powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 05-2007, 29 stycznia 2007
05-2007 Computerworld nr 05-2007
Technologie - w skrócie

SAP All-in-One w wersji SOA

SAP wprowadził do sprzedaży nowy pakiet SAP All-in-One przeznaczony dla małych i średnich firm. Czytaj więcej »

Ulepszony ITCube CRM

ITCube CRM 6.3 to nowa wersja systemu CRM oferowanego w Polsce przez ICsolutions. Czytaj więcej »

Czwarta odsłona recentCRM

Connect Distribution wprowadziła do sprzedaży recentCRM 4.0, nową wersję oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami, umożliwiającą synchronizację działań handlowych i marketingowych w małych lub średnich firmach. Czytaj więcej »

NAS dla każdego

Netgear wprowadza do sprzedaży pamięci masowe NAS SC101T (Storage Central Turbo) przeznaczone dla małych firm i użytkowników indywidualnych. Czytaj więcej »

System zarządzania drukiem w ofercie Canona

Canon zaprezentował modułowy system do zarządzania środowiskiem produkcji dokumentów uniFLOW Output Manager 3.0. Czytaj więcej »

SENTE obsługuje produkcję

SENTE Systemy Informatyczne rozszerzyła funkcjonalność SENTE eSystem — pakietu do wspomagania zarządzania dla małych i średnich firm. Czytaj więcej »

Tani klaster HPC

Silicon Graphics zapowiedziała wprowadzenie do oferty klastrów HPC (High Performance Computing) pracujących pod kontrolą oprogramowania Microsoft. Czytaj więcej »

Wiadomości

Bańka 2.0

Wieść gminna niesie, że kiedyś przedstawiciele polskich funduszy inwestycyjnych jeździli do Stanów Zjednoczonych, aby dowiedzieć się, co jest na topie. Dziś sytuacja nie zmieniła się znacząco, nadal nowe - ale czy najlepsze i najbardziej finansowo rozsądne - kierunki wyznaczane są za oceanem. Czytaj więcej »

Stopki na sterydach

Stopki w służbowych e-mailach już dziś bywają kilka razy obszerniejsze niż treść samej korespondencji, a będzie tylko gorzej. Czytaj więcej »

Porządki w podgrupie

Powstający ABG Spin sprzedaje spółki niepasujące do profilu działalności, a w pozo-stałych chce uzyskać 100% udziałów. Firma szykuje się do ekspansji zagranicznej. Czytaj więcej »

Gadu-Gadu chce z giełdy 75 mln zł

Gadu-Gadu chce z giełdy 75 mln zł

Telefonia komórkowa, biznesowa wersja komunikatora, przejęcia innych firm, ekspansja zagraniczna to niektóre z projektów, które zamierza zrealizować Gadu-Gadu za pieniądze pozyskane z giełdy. Czytaj więcej »

LSI Software kupuje Softech

Łódzka spółka LSI Software za 5 mln zł kupuje 100% udziałów firmy Softech, specjalizującej się w oprogramowaniu dla branży gastronomicznej. Czytaj więcej »

Polska: rynek IT w 2006 r.

Według wstępnych danych IDC polski rynek IT w 2006 r. osiągnął pułap 6,5 mld USD, co stanowi wzrost o 14% wobec 2005 r. Czytaj więcej »

Asseco Czech: 16 mln euro na przejęcia

Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland, planuje debiut czeskiej spółki PVT na giełdzie w Warszawie pod koniec tego roku (wcześniej była mowa o 2008 r.). Czytaj więcej »

Siedmiu na łączach TPSA

Siedmiu operatorów telekomunikacyjnych - GTS Energis, E-Telko, eTel Polska, Netia, Telefonia Dialog, Exatel i Tele2 - podpisało już z Telekomunikacją Polską (TP) umowę na tzw. bitstream access. Dzięki niej mogą świadczyć usługę dostępu do Internetu klientom TP. Czytaj więcej »

Sun wraca do Intela

Sun Microsystems i Intel ogłosiły niespodziewaną decyzję o porozumieniu przewidującym wykorzystanie przez Suna procesorów intelowskich w nowych liniach serwerów. "Intel zobowiązał się do promocji systemu Solaris, który uzyskuje miano jednej z podstawowych platform wspieranych przez tę firmę" - mówi Jonathan Schwartz, dyrektor Suna. Czytaj więcej »

Pronox zbuduje fabrykę LCD

Oferta publiczna Pronox Technology z Katowic ma przynieść spółce ok. 25 mln zł, które zostaną przeznaczone na stworzenie fabryki w Dąbrowie Górniczej, której moc produkcyjna w pierwszej fazie sięgnie ok. 500 tys. sztuk telewizorów LCD. Czytaj więcej »

Zmiany kadrowe

Piotr Łopatka objął stanowisko prezesa zarządu spółki 7milowy. Zastąpił na tym stanowisku Kurta Montgomery. Czytaj więcej »

Konsolidacja organizacji linuxowych

Dwie z głównych organizacji zajmujących się popularyzacją Linuxa - Open Source Development Labs (OSDL) i Free Standards Group (FSG) - zostały połączone w Linux Foundation. Czytaj więcej »

Technologie
Kasety na celowniku

Kasety na celowniku

Serwery kasetowe to technologia, której rozwój warto obserwować. Spadek ich cen i wzrost funkcjonalności szybko zwiększa ich możliwości ekonomicznie i technicznie. Czytaj więcej »

Spóźniona czwórka

Napędy LTO4 pozwolą zapisać do 800 GB danych na jednej taśmie bez kompresji z prędkością do 120 MB/s. Czytaj więcej »

Karty 10Gbase-T ruszają na podbój rynku

Trzech mało znanych producentów sprzętu sieciowego - Chelsio Communications, Tehuti Networks i Blade Network Technologies - ogłosiło wprowadzenie na rynek rozwiązań 10G Ethernet. Czytaj więcej »

Od usług do narzędzi

W obliczu rosnącej konkurencji Salesforce.com szuka szansyw zwiększaniu oferty narzędzi dla programistów, które mają zwiększyć popularność platformy Apex, a może nawet doprowadzić do jej uznania za standard. Czytaj więcej »

Zintegrowana komunikacja

Converged Office to pierwszy efekt współpracy Microsoft i Nortel w zakresie zintegrowanych rozwiązań telekomunikacyjnych. Czytaj więcej »

Najpierw BTO, teraz BIO

W ramach postępującej reorganizacji HP ogłosiło utworzenie kolejnego oddziału - HP Business Information Optimization (BIO). Czytaj więcej »

Gorący rynek

Sun dołączył do firm zamierzających przejąć klientów Red Hat, oferując konkurencyjne ceny wsparcia dla swojego systemu operacyjnego. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Robot przewiezie kafelki

Widok robotów sunących po hali w Ceramice Paradyż zostaje na długo w pamięci. A to tylko najbardziej efektowna część tamtejszego systemu informacyjnego. Dzięki wysoko zaawansowanej automatyce przemysłowej, robotom i systemowi ERP ta firma zarabia 400 mln zł rocznie i z powodzeniem konkuruje z innymi na rynkach światowych. Czytaj więcej »

Krótkie spięcie

Działy informatyki potrzebują osobnej strategii. Strategii wyznaczanej nie przez funkcje biznesowe, a przez jednych informatyków dla innych, a stanowiącej drogowskaz, czy raczej mapę pozwalającą przedsiębiorstwu utrzymać rozsądny kompromis między chwilowymi potrzebami biznesu, możliwościami wsparcia ich w krótkim czasie, a kosztami funkcjonowania w kilkuletnim horyzoncie czasowym. Czytaj więcej »

Konteksty

Sektor potrzebny inaczej

Sektor publiczny zaliczany jest na całym świecie do najważniejszych kontrahentów oraz odbiorców produktów i usług branży teleinformatycznej. Czytaj więcej »

Wspólne tworzenie

Wspólne tworzenie

Gwałtownie rosnącą meganiszą jest ruch na rzecz swobody dostępu do wiedzy i kultury. Ma on wiele wspólnego z ideą Web 2.0, którą Tim O'Reilly opisał jako "ujarzmianie zbiorowej inteligencji". Czytaj więcej »

Miasto wiedzy

Z Rafałem Dutkiewiczem, prezydentem miasta Wrocławia, rozmawiają Andrzej Gontarz i Sławomir Kosieliński. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Kto jest kim?

Kto jest kim?

Systemy zarządzania tożsamością i autoryzacją dostępu staną się wkrótce podstawowym i standardowym elementem każdej infrastruktury teleinformatycznej. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Kandydat

Jak trudny bywa wybór odpowiedniej osoby na stanowisko menedżera nikomu chyba nie trzeba wyjaśniać. Im większa instytucja, tym problem staje się bardziej złożony. Czytaj więcej »

Korkonet, czyli podgląd

Dawno, dawno temu zrobiłem sobie notatkę o tym, że w Szczecinie miejskie kamery internetowe pokazują tworzenie się korków w mieście. Widać sporo czasu upłynęło, skoro odnośnik do strony z kamerami jest już nieaktywny. Czytaj więcej »

iPhone i tysiąc Niemców

Jeżeli w szaleństwie może być metoda (Szekspir), to z pewnością takim zamierzonym szaleństwem było zorganizowanie konferencji i wystawy Macworld akurat w czasie, gdy w Las Vegas odbywała się doroczna wystawa sprzętu elektronicznego. Czytaj więcej »

Od nagiej kąpieli do WiFi

Obiecałem kiedyś sobie, Czytelniczkom i Czytelnikom, że będę wspierał i popularyzował aktywność kobiet w informatyce. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Kosmos 2007

Kosmos 2007

Europejska polityka kosmiczna to dla większości firm i instytucji publicznych bajka o żelaznym wilku. Niech tak dalej myślą. Jak się nie ockną na czas, przejdą im koło nosa miliony euro na projekty związane z sektorem kosmicznym i technikami satelitarnymi. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...