powrót do strony głównej archiwum » Archiwum Computerworld

Zobacz cały rocznik Computerworld: 2006

Wydanie 43-2006, 20 listopada 2006
43-2006 Computerworld nr 43-2006
Technologie - w skrócie

Nowe pamięci masowe HP

HP zaprezentowała pierwszy w ofercie tej firmy model kasetowej pamięci masowej typu blade HP StorageWorks SB40c i nowe urządzenia dla wirtualnych pamięci taśmowych rodziny HP StorageWorks EVA (Enterprise Virtual Array) - VLS300 Gateway. Czytaj więcej »

Wspólny pakiet Symanteca i Della

Symantec we współpracy z Dell Computer wprowadził zintegrowany system Secure Exchange składający się z serwerów Dell PowerEdge, pamięci masowych PowerVault, urządzeń Symantec Mail Security serii 8200, programów Symantec Mail Security for Microsoft Exchange, Symantec Enterprise Vault i Backup Exec. Czytaj więcej »

Microsoft. Net dla Linuxa

Novell udostępnił stabilną wersję platformy Mono 1.2, czyli środowiska uruchomieniowego aplikacji Microsoft .Net w systemie Linux. Czytaj więcej »

Serwery IBM z 4-rdzeniowymi procesorami Xeon

IBM zaprezentował pięć nowych serwerów (cztery stelażowe - x3550, x3650, x3400 i x3500 i jeden kasetowy - BladeCenter HS21) z czterordzeniowymi układami Intel Xeon 5300. Czytaj więcej »

Usługa TP telefonii IP dla przedsiębiorstw

Telekomunikacja Polska uruchomiła nową usługę zarządzalnej telefonii IP PABX TP, dzięki której firmy uzyskają możliwość nawiązywania bezpłatnych połączeń między odległymi oddziałami przedsiębiorstwa. Czytaj więcej »

BEA ulepsza portale

AquaLogic Interaction Grid Search i AquaLogic.Net Application Accelerator to nowe aplikacje dla infrastruktur portalowych oferowane przez BEA Systems. Firma udostępniła też uaktualnienie rozwiązań AquaLogic User Interaction. Czytaj więcej »

Wiadomości

Nowe architektury z Redmond

Microsoft przesunął termin tegorocznej europejskiej konferencji TechEd ze względu na premiery nowych produktów, w tym przede wszystkim .Net Framework 3.0. Czytaj więcej »

Dojrzały Internet

Minęło już ponad pięć lat od "pęknięcia bańki internetowej" - czy Web 2.0 spowoduje kolejne "przegrzanie" koniunktury? Czytaj więcej »

Wolność po 11 latach

Jedenaście lat od premiery technologii Java firma Sun Microsystems udostępnia ją środowisku open source na licencji GPL v2. Czytaj więcej »

Optymizm ComputerLandu

W połowie br. zarząd ComputerLandu przedstawił prognozy, zapowiadające osiągnięcie w drugim półroczu zysku netto na poziomie 20 mln zł. Czytaj więcej »

V Kongres Technologiczny

Po raz kolejny Polkomtel (Plus GSM) organizuje Kongres Technologiczny, na którym pokazuje praktyczne zastosowania rozwiązań mobilnych. Czytaj więcej »

Bliżej fuzji Asseco i Softbanku

Zgodę na fuzję Asseco Poland i Softbanku mają wkrótce wydać akcjonariusze obu spółek. Czytaj więcej »

Jednak SAP na czterech uczelniach

Politechnika Warszawska, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytet Śląski będą jednak używać systemu dostarczonego przez konsorcjum Prokom Software, Siemens Business Services i SAP Polska. Czytaj więcej »

348 mln USD od Microsoftu dla Novella

Porozumienie zawarte przez Microsoft i Novella w sprawie wsparcia SuSE Linux będzie sporo kosztować koncern z Redmond. Czytaj więcej »

Microsoft w MSWiA

Ludwik Dorn, wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji spotkał się z Kevinem Turnerem, dyrektorem ds. operacyjnych Microsoftu. Czytaj więcej »

HP Software: nowa marka produktów

Po zakończeniu przejęcia Mercury Interactive HP rozpoczyna porządkowanie oferty narzędzi z obszaru Business Technology Optimalization (BTO). Czytaj więcej »

Integracja komórek z Wi-Fi

Aruba, Symbol i Siemens to producenci, którzy wierzą w szybki wzrost popytu na systemy telekomunikacyjne łączące funkcje sieci komórkowych GSM/CDMA i VoIP Wi-Fi. Czytaj więcej »

Technologie
Narzędzia do poprawki

Narzędzia do poprawki

Pomimo postępującej automatyzacji narzędzia do zarządzania centrami danych nie przestaną być potrzebne. Zmianom ulegnie jedynie ich architektura, zakres działania oraz stawiane przed nimi wymagania. Czytaj więcej »

Linux przygotowuje się do Windows Vista

Novell, Red Hat i Ubuntu pokazują, że system Linux można też instalować na korporacyjnych komputerach desktop. Czytaj więcej »

Notebook z klocków

Intel stworzył architekturę, która ma umożliwić nie tylko składanie notebooków "w garażu", ale i samodzielną wymianę większości podzespołów przez użytkowników. Czytaj więcej »

Więcej niż głos

Skype Technologies udostępnił wersję beta komunikatora Skype 3.0. Pojawi się także wersja Skype na platformę Symbian. Czytaj więcej »

Zarządzanie
Rozpoznać teren

Rozpoznać teren

Aby projekt informatyczny zakończył się sukcesem, musimy przede wszystkim określić co jest jego celem oraz jakie elementy projektu są najbardziej istotne dla jego osiągnięcia. To właśnie kryje się pod określeniem "zarządzanie wymaganiami". Czytaj więcej »

Konteksty
Kult paragrafu

Kult paragrafu

Kto nadąży za zmieniającym się prawem, ten może liczyć na sukces w sektorze publicznym. Niech tylko nie ulega prymatowi technologii i dyktatowi niskiej ceny. Czytaj więcej »

Zmierzyć plan

Zmierzyć plan

Plan Informatyzacji Państwa to dobry materiał badawczy do zbudowania metody zmierzającej do pomiaru postępów w informatyzowaniu państwa polskiego. Czytaj więcej »

Takie, jakie chcesz

Dzięki projektowi NetRadio każdy słuchacz będzie miał możliwość skomponowania własnej ramówki radiowej składającej się tylko z wybranych audycji. Czytaj więcej »

Bezpieczeństwo

Dane pod kluczem

Zabezpieczenie dostępu do danych magazynowanych i przetwarzanych w przenośnych komputerach to już nie tylko ostrożność i dobra wola użytkowników, ale wymaganie prawne, którego nieprzestrzeganie może mieć poważne konsekwencje w przypadku utraty i upublicznienia informacji. Czytaj więcej »

Punkt widzenia

Dyrektywa o interoperability

Nie cichną echa po aliansie Novella z Microsoftem. Czytaj więcej »

Perełka

Nam propagandowo pokazywano drgnięcie wskazówki przyrządu, które miało obrazować spadek obciążenia krajowej sieci energetycznej po tym, jak widzowie wyłączali po żarówce w każdym domu na wezwanie telewizyjnego spikera. Czytaj więcej »

AMD oślepia

Będąc niedawno w przychodni okulistycznej dowiedziałem się, że AMD może być przyczyną utraty wzroku. Wieścił o tym duży kolorowy plakat. Nie skłoniło mnie to jednak do rozmyślań nad zmianą procesorów w moich komputerach. Czytaj więcej »

Perpetuum mobile, czyli totalizm

Nie pamiętam już, czy przyznałem się kiedyś Czytelnikom, że tematy do kolejnych felietonów zbieram na specjalnej liście (płaska baza danych). Czytaj więcej »

Temat tygodnia
Pogromcy liczb

Pogromcy liczb

Dla większości menedżerów IT budżetowanie to ponury koszmar. Niektórzy nigdy nie zrozumieli, na czym polega alokacja kosztów, ale w życiu się do tego nie przyznają. Inni z ponurą satysfakcją wpisują tu i tam cyfry wzięte z księżyca, wiedząc, że nikt i tak nie zwróci na to uwagi. Tak czy owak, budżetowanie nie należy do miłych zajęć. Czytaj więcej »

Raporty specjalne
  • zobacz raport

    5 kroków do skutecznego wprowadzenia polityki MDM w firmie

    Rynek urządzeń mobilnych rozwija się w tempie błyskawicznym, zmieniając przy okazji rzeczywistość prowadzenia biznesu. Kluczowym zadaniem,...