powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2007

Wydanie 04-2007, 22 stycznia 2007
04-2007 Computerworld nr 04-2007
Wiadomości
Plagi  zagrożeń

Plagi zagrożeń

Wśród prognoz zaprezentowanych w raporcie Gartnera znalazły się dwie przestrogi związane z bezpieczeństwem. Czytaj więcej »

Papierowe miliardy

Tylko na podstawie dwóch aktów prawnych do 2010 r. rząd zamierza wydać na teleinformatykę ponad 2 mld zł. Aby jednak branża IT mogła zobaczyć te pieniądze na koncie, musi oduczyć się "awanturować" w przetargach. Czytaj więcej »

MEN nie zdał egzaminuz komputeryzacji

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła w Ministerstwie Edukacji Narodowej kontrolę realizacji centralnych zakupów sprzętu komputerowego dla placówek oświatowych. Czytaj więcej »

Komisja Europejska: zostawcie neostradę

Telekomunikacja Polska nie obawia się astronomicznej kary, jaką straszy ją Urząd Komunikacji Elektronicznej za ustanowienie zbyt wygórowanej opłaty abonamentowej za usługę neostrada. Czytaj więcej »

Sprostowanie - System na własną rękę

Z zainteresowaniem zapoznaliśmy się z artykułem Pana Sławomira Kosielińskiego pt. "System na własną rękę" opublikowanym przez Computerworld. Czytaj więcej »

Telekomunikacyjne rachunki

Możliwości, jakie otwiera nowoczesna telekomunikacja, były tematem konferencji "Zdążyć przed konferencją: telekomunikacyjne przyspieszenie" zorganizowanej przez firmę Avaya. Czytaj więcej »

S&T przejmuje firmę IMG

Austriacki S&T AG przejmuje szwajcarski holding IMG AG. Wartość transakcji nie została ujawniona. Czytaj więcej »

Lenovo made in Poland?

Jak donosi Puls Biznesu, do inwestycji w Polsce przymierza się Lenovo. Czytaj więcej »

Comp łączy się z CSS

Computer Service Support, który niedawno trafił do Grupy Comp, połączy się ze spółką kierowaną przez Jacka Papaja. Czytaj więcej »

Technologie
Dwa oblicza centralizacji

Dwa oblicza centralizacji

Podstawowym wyzwaniem dla szefa IT w organizacji rozproszonej terytorialnie i biznesowo jest integracja danych pochodzących z różnych źródeł. Czytaj więcej »

Kopia optymalna

Konsolidacja backupu nie jest zagadnieniem samodzielnym. Trzeba ją rozpatrywać jako jeden z elementów optymalizacji całej architektury IT. Czytaj więcej »

Rozrywka na celowniku

Rozrywka na celowniku

Na jubileuszowych targach Consumer Electronics Show zaprezentowano nie tylko setki gadżetów i nowinek z dziedziny domowych urządzeń elektronicznych, lecz także wizje i strategie dużych firm związane z rynkiem konsumenckim. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Uczciwość i problem techniczny

Uczciwość i problem techniczny

Wprowadzenie odpowiednich mechanizmów umożliwiających pewne i automatyczne przekazanie dokumentów do podmiotu publicznego oraz niezaprzeczalne potwierdzenie ich wniesienia jest jednym z najważniejszych zadań elektronizacji podmiotów publicznych. Czytaj więcej »

Konteksty

Indywidualna terapia

Z prof. Ewą Bartnik z Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Zaborczy przyjaciel Internet?

Stałe korzystanie z Internetu nie będzie osłabiało więzi społecznych. Im bardziej będziemy z nim obyci, tym mniej podatni na jego wpływy. Czytaj więcej »

Start w karierę

Jak zapobiec emigracji? Właściwie kreślić ścieżki rozwoju w firmach, ale również promować karierę w Polsce. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Dyski pod kluczem

Dyski pod kluczem

Prawidłowo skonfigurowane oprogramowanie szyfrujące dysk jest jednym z najtrudniejszych do złamania zabezpieczeń Windows. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Kobietą być

Bynajmniej nie zamierzam zmienić płci, ani nawet nie chcę publicznie ujawnić swoich skrytych marzeń. Czytaj więcej »

Procesor ułamkowy

Warszawa. Wczesny ranek listopadowy. Pada. Idę północną stroną Alej, od Placu Zawiszy w kierunku Dworca Centralnego. Czytaj więcej »

Informatyka i ezoteryka

W myśl popularnego przekonania, informatyk mówi ludzkim głosem tylko w Wigilię o północy. Ale jest grupa, która ludzkim głosem nie mówi nigdy. Czytaj więcej »

Kropelki na kleju

Jestem jednym z tych nielicznych chyba, którzy lubią czytać gazety wydane w postaci tradycyjnej. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Duże zmiany w dużych kontraktach

Duże zmiany w dużych kontraktach

Światowy rynek IT czekają poważne zmiany - zapowiadają analitycy Gartnera. Najbardziej powinni się ich obawiać dostawcy usług outsourcingowych. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...