powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 47-2006, 18 grudnia 2006
47-2006 Computerworld nr 47-2006
Technologie - w skrócie
Nowe modele pamięci SAN i NAS Axiom

Nowe modele pamięci SAN i NAS Axiom

Pillar Data Systems wprowadziła do sprzedaży nowe modele pamięci masowych Pillar Axiom przeznaczone zarówno dla małych i średnich, jak i dużych firm. Czytaj więcej »

Performance-Point Server 2007 CTP

Microsoft udostępnił wersję CTP 1 (Community Technology Preview) oprogramowania PerformancePoint Server 2007, którego rynkowa premiera jest planowana na połowę 2007 r. Czytaj więcej »

IDS Scheer wspiera SOA

IDS Scheer zaprezentowała nową wersję platformy ARIS 7.02 zestawu zintegrowanych narzędzi do opracowywania strategii, projektowania, wdrażania i kontroli procesów biznesowych. Czytaj więcej »

Totalna ochrona z McAfee

McAfee wprowadza do oferty Total Protection for Enterprise 2.0 - ulepszoną wersję zintegrowanego systemu do zarządzania bezpieczeństwem. Czytaj więcej »

6 Gb/s w sieci radiowej

Australijski instytut badawczy CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization) przedstawił prototypowy system radiowy o rekordowej przepustowości ponad 6 Gb/s i efektywności 2,4 bit/s/Hz. Czytaj więcej »

Athlon 64 X2 65 nm już w sprzedaży

Athlon 64 X2 65 nm już w sprzedaży

AMD oficjalnie rozpoczęła sprzedaż nowej wersji dwurdzeniowego procesora Athlon 64 X2, wykonanego w procesie technologicznym 65 nm. Czytaj więcej »

Wiadomości

Zarządzanie z Polski

W laboratorium IBM w Krakowie produkowane jest oprogramowanie wchodzące w skład linii produktów do zarządzania zasobami IT Tivoli. Czytaj więcej »

Lista grzechów głównych

Przy Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym powstało Centrum Innowacji Microsoft zajmujące się problemami związanymi z bezpieczeństwem i outsourcingiem w małych i średnich przedsiębiorstwach. Czytaj więcej »

Sąd nakazał ujawnić kod programu Płatnik

Zapadł wyrok uznający specyfikację protokołu KSI MAIL za informację publiczną, która powinna podlegać ujawnieniu na żądanie obywatela. Wyrok sądu nakazujący ujawnienie specyfikacji KSI MAIL nie oznacza, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych ją ujawni - instytucja ta może się od wyroku odwoływać. Żywot utajnionego formatu jest i tak krótki, bo od przyszłego roku ustawa o... Czytaj więcej »

Szybki wzrost BCC

Przychody BCC z Poznania sięgną w 2006 r. 34,7 mln zł, a ze spółką zależną 7milowy wyniosą 40,7 mln zł. Tym samym spółka przekroczyła wcześniejsze prognozy o 30%. Plany na 2007 r. zakładają zwiększenie sprzedaży co najmniej o 25%. Wzrosnąć mają także przychody z usług outsourcingowych - o 50%. Spółka liczy także na coraz większą liczbę kontraktów międzynarodowych.... Czytaj więcej »

Infovide razem z Matrix

"Proces połączenia spółek realizujemy zgodnie z planem. Operacyjnie działamy już razem" - mówi Marek Kobiałka, prezes Infovide-Matrix. Kolejnym krokiem będzie wejście na giełdę. Spółka opublikowała prospekt emisyjny. Z giełdy chce pozyskać do 32,5 mln zł, z czego 19 mln zł wyda na fuzje i przejęcia 3, 5 niszowych spółek, specjalizujących się w usługach konsultingu... Czytaj więcej »

Potrzebujemy informatyków

Rozmowa z prezesem Tonym McGuire i dyrektorem ds. zasobów Russellem Moorem z firmy System Dynamics w Dublinie, poszukującej w Polsce specjalistów IT do pracy w Irlandii. Czytaj więcej »

Gala CIO Roku

Gala CIO Roku

W Warszawie odbyła się Gala Klubu CIO, podczas której ogłoszono wyniki konkursu CIO Roku 2006. Czytaj więcej »

ZenSar szuka pracowników w Trójmieście

Jak podaje portal Gazeta.pl, ZenSar Technology z Indii rozpoczęła nabór pracowników do centrum usługowego, jakie ma powstać w Gdańsku. Czytaj więcej »

CSS w Grupie Comp

Należący do Grupy Comp Novitus przejmie ok. 30% akcji CSS należących do E. i K. Poszepczyńskich. Cena za akcję wynosi 27,5 zł. Transakcja zostanie zrealizowana w trzech transzach po 9,99% akcji. Przewidywany termin jej zakończenia to II kwartał 2007 r. Na zakup musi wyrazić zgodę UOKiK. Przejęcie akcji CSS przedstawiciele Grupy Comp uzasadniają atrakcyjnością rynku, na którym... Czytaj więcej »

Technologie
Migracja w ostateczności

Migracja w ostateczności

Problemy z wydajnością i pojemnością systemów do składowania danych nie zawsze oznaczają obiektywny przymus migracji danych. Jeśli jednak nie ma innego wyjścia, proces migracji można przeprowadzić na wiele sposobów. Czytaj więcej »

Wygląd w 2D i 3D

Wygląd w 2D i 3D

Nowa biblioteka Windows Presentation Foundation umożliwia tworzenie skomplikowanych interfejsów z elementami 2D, 3D, animacjami i mechanizmami automatycznego importu danych. Czytaj więcej »

Azjatycka perspektywa

Telecom World 2006 nie była tak duża i nie miała takiego znaczenia jak poprzednie edycje, ale z pewnością była ciekawa. Tygodniowa konferencja i wystawa organizowana przez International Telecommunication Union (ITU) po raz pierwszy odbyła się w Hongkongu. Czytaj więcej »

Standaryzowanie Open XML

Organizacja ECMA International zatwierdziła Microsoft Open XML jako nowy, standardowy format zapisu dokumentów. Czytaj więcej »

Cisco zaprezentowało technologię GET VPN

GET (Group Encrypted Transport) VPN to nowe rozwiązanie Cisco wykorzystujące beztunelową transmisję danych po bezpiecznych łączach, która w dalszej perspektywie ma zastąpić popularne obecnie systemy wykorzystujące tunele IPSec VPN. Według przedstawicieli Cisco, GET VPN umożliwia bezpieczne przesyłanie danych w różnorodnych środowiskach bez potrzeby tworzenia kanałów... Czytaj więcej »

Zarządzanie
Wolność energetyczna

Wolność energetyczna

Zakłady energetyczne prowadzą szeroko zakrojone projekty teleinformatyczne związane z uwolnieniem rynku energii. Przygotowania do rozpoczęcia konkurowania o klientów przechodzą do decydującej fazy. Czytaj więcej »

Konteksty
Wiele znaczeń wiele ujęć

Wiele znaczeń wiele ujęć

Czy w sytuacji przeładowania informacją i danymi, zalewu infośmieciami, a także wobec zgubnej łatwości dostępu do informacji mamy jeszcze szansę na zrozumienie istoty informacji, tego czym informacja sama w sobie naprawdę jest? Czytaj więcej »

Być między ludźmi

Z Mateuszem Radziszewskim, prezesem zarządu firmy BLStream, rozmawia Andrzej Gontarz. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Zbliża się czas prawdy

Zbliża się czas prawdy

Microsoft od kilku lat zapowiada, że bezpieczeństwo jest podstawowym i strategicznym celem w rozwoju oprogramowania tej firmy. Zbliża się czas praktycznej weryfikacji tych obietnic, gdy na rynek wejdzie zestaw aplikacji i narzędzi nowej rodziny Forefront. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Socjalizm szerokopasmowy

W zakończonej niedawno kampanii samorządowej kilka miast zadeklarowało, że będzie oferować swoim mieszkańcom bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu. Wcześniej infrastrukturę dostępową Wi-Fi zaczęły budować San Francisco oraz Amsterdam, zaś rada miasta Manchester ma zamiar podobną usługę dać swoim obywatelom od przyszłego roku. Czytaj więcej »

Wsparcie wewnętrzne

Pracownik powinien w osobie przełożonego mieć nie tylko nadzorcę, ale również pomocnika i powiernika w trudnych sprawach zawodowych. Wsparcie jest w niektórych przypadkach szczególnie cenne i pozwala jakoś wspólnie pchać ten wózek z problemami po wyboistej drodze komercji. Czytaj więcej »

Od poczęcia do naturalnej śmierci

Piszę ten felieton w czasie ciszy wyborczej, co nie oznacza, że zamierzam być cicho. Otóż protesty jednej (marginalnej) partii politycznej w sprawie aborcji, antykoncepcji oraz eutanazji pod hasłem życia "od naturalnego poczęcia aż do naturalnej śmierci", zamiast do refleksji skłaniają głównie do uśmiechu swoją "naturalnością". Aż prosiłoby się zastosować owe hasło w... Czytaj więcej »

Od poniedziałku do piątku

W tym roku nawet nie zauważyłem, kiedy wysokie drzewo za oknem straciło liście, odsłaniając w pełni widoczną w dali Górę. Wyrastającą z otaczającej ją równiny Górę, która jest bardzo odległym w czasie wspomnieniem i bardziej jeszcze - wypomnieniem. I jest nim każdego, jako tako pogodnego ranka, już od lat sześciu. O tym, że ona tam, za oknem w oddali jest, nie da się nie... Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Internetowa demokracja

Internetowa demokracja

Wikipedia, wolne oprogramowanie, dziennikarstwo obywatelskie i inne zjawiska określane mianem Web 2.0 nie współgrają z demokracją przedstawicielską. Czytaj więcej »

Outsourcing
Trudne pytanie o wartość

Trudne pytanie o wartość

Na realną wartość outsourcingu wpływa wiele czynników związanych przede wszystkim z nakładami, jakie przedsiębiorstwo musi ponieść, by przygotować się do oddania na zewnątrz wsparcia lub obsługi procesów, a potem ewentualnie odbudować kompetencje po wygaśnięciu kontraktu. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...