powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Networld

Zobacz cały rocznik Networld: 2000

Wydanie 3/2000, 1 marca 2000
3/2000
Infrastruktura

Sieci pamięci masowych (V): Rozwiązania firmowe

Chociaż sieci SAN coraz częściej trafiają do systemów informatycznych, to zarówno wśród producentów tego rodzaju rozwiązań, jak i wśród użytkowników daje się wyczuć niepewność co do dalszego rozwoju tego rodzaju architektury. Czytaj więcej »

Systemy i narzędzia

Windows 2000 - najlepszy zhomogenizowany

Windows 2000 jest niewątpliwie systemem bardziej stabilnym i cechującym się lepszą wydajnością niż jego poprzednik. Nie odnosi się to jednak w pełni do sieci mieszanych. Czytaj więcej »

Testy i porównania

Przełącznik ProCurve 9304M

Ma cztery gniazda, przełącza lub trasuje pakiety z szybkością 32 Gb/s. Pracuje przy tym tak efektywnie, że konkurujące z nim węzły sieci (przełączniki Gigabit Ethernet) pozostają daleko z tyłu. Czytaj więcej »

Internet intranet

Zarządzanie ośrodkiem webowym. Nowe możliwości

W miarę wzrostu liczby i złożoności operacji wykonywanych przez ośrodek webowy muszą ewoluować narzędzia niezbędne do zarządzania takim ośrodkiem. Czytaj więcej »

Zarządzanie i bezpieczeństwo

Ranking platform zarządzania

Ocena użytkowanych platform zarządzania była przedmiotem ankiety przeprowadzonej na rynku amerykańskim z inicjatywy IDG (1500 respondentów). Wyniki ankiety podzielono według dwóch ogólnych typów narzędzi zarządzania: zarządzanie w skali przedsiębiorstwa i zarządzanie LAN. Typowy uczestnik ankiety reprezentował organizację z liczbą co najmniej 5000 stacji klienckich w ośrodku... Czytaj więcej »

Nowe technologie

Procesory sieciowe

Praktycznie każda nowa generacja urządzeń komunikacyjnych stymulowana jest przez nowe rozwiązania w technice obwodów scalonych. Czytaj więcej »

Telekomunikacja

Dual Band w Polsce

Pierwszego marca 2000 roku ruszyły w Polsce długo oczekiwane dwuzakresowe sieci komórkowe GSM, działające w pasmie o częstotliwościach 900 i 1800 MHz. Czytaj więcej »

Świat w sieci

Infostradą na autostrady

Ten sektor rynku samochodowego rozwija się bardzo dynamicznie: sprzedaż samochodów w Internecie. Zarówno nowych, jak i używanych. Szacuje się, że w Ameryce, oczywiście w USA, co najmniej 5-10 procent aut z bieżącej produkcji sprzedaje się za pośrednictwem Internetu. Europa pozostaje, jak dotąd, daleko w tyle. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...