA oraz system iScala 2.3. Czytaj więcej »

Nowe serwery na giełdzie

Nowe serwery na giełdzie

Nie więcej niż 40 mln zł ma kosztować nowa platforma na potrzeby systemu Warset obsługującego Giełdę Papierów Wartościowych. Czytaj więcej »

Procad kupuje Projekt-Biz

Procad kupuje Projekt-Biz

Procad ujawnił nazwę spółki, z którą prowadzi rozmowy na temat przejęcia. Czytaj więcej »

Zarządzać nawet kartką w szufladzie

Rozmowa z Abdulem Karim Riyazem, dyrektorem Działu Pamięci Masowych i Ochrony Danych w CA na region EMEA. Czytaj więcej »

Netia zbuduje sieć 10G Metro Ethernet

Netia zbuduje sieć 10G Metro Ethernet

Firma Netia wybrała rozwiązania IP firmy Alcatel--Lucent jako podstawę wdrożenia ogólnokrajowej sieci 10G Metro Ethernet nowej generacji. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Zmiany kadrowe

Piotr Kucharski objął funkcję dyrektora IT Grupy CU Polska, obejmującej sześć spółek. Czytaj więcej »

Technologie
Mnożenie przez Linuxa

Mnożenie przez Linuxa

Wirtualizacja serwerów w ciągu dwóch lat zyskała ogromną popularność. Obecnie coraz większym zainteresowaniem zaczynają cieszyć się rozwiązania wirtualizacyjne dla open source. Czytaj więcej »

Uniwersalny pakiet

Uniwersalny pakiet

IBM udostępnił jednolity zestaw programów do obsługi poczty, pracy grupowej, serwerów WWW i aplikacji biurowych. Czytaj więcej »

Superszybki światłowód

Superszybki światłowód

Pasywna sieć optyczna o przepustowości 10 Gb/s może już wkrótce stworzyć zupełnie nowe możliwości wykorzystania łączy wielogigabitowych. Czytaj więcej »

Problemy w rodzinie

Problemy w rodzinie

Mimo wielu ulepszeń i modyfikacji wprowadzonych do Exchange 2007 jego integracja z innymi serwerami Microsoft może powodować wiele poważnych problemów, które usunie dopiero zapowiadana poprawka SP1. Czytaj więcej »

Osiemdziesiąt rdzeni

Osiemdziesiąt rdzeni

Intel zaprezentował szczegóły architektury nowych superprocesorów. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Outsourcing open source

Outsourcing open source

Outsourcing może być czynnikiem obniżającym ryzyko migracji do nowych tańszych technologii, takich jak Linux czy rozwiązania terminalowe. Czytaj więcej »

Rekrutacja na nowo

Rekrutacja na nowo

Brak specjalistów sprawia, że firmy szukające informatyków chwytają się wszelkich możliwych sposobów dotarcia do kandydatów. Potencjalnych pracowników rekrutują na uczelniach i w popularnych serwisach społecznościowych. Ubocznym skutkiem tych poszukiwań jest renesans stowarzyszeń i wszelkich inicjatyw związanych z IT. Czytaj więcej »

Konteksty
Towarzysz człowieka

Towarzysz człowieka

Roboty będą wykonywać za człowieka coraz więcej prac i czynności. Czy w którymś momencie zastąpią również samego człowieka? Czytaj więcej »

Konsument płaci podwójnie

Konsument płaci podwójnie

Czy opłaty pobierane od czystych nośników i niektórych urządzeń elektronicznych są anachronizmem w erze Internetu? Czytaj więcej »

Bawiąc uczyć

Bawiąc uczyć

Bawiąc się klockami Lego, można też uczyć się informatyki. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Jeszcze jeden słaby punkt sieci

Jeszcze jeden słaby punkt sieci

Na razie hakerzy jakby zapomnieli o sieciowych drukarkach i urządzeniach MFP, ale już wkrótce może się to zmienić, zwłaszcza że jest to wciąż względnie łatwy cel ataków. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Znowu data i komputery

Czekałem na ciebie w umówionym miejscu, i to z kwiatami. Gdy po pół godzinie stania na zimnie ciebie nie było, rozzłościłem się i poszedłem, a kwiaty skończyły w najbliższym koszu. Czytaj więcej »

Na warsztacie

Kilku wiernych Czytelników zwróciło się do mnie z nieśmiałą prośbą o ujawnienie tajemnic kuchni autorskiej. Wiecie Państwo, że nie mam nic do ukrycia, nawet przyznałem się do współpracy*, więc postanowiłem z okazji rozpoczęcia kolejnego roku pisania (to już trzynasty, gdyż zadebiutowałem na łamach CW wiosną 1995) odsłonić kulisy technologii oraz procesu tworzenia. Czytaj więcej »

Prosto z inkubatora

Wykształcenie programistów nie jest tym samym co hodowla drobiu. Mimo wszystko tworzy się różne inkubatory przedsiębiorczości, w których ma "wygrzewać się" między innymi młoda kadra informatyczna. I podobnie jak drób z naturalnej hodowli jest o niebo lepszy od tego inkubowanego, to tak samo bywa z informatykami. Czytaj więcej »

Frazy

Wszelkie rocznice są okazją do przytaczania rozmaitych cytatów z tuzów informatyki. Zdania, takie jak Uważam, że 640 KB pamięci to dostatecznie dużo dla każdego przechodzą do historii razem z ich autorami - w tym przypadku, Billem Gatesem. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Spoglądanie w przyszłość

Spoglądanie w przyszłość

Jak co roku konferencja 3GSM przyciągnęła tysiące przedstawicieli operatorów, dostawców technologii i użytkowników sieci komórkowych. To najlepsze miejsce, aby zorientować się w trendach i modach - bliższej i dalszej - przyszłości mobilnej telekomunikacji. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...