powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 06-2007, 6 lutego 2007
06-2007 Computerworld nr 06-2007
Wiadomości

Umówmy się na przetargi

Jak uprościć procedury zamówień publicznych, aby przetargi kończyły się w terminie? Wicepremier Ludwik Dorn postuluje utworzenie specjalnego trybu Prawa Zamówień Publicznych z myślą o projektach teleinformatycznych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo.PL

Bank ABN AMRO postanowił rozszerzyć zakres działań związanych z oceną ryzyka technologicznego poprzez budowę centrum kompetencyjnego w Polsce. Do tej pory odpowiednie struktury funkcjonowały głównie w Wlk. Brytanii. Czytaj więcej »

Jak odmrozić system TETRA

Budowa systemu łączności specjalnej w standardzie TETRA jest sprzeczna z neutralnością technologiczną uznaną za priorytet w Planie Informatyzacji Państwa. Czytaj więcej »

UKE chce się połączyć z KRRiT

Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wzywa do konsolidacji z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji - podaje Puls Biznesu. "Rynki mediów i telekomunikacji coraz bardziej się integrują i bardzo szybko rozwijają. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Ireneusz Górniok został dyrektorem Departamentu Systemów Informatycznych Fortis Banku. Zastąpił na tym stanowisku Marka Walczaka, który zaangażowany będzie w rozwijanie projektu COBRA - centrum usług wspólnych odpowiedzialnego za zaprojektowanie i rozwój systemu IT dla podmiotów wchodzących w skład Grupy Fortis. Ireneusz Górniok pracował poprzednio w Banku Zachodnim WBK m.in. jako... Czytaj więcej »

ATM kupuje Sputnika

ATM obejmie 60% udziałów w poznańskiej spółce Sputnik Software. Czytaj więcej »

TP zainwestuje w sieć NGN

TP SA przymierza się do budowy sieci nowej generacji - pisze Gazeta Prawna. Czytaj więcej »

Teta integruje rozwiązania Pyton Management

Wrocławska firma plan przejęć na 2007 r. wykonała już w jednej trzeciej. Czytaj więcej »

Kontrakty wdrożenia

B3System, specjalizująca się w bezpieczeństwie systemów informatycznych, zadebiutowała na warszawskiej GPW… Czytaj więcej »

Recepta na trzecią generację

Jest szansa, że Ericsson uruchomi w Polsce centrum badawczo-rozwojowe. Dodatkowo przedstawiciele polskiego oddziału tej szwedzkiej spółki chcą doprowadzić do popularyzacji idei współdzielonej sieci komórkowej przez operatorów jako sposobu na większe upowszechnienie telefonii trzeciej generacji oraz zwiększyć przychody z usług. Czytaj więcej »

Merrill Lynch:większe budżety IT w 2007 r.

Według wypowiedzi - ankieto-wanych przez bank inwestycyjny Merrill Lynch - europejskich szefów IT, ich budżety w 2007 r. będą największe od czterech lat. Na ankietę odpowiedziało 100 CIO w europejskich przedsiębiorstwach o obrotach powyżej 1 mld euro. Aż 50% z nich spodziewa się zwiększenia swoich budżetów w ciągu 18 miesięcy, a jedynie rekordowo niska, 10-proc. liczba szefów IT... Czytaj więcej »

Wasko szykuje nową emisję akcji

Firma chciałaby pozyskać w ten sposób z giełdy ok. 100 mln zł, które przeznaczy m.in. na sfinansowanie rozwoju nowych produktów, konsolidację rynku IT oraz rozwój działalności poza granicami Polski. Czytaj więcej »

Technologie

Komunikacja w pełni zintegrowana

Zintegrowana komunikacja to kolejny krok w kierunku dopasowania systemów teleinformatycznych do naturalnych metod komunikacji. Czytaj więcej »

Nowinki w centrum

Stopniowa integracja nowych kanałów telekomunikacyjnych, VoIP, Internetu i wideo jest kierunkiem, który już wkrótce może przynieść poważną zmianę jakościową w systemach contact center. Czytaj więcej »

Ograniczanie oferty

IBM systematycznie i konsekwentnie pozbywa się oddziałów

wytwarzających sprzęt. Po dyskach i komputerach PC przyszła

kolej na systemy druku. Czytaj więcej »

Lato będzie wcześniej

Przyspieszona o trzy tygodnie zmiana czasu z letniegona zimowy w Ameryce Północnej to źródło potencjalnychproblemów w systemach IT. Czytaj więcej »

Kierunek: narzędzia

Nowy pakiet linuxowych narzędzi to kolejna próba przejęcia przez Oracle klientów tego systemu operacyjnego. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Jak zarządzać informatyzacją administracji?

Rozpiszmy pytanie postawione w tytule na kilka: Czy informatyzacją administracji można zarządzać? Czy można zarządzać efektywnie? Czy można zarządzać skutecznie? Czy trzeba zarządzać? Jak mawiał pewien starszy ode mnie kolega, dla rozwiązania pojawiających się dylematów najlepiej zaczynać od pytania najdalej idącego, poprzez pomniejsze, aż do najdrobniejszych. Trzymajmy się... Czytaj więcej »

Konteksty

Kierunek: kreatywność, wiedza, technologia

Innowacyjność jest coraz częściej uznawana za jeden z podstawowych warunków rozwoju polskiej gospodarki.Innowacyjne firmy, projekty i przedsięwzięcia mogą w najbliższych latach liczyć w naszym kraju na duże wsparcie ze strony środków publicznych, głównie z funduszy europejskich. Jednym z priorytetów w Programie Operacyjnym "Innowacyjna gospodarka" jest budowa i rozwój... Czytaj więcej »

Cena obrazu

Uzyskanie wysokiej jakości obrazu okazuje się niełatwym zadaniem, mimo rozwoju technologii plazmowych i LCD. Dodatkowe trudności powstają podczas przechodzenia do prezentacji trójwymiarowych. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Totalna kontrola

Totalna kontrola

Nawet najlepsze narzędzia do filtrowania Internetui monitorowania ruchu w sieci mają braki i luki,które mogą podać w wątpliwość ich efektywnośći praktyczną przydatność. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Sól ziemi przed trzęsieniem ziemi

Prasa ogłosiła ostatnio dobrą nowinę dla wszystkich zatrudnionych. Rok 2007 będzie rokiem podwyżek płac. Dotychczas szybko rosły przychody i zyski przedsiębiorstw; wreszcie czas i na pensje pracowników. A wśród nich - informatyków, którym nigdy nie działo się najgorzej, ale teraz ponoć ma być jeszcze lepiej. Czytaj więcej »

Kontrol idzie

Czasami czytelnicy zadają mi pytania, szczególnie związane z Mac OS, które stawiają mnie w dziwnym położeniu. Otóż wcale nie uważam się za osobę wszystkowiedzącą. Czytaj więcej »

Komórka z wirusem

Zasoby internetowe wykazują dosyć znaczną ulotność i fluktuację informacyjną. Podając odnośniki do źródeł internetowych nigdy nie mamy pewności, czy za jakiś czas będą one nadal aktualne. Warto o tym fakcie pamiętać, zwłaszcza w poważniejszych opracowaniach. Czytaj więcej »

W oku cyklonu

Większość z nas to mieszczuchy, którym miasto zapewnia sztuczne, dopasowane do naszych potrzeb, słabości i przyzwyczajeń, warunki i środowisko życia. Środowisko, a w nim rzeczy tak oczywiste jak to, że w gniazdku jest prąd, w kranie woda, a wyrzucane do pojemników śmieci gdzieś się podziewają. Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Ustawiczne korygowanie kursu

Prawie wszystko o audycie, bezpieczeństwie i zarządzaniu IT - to hasło dość dobrze oddawało zawartość merytoryczną naszej konferencji SEMAFOR. Czytaj więcej »

A nie mówiłam...

Z Pamelą Fusco, wiceprezes CitiGroup ds. Global Information Security, gościem specjalnym naszej konferencji SEMAFOR, rozmawia Przemysław Gamdzyk. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...