powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2000

Wydanie 5/2000, 1 maja 2000
5/2000
Infrastruktura

Kompaktowa skrzynka komunikacyjna dla biura

Xcentric, czyli centralka abonencka, router, faksmodem oraz serwer zdalnego dostępu w jednym. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

6 pakietów do pomiaru wykorzystania oprogramowania

W aplikacje umożliwiające sprawdzanie rzeczywistego użytkowania oprogramowania warto inwestować z dwóch powodów. Po pierwsze ten typ narzędzi programowych umożliwia kierownictwu przedsiębiorstw sprawdzenie, czy przestrzega się klauzul licencyjnych, a co za tym idzie, czy nie przekracza się prawa. Po drugie, co nie mniej ważne, mogą przynieść oszczędności. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Test serwerów (XXIII): Compaq ProLiant 6400

Cechą wielu dobrych towarów jest to, że mają kompaktową budowę. Taki właśnie jest serwer dla przedsiębiorstw ProLiant 6400 (produkt firmy Compaq), przystosowany do instalowania w stojaku. Czytaj więcej »

Internet intranet

Obrona przed spamami

Oprogramowanie serwerowe do filtrowania przesyłek pocztowych umożliwia postawienie skutecznej zapory niepożądanym przesyłkom pocztowym – spamom. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Zarządzanie desktopami

Nowe pakiety poszerzają zakres dystrybucji oprogramowania, oferując narzędzia naprawiania aplikacji i blokowania konfiguracji desktopów oraz inwentaryzację sprzętu i oprogramowania, a także pomiar wykorzystania licencji. Czytaj więcej »

Nowe technologie

Protokół RSIP rozszerza przestrzeń adresową IPv4

Wersja IPv4 protokołu IP wspiera ponad 4 miliardy adresów. Biorąc jednak pod uwagę fenomen wzrostu Internetu, liczba ta jest stosunkowo skromna. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

IP dochodzi do głosu

Krótki przewodnik po dostępnych rozwiązaniach VoIP Czytaj więcej »

Świat w sieci

Kto się boi Esther Dyson?

Klasyczna definicja określa Internet jako globalny układ sieci komputerowych, działający samorzutnie i wolny od jakiejkolwiek formy centralnej władzy, oparty jedynie na wspólnej technice przekazu i służący ułatwieniu międzyludzkiej komunikacji. Ale jeszcze w tym roku może się okazać, że internauci, posiadacze e-mailowego adresu, zadecydują o powołaniu instytucji stanowiącej swego... Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...