powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 44-2006, 27 listopada 2006
44-2006 Computerworld nr 44-2006
Technologie - w skrócie

Documaster obniża koszty druku

Euroimpex zaprezentował nową wersję oprogramowania Documaster do zarządzania i kontrolowania kosztów produkcji dokumentów. Czytaj więcej »

Nowe narzędzia Intela dla HPC

Intel zaprezentował nowe zestawy narzędzi programistycznych Cluster Toolkit 3.0 i Cluster OpenMP dla kompilatorów tej firmy. Czytaj więcej »

Routery bintec dla ISDN i VoIP

Funkwerk EC wprowadziła do oferty routery przeznaczone dla średnich przedsiębiorstw - bintec R4100 i R4300. bintec R4100 może pełnić funkcję bramy głosowej i centralnego serwera dostępowego obsługującego do 68 kanałów ISDN B Czytaj więcej »

Narzędzia do analizy zasobów mainframe

BMC Software zaoferowała Mainframe Discovery Tools - zestaw narzędzi programowych do lokalizacji zasobów systemu mainframe i ich integracji z centralną bazą CMDB (Configuration Management Data Base). Czytaj więcej »

Exchange do wynajęcia

DCS Computer Consultants Group wprowadza Hosted-Exchange.pl - nową usługę hostingu poczty elektronicznej przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Exchange Server 2003 i Outlook 2003. Czytaj więcej »

HSDPA w Orange

Użytkownicy sieci Orange w Warszawie i Katowicach będą mogli od 1 grudnia br. korzystać z szybkiego bezprzewodowego dostępu do sieci w technologii HSDPA (High Speed Downlink Packet Access). Czytaj więcej »

Microsoft łata kolejne luki

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w ramach listopadowego pakietu poprawek Microsoft udostępnił sześć łat dla różnych komponentów systemu Windows, usuwających w sumie dziewięć różnych błędów i luk. Czytaj więcej »

15. urodziny Pretty Good Privacy

Technologia szyfrowania danych PGP (Pretty Good Privacy) obchodzi piętnaste urodziny. Czytaj więcej »

Wiadomości

OpenView na emeryturę

Zastąpienie marek Mercury i OpenView jednolitą marką HP Software sygnalizuje nie tylko zmianę akcentów i poszerzoną ofertę, ale i zmianę pokoleniową. Czytaj więcej »

Głos i obraz

Z Donem Proctorem, wiceprezesem Cisco Systems ds. systemów głosowych, rozmawia Tomasz Marcinek. Czytaj więcej »

Nowy prezes TP SA: wolę zarabiać niż oszczędzać

Maciej Witucki, nowy prezes Telekomunikacji Polskiej, otworzył III Forum na rzecz Usług Szerokopasmowych - największe w Polsce spotkanie poświęcone rynkowi broadbandowemu, organizowane przez tygodnik Computerworld. Czytaj więcej »

Comarch: 100 mln zł z eksportu

Po trzech kwartałach Comarch notuje najlepsze wyniki w swojej historii. Czytaj więcej »

Elektroniczny portfel po polsku

Onet.pl rozpoczyna współpracę z Moneybookers. Czytaj więcej »

P4 liczy na efekt zaskoczenia

Paweł Karłowski, pełniący obowiązki prezesa zarządu Netii nie chciał odpowiedzieć na pytania dotyczące planowanej daty startu usług P4. Czytaj więcej »

Lionbridge zwiększa zatrudnienie w Polsce

Lionbridge Technologies, firma specjalizująca się w świadczeniu usług outsourcingowych w zakresie produkcji, testowania, lokalizacji i utrzymywania oprogramowania, zamierza zatrudnić w warszawskim biurze 130 osób. Czytaj więcej »

Google jednak w Krakowie

Jak podaje Gazeta Wyborcza, zakończono już proces rekrutacji na stanowisko szefa krakowskiego ośrodka badawczo-rozwojowego Google. Czytaj więcej »

Kontrakty Wdrożenia

W Łodzi oficjalnie rozpoczęła się budowa drugiej (po Limerick w Irlandii) europejskiej fabryki koncernu Dell; zakład powstanie kosztem 200 mln euro i będzie zatrudniać ok. 1000 osób... Czytaj więcej »

Unia Europejska stawia na naukę

W Warszawie zainaugurowano 7. Program Ramowy Unii Europejskiej. Czytaj więcej »

CCS przejęła Microtech

Wrocławska Computer Communication Systems zakupiła Microtech International i jej spółkę zależną Softechnik. Czytaj więcej »

MCI buduje grupę GIS

Gdańska spółka Fin Skog Geomatics International i wrocławska GeoTechnologies stanowią trzon, tworzonej przez fundusz MCI, grupy kapitałowej specjalizującej się w dostarczaniu systemów informacji przestrzennej (GIS). Czytaj więcej »

Technologie

Modele tworzenia aplikacji mobilnych

Systemy mobilne to przyszłość telekomunikacji zintegrowanej z systemami IT. Szybkość ich rozwoju i popularyzacji zależy nie tylko od dostępności odpowiedniej infrastruktury, ale przede wszystkim usług i aplikacji. Tworzenie tych ostatnich wymaga zaś odpowiednich narzędzi i platform dla systemów mobilnych. Czytaj więcej »

Uniezależnione narzędzia

Borland wydziela dział narzędzi programistycznych w firmę CodeGear, która wprowadza pierwszy produkt - pakiet JBuilder 2007 for Java. Czytaj więcej »

Nowe ataki na szyfry

Niemal równocześnie zostały opublikowane informacje o dwóch, przeprowadzonych przez naukowców, atakach na popularne szyfry blokowe i algorytm RSA. Czytaj więcej »

Czwórka w standardzie

Układy Xeon DP zaczynają wyścig producentów w dostarczaniu na rynek masowy tanich, wieloprocesorowych serwerów. Czytaj więcej »

Technologia Jutro

Documentum do wbudowania

Wzorując się na Sybase, kierownictwo EMC wprowadza wersję OEM korporacyjnego oprogramowania do zarządzania treściami Documentum. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Proces  bez końca

Proces bez końca

Odpowiedni wybór operatorów i konkretnych usług w przypadku połączeń głosowych pozwala na osiągnięcie bardzo dużych oszczędności. W przypadku transmisji danych oszczędności nie są wielkie, za to pole do działania bardzo duże. Czytaj więcej »

Ekspresowe wsparcie

Ekspresowe wsparcie

W ciągu zaledwie czterech miesięcy ITI Neovision wdrożyło system Siebel CRM na potrzeby nowej platformy cyfrowej - n. Czytaj więcej »

Konteksty
Licencja  na żądanie

Licencja na żądanie

Z Barbarą Czałbowską, wiceprezes firm Cinem@n i Monolith Films, rozmawiają Andrzej Gontarz i SŁawomir Kosieliński. Czytaj więcej »

O naprawie państwa

Wszelkie plany i strategie modernizacji państwa z wykorzystaniem technik informacyjnych będą nieskuteczne, jeżeli ich autorzy nie odwołają się do ogólnych teorii porządkujących rzeczywistość społeczną. Wiele cennych wskazówek do działań praktycznych można zaczerpnąć np. z teorii cywilizacji Feliksa Konecznego. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo
Katalogi i partycje pod kluczem

Katalogi i partycje pod kluczem

Ochrona danych i informacji przy wykorzystaniu szyfrowania pojedynczych plików, choć często może być wystarczającym mechanizmem zabezpieczeń, na pewno ustępuje bardziej zaawansowanym metodom pozwalającym na szyfrowanie katalogów lub partycji. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Średnia krajowa cena skupu słów

Pisanie blogu ma swoje zalety, szczególnie w porównaniu z felietonami. Otóż felietony piszę raz na tydzień, z wyprzedzeniem kilku tygodni i kiedy ukazują się one w druku oraz w portalu, to na ogół już dawno problem przestał być interesujący. Czytaj więcej »

Z fabryki do warsztatu

Piętnaście lat zawodowo zajmuję się informatyką i przez ten czas obserwuję postępującą profesjonalizację tej dziedziny. Czytaj więcej »

Neon na Giewoncie

Znajomość spraw tatrzańskich była u nas kiedyś silnie wpisana w świadomość każdego, jako tako wykształconego, człowieka. Czytaj więcej »

Sprawa jednego przecinka

Język jako narzędzie komunikacji międzyludzkiej spełnia swą rolę poprawnie, dopóki jest właściwie stosowany. Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Nieograniczone wyzwania

Nieograniczone wyzwania

Rośnie rola działu informatyki w firmach z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Niestety, wciąż jeszcze nie idą za tym pieniądze. Czytaj więcej »

Outsourcing
Kłopotliwa centralizacja usług

Kłopotliwa centralizacja usług

Tworzenie centrów usług (Shared Services Centers) to operacja, która wiąże się z dużym ryzykiem. Dlatego też celem wykonawców takiego projektu powinna być minimalizacja pojawiających się zagrożeń. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...