powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 45-2006, 4 grudnia 2006
45-2006 Computerworld nr 45-2006
Wiadomości

Konstelacja lokalnych dostawców

Wśród najszybciej rozwijających się segmentów rynku telekomunikacyjnego w Polsce w ciągu najbliższych lat będą: triple play, usługi VoIP dla firm oraz dostęp do Internetu przez telewizję kablową i WiMAX. Czytaj więcej »

Widmo i techniki cyfrowe

Z Krzysztofem Legutko, zajmującym się w Intelu problemami związanymi ze standaryzacją systemów radiowych i regulacjami w zakresie gospodarki widmem, rozmawia Piotr Rutkowski. Czytaj więcej »

Jak zdobyć pracę w Google

Jak zdobyć pracę w Google

Rekrutacja do Google przeczy większości wzorców przyjętych przez firmy technologiczne. Jest niestandardowa, długa i - przynajmniej na razie - skuteczna. Czytaj więcej »

Orientuj się na kosmos

Narastają problemy z budową unijnego systemu nawigacji satelitarnej Galileo. Pojawiają się głosy, aby wstrzymać jego finansowanie ze środków Unii Europejskiej. Tymczasem firmy nie chcą czekać aż do 2012 r. na pełną funkcjonalność systemu. Czytaj więcej »

Linux a sprawa polska

Polskie oddziały Microsoftu i Novella zorganizowały pierwszą w historii wspólną konferencję, na której omówiono najważniejsze elementy porozumienia obu firm w sprawie wsparcia Suse Linux i jego skutków dla polskiego rynku. Czytaj więcej »

Kolejny fundusz venture capital w Polsce

Polskie spółki informatyczne, będące w fazie start-up, mają szansę na pozyskanie pieniędzy z funduszu Otago Capital, który planuje zainwestować w Polsce blisko 25 mln USD. Czytaj więcej »

ATM: do 400 mln zł na inwestycje

Spółka szykuje się do kolejnych przejęć i modernizacji infrastruktury sieciowej. Czytaj więcej »

Rusza budowa polskiej fabryki Della

W Łodzi oficjalnie rozpoczęła się budowa drugiej (po Limerick w Irlandii) europejskiej fabryki koncernu Dell. Czytaj więcej »

Trzech operatorów z HSDPA

Polkomtel (Plus), jako ko-ejny polski operator komórkowy, wprowadza do oferty usługi szybkiej transmisji danych w standardzie High Speed Downlink Packet Access (HSDPA). Czytaj więcej »

Innowacyjna Europa

Jeśli Europa chce się dalej rozwijać, to musi więcej wydawać na badania i innowacje - oto wniosek z listopadowej Konferencji Komisji Europejskiej IST 2006 "Strategies for Leadership". Czytaj więcej »

Technologie

Praca grupowa na .Net 3.0

Windows Workflow Foundation - nowy, zapowiadany przez Microsoft zestaw narzędzi API - trafił w końcu na rynek wraz z premierą platformy .Net 3.0. Czytaj więcej »

Sieci do nowych zadań

Polskie przedsiębiorstwa i instytucje w większości nasycone są klasycznymi technologiami sieciowymi. Najwięcej obecnie prowadzonych projektów ma miejsce w obszarze telefonii IP, zintegrowanej komunikacji i łączności bezprzewodowej. Czytaj więcej »

Reportaż o stanie pamięci

Reportaż o stanie pamięci

Branża rozwiązań do zarządzania danymi jest na fali wznoszącej. Nowym produktom towarzyszą nowe koncepcje i architektury systemów pamięci masowych. Czytaj więcej »

Zarządzanie

Teoria w praktyce

Lekarstwem na niepowodzenia projektów może stać się wykorzystanie teorii systemów otwartych. Czytaj więcej »

Konteksty

Razem czy osobno?

Czy rządowy dział Informatyzacja w obecnym kształcie jest komukolwiek na cokolwiek potrzebny? Czytaj więcej »

Czyja informacja wiedza i kultura?

Czyja informacja wiedza i kultura?

Web 2.0 to nie tylko medium komunikacji, ale także przestrzeń, w której umieszcza się zasoby wiedzy i kultury. I tu pojawia się istotny problem prawny: jak sobie poradzić ze sprzecznością między pospólnym kreowaniem zasobów a ich prywatnym zagospodarowaniem. Czytaj więcej »

Sieć na usługach

"Marketing w Internecie" jest rodzajem poradnika napisanego przez autorów mających zarówno wieloletnie, praktyczne doświadczenie zawodowe na rynku brytyjskim, jak i dorobek naukowy na uczelniach Zjednoczonego Królestwa. Czytaj więcej »

Internet w badaniu

"Wielka sieć" zawiera analizy socjologiczne zjawisk związanych z korzystaniem z Internetu. Autorzy nie traktują jednak Internetu tylko jako medium komunikacyjnego, lecz zakładają, że jest on alternatywnym środowiskiem społecznym, w którym można obserwować coraz bardziej wzmożoną aktywność ludzi. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Przenośne (nie)bezpieczeństwo

Popularyzacja smartphonów i palmtopów z interfejsami telekomunikacyjnymi przysparza problemów administratorom systemów IT. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Kwestia skali

Z mieszaniną fascynacji i rezygnacji czytam wiadomości dotyczące problemów z (nie)działaniem serwisu wyborczego PKW w dniu wyborów i jeszcze dzień później. Czytaj więcej »

Nieoczekiwany obrót sprawy

Noc z wtorku na środę, 15 listopada. Każdy kolejny przybywający jest zapisywany na liście, a na dowód wpisu dostaje numerek zapisany na dłoni trudno zmywalnym pisakiem. Co godzinę lista jest sprawdzana, a gdy kogoś przy tym brak - wypada z kolejki, która będzie stać do soboty rana. Czytaj więcej »

Trud tworzenia

Konstruowanie oprogramowania zawiera w sobie dwa istotne składniki trudności. Jeden związany jest ze sferą techniczną, a drugi z funkcjonalną. Czytaj więcej »

Naturalny monopol komputerowy

Z niejakim zdumieniem przeczytałem (po angielsku) apel Jakuba Chabika ... Czytaj więcej »

Temat tygodnia

Zarobić na długim ogonie

Wśród wielu czynników mogących mieć decydujące znaczenie dla dalszego rozwoju usług szerokopasmowych i charakteru treści dostępnych w Internecie wymienia się coraz częściej zjawisko Web 2.0. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...