powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 48-2006, 22 grudnia 2006
48-2006 Computerworld nr 48-2006
Wiadomości

Zapatrzeni w przyszłość

W myśleniu o funduszach z Unii Europejskiej bardziej widoczne były oczekiwania związane z nadchodzącym okresem finansowania 2007-2013 niż podsumowania efektów mijającego okresu 2004-2006. Czytaj więcej »

Stoi na stacji... Informatyka

Ten, kto w 2006 r. postawił na sektor publiczny, srodze się zawiódł. Samych przetargów było jak na lekarstwo, nie mówiąc już o ich skutecznych rozstrzygnięciach. Jeśli branża chce zarabiać na tym sektorze, musi diametralnie zmienić sposób postępowania. Czytaj więcej »

Rok pod znakiem technologii

Mijający rok obfitował w wiele ważnych wydarzeń w dziedzinie technologii. Poniżej przypominamy te z nich, które będą mieć wpływ na to, co stanie się w 2007 r. Czytaj więcej »

Mieszanka technologii i biznesu

Mieszanka technologii i biznesu

Wzajemny wpływ biznesu, marketingu i nowych technologii kształtuje obraz rynku IT. Użytkownicy modyfikują jednak przewidywania analityków i korporacyjnych planistów, akceptując lub odrzucając nowe oferty. Czytaj więcej »

IBM i Yahoo! celują w Google Mini

Współpraca pomiędzy IBM i Yahoo! zaowocowała udostępnieniem bezpłatnego narzędzia do przeszukiwania zasobów korporacyjnych sieci. Czytaj więcej »

Komputer z Internetem

Hyperion wraz z NTT Systems od 2007 r. rozpoczyna sprzedaż dostępu do Internetu wraz z komputerem. Czytaj więcej »

Neostrada bez telefonu, ale z karą

Telekomunikacja Polska zaprezentowała cennik usługi Neostrada, w którym znalazła się jednak opłata za utrzymanie łącza w wysokości 30 zł netto. Czytaj więcej »

Kontrakty wdrożenia

Internetowy mBank zaczął świadczyć usługi jako tzw. operator wirtualny... Czytaj więcej »

Powstała Koalicja na rzecz Otwartych Standardów

Kilkanaście polskich firm IT i stowarzyszeń zamierza walczyć o upowszechnienie otwartych standardów wymiany i zapisu danych. Czytaj więcej »

Firma Sage Symfonia wprowadzi własny CRM

Właśnie trwają prace nad lokalizacją systemu CRM Act! rozwijanego przez Sage Group - właściciela Sage Symfonia - w Irlandii. Firma chce go zaoferować przede wszystkim klientom Symfonia Premium i Symfonia Forte. Czytaj więcej »

Technologie

Serwer z okienkami lub bez

Nowy system Windows Longhorn Server pojawi się na rynku w drugiej połowie przyszłego roku, ale Microsoft udostępnił już jego publiczną wersję Beta 2. Czytaj więcej »

Przełączniki na straży

Jednym z ważnych kierunków rozwoju technologii przełączników jest integracja funkcji kontroli dostępu na poziomie portów. Czytaj więcej »

Biznes wymaga więcej niż ERP

BPM, BI, SOA, SaaS - te angielskie skróty już wkrótce staną się terminami znanymi nie tylko informatykom, ale każdemu menedżerowi. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Przyszłość: cyfrowy szpital

Przyszłość: cyfrowy szpital

Szpitale, które przez lata borykały się z zaspokojeniem podstawowych potrzeb informacyjnych, dziś stają przed nowymi wyzwaniami technologicznymi. Jednym z nich jest integracja używanych systemów w jeden sprawny organizm. Czytaj więcej »

Konteksty
Nowy alfabet - nowy elementarz

Nowy alfabet - nowy elementarz

Za sprawą techniki cyfrowej zmienia się sposób funkcjonowania kultury. Zmianie musi ulec także sposób przygotowania do uczestniczenia w niej. Czytaj więcej »

W ciągłym badaniu

Zwiększa się zakres szczegółowych zagadnień związanych z wykorzystaniem Internetu, które znajdują się w polu zainteresowań badawczych młodych naukowców z polskich uczelni. Czytaj więcej »

Kulturalne granie

Czy komukolwiek dzisiaj przyszłoby do głowy podważać kulturowy charakter kina, podawać w wątpliwość przynależność filmu do sfery kultury? Czytaj więcej »

Kultura uczestnictwa

Użytkownicy nowych mediów chcą mieć coraz większy wpływ na dostępne im treści. Są bardziej niecierpliwi i ruchliwi niż przewidywalni, statyczni konsumenci starych mediów. Czytaj więcej »

Awatar na sprzedaż

Rosnąca popularność gier komputerowych rodzi wiele problemów natury prawnej. Na przykład czy graczom przysługują prawa autorskie do wirtualnych postaci? Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Pojedynek na dziury i łaty

Pojedynek na dziury i łaty

Współczesne bazy danych są oprogramowaniem tak skomplikowanym, powiązanym z innymi systemami operacyjnymi i aplikacjami, że ocena poziomu ich bezpieczeństwa z reguły opiera się na mało wiarygodnych danych. Wciąż brakuje obiektywnych mierników. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Idzie nowsze

To, że w Polsce przybywa samochodów, widać nawet na moim osiedlowym parkingu, gdzie zawsze były liczne wolne miejsca, a teraz bywa, że nie zawsze tam, gdzie by się najbardziej chciało. Czytaj więcej »

TRIZ, czyli wymyślaj systematycznie

Czy da się pogodzić innowacyjność i systematyczność? Wydawałoby się, że nie ma dwóch bardziej przeciwstawnych pojęć. A jednak opracowano taką metodę - i informatycy mogą z niej korzystać. Czytaj więcej »

Jaki prezent dostać chcesz?

I kto dwadzieścia lat temu by pomyślał, że dzisiaj będziemy przebierać w elektronicznych gadżetach jak w ulęgałkach. Czytaj więcej »

eWorld etc.

Czasami rozmawiając z młodymi ludźmi mam ochotę zacytować czwartego wieszcza "Myśmy wszystko zapomnieli". Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Kolejny rok fuzji

Kolejny rok fuzji

Grupa Prokom, Grupa ComputerLand i… długo, długo nic. Tak można by scharakteryzować zmiany dokonujące się od dwóch lat na polskim rynku informatycznym. Niemniej fuzje objęły także wiele mniejszych firm IT, a kolejne planują inwestycje, nie tylko zresztą w Polsce. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...